Ułatwienia dostępu

A A A

W dniu 14 lutego 2024 roku w hali sportowej przy ulicy Niepodległości 11 już po raz szesnasty miała miejsce spartakiada sportowo - rekreacyjna seniorów organizowana przez stowarzyszenie "Człowiekiem Jestem", przy współudziale kostrzyńskiego MOSiR-u. Tego wyjątkowego dnia, od wczesnych godzin porannych, hala sportowa zapełniła się seniorami entuzjastami sportu i rekreacji, którzy z niecierpliwością rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej rywalizacji. O godzinie 11:00, ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, członek zarządu powiatu gorzowskiego Zygmunt Mendelski, radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski oraz prezes Stowarzyszenia, Jerzy Wanat.

Ich wspólne przemówienie nie tylko oficjalnie rozpoczęło zmagania, ale również napełniło uczestników radosnym duchem współzawodnictwa, życząc im przy tym niezapomnianych wrażeń oraz zdrowej rywalizacji. Warto podkreślić, że tegoroczna spartakiada zbiegła się z "Świętem wszystkich zakochanych" - Walentynkami, co nadało wydarzeniu jeszcze bardziej serdecznego charakteru. Zygmunt Mendelski oraz Mariusz Staniszewski przekazali od siebie każdemu z uczestników symboliczną różyczką oraz drobne słodkie upominki, co dodało uroku temu sportowemu świętu. Rywalizacja, która rozpoczęła się tuż po uroczystym otwarciu, przebiegała w duchu przyjaznej rywalizacji. Seniorzy zmierzyli się w pięciu dyscyplinach:

  • rzut woreczkami do celu,
  • rzut piłką lekarską,
  • rzuty piłką do bramki,
  • strzały piłką do bramki
  • rzuty Hula hop.

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe (dwie wśród pań i jednej panów). Każda z konkurencji była odpowiednio punktowana, co umożliwiło wyłonienie zwycięzców na podstawie wyników zapisanych na kartach uczestnictwa. Organizacja całego wydarzenia spoczywała w rękach zaangażowanych pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Antoniego Żołny, Dariusza Górki, Bartłomieja Suskiego oraz Mariusza Staniszewskiego, którym udało się stworzyć atmosferę pełną entuzjazmu i sportowego ducha. Uczestnicy, niezmiennie pełni wigoru i zapału do rywalizacji, wykazali się nie tylko doskonałą formą fizyczną, ale także wspaniałym nastawieniem, ciesząc się każdą chwilą spędzoną na zawodach. Podczas ceremonii zakończenia, najlepsi zawodnicy i zawodniczki zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, podczas gdy wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy uczestnictwa, stanowiące dowód ich zaangażowania i sportowego ducha. Dekoracji dokonali dyrektor MOSiR, Zygmunt Mendelski oraz radny Mariusz Staniszewski, którzy ponownie podkreślili znaczenie aktywności fizycznej i wspólnoty w życiu seniorów.

Tegoroczna spartakiada seniorów KS "Człowiekiem Jestem" była nie tylko świadectwem sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim okazją do wspólnego świętowania, budowania więzi i promowania aktywnego trybu życia wśród seniorów, gdzie po zakończonej dekoracji wszyscy raczyli się pysznymi pączkami przy kawie i herbacie, poczęstunek przygotowali członkowie stowarzyszenia.

Wyniki kobiety do 75 lat:

I miejsce - Czesława Adamska – 42 pkt.,

II miejsce - Stanisława Rakowska – 38 pkt.,

III miejsce - Mariola Strojna – 38 pkt (o kolejności miejsc zadecydowała dogrywka)

Kobiety powyżej 75 lat

I miejsce - Weronika Niewęgłowska – 40 pkt.,

II miejsce - Helena Żerdziewska – 32 pkt.,

III miejsce – Helena Krzewińska – 30 pkt.

Mężczyźni open:

I miejsce – Jerzy Wanat – 44 pkt

II miejsce - Władysław Kosiorek – 40 pkt,

III miejsce - Szymon Chuchnowski – 36 pkt.

Najstarszą uczestniczką zawodów była 85-letnia Helena Żerdziewska, zaś wśród Panów najstarszym był 83-letni Władysław Kosiorek.