Ułatwienia dostępu

A A A

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2023 roku programu Sport dla Wszystkich. Program ma na celu popularyzację sportu w społeczeństwie poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych.Na realizację zadań z zakresu naboru Programu na 2023 rok zaplanowano kwotę w wysokości 30 mln zł. Wnioski należy składać i przesyłać elektronicznie w terminie do 7 grudnia 2022 roku. Zostaną one rozpatrzone do 18 stycznia 2023 r. Oferty należy przygotować wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego systemu obsługi ofert i wniosków Ministerstwa Sportu i Turystyki AMODIT.

W najbliższą niedzielę 23.10.2022 roku od godziny 10.00 w PUB „Rampa” prowadzonej przez Marka Bartocha przy ul. Mickiewicza rozegrany zostanie 44. ogólnopolski turniej brydża sportowego o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Organizatorzy, kostrzyński MOSiR oraz sympatycy amatorskiej sekcji brydża do udziału zaprosili pary z woj. zachodniopomorskiego, wielkopolskiego oraz lubuskiego. Turniej brydżowy jest jednym z najstarszych imprez sportowych organizowanych w naszym mieście. Przypomnijmy, że sekcja brydża sportowego powstała w Kostrzynie nad Odrą w 1960 roku i do dnia dzisiejszego z powodzeniem promuje Kostrzyn nad Odra w rozgrywkach drużynowych, a członkowie tej amatorskiej sekcji wielokrotnie byli zwycięzcami ogólnopolskich turniejów. Aktualnie w rozgrywkach II ligi na szczeblu centralnym w grupie NW DMP 2022/2023 grają dwa kostrzyńskie zespoły.

Ciekawe zawody konne. W dniu 2 października br. na terenie przyległym do firmy Fistal podczas festynu charytatywnego odbyły się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Na przygotowanym parkurze były różne rodzaje podstawowych przeszkód, a zawodnicy zmagali się w 4 konkurencjach: klasa mini LL 60 cm (wysokość przeszkody), LL 80 cm, L 100 cm i L1 105 cm. Przypomnijmy, że skoki przez przeszkody wywodzą się z XVIII wiecznej tradycji polowań na lisy, że jest to dyscyplina olimpijska, a pierwsze zawody konkursu skoków w Polsce rozegrano już w 1880 roku w Warszawie. Celem zawodów jest sprawdzenie umiejętności, dokładności i wytrenowania konia skaczącego pod jeźdźcem. Konkurencja polega na tym, że na parkurze ustawia się kilka lub kilkanaście przeszkód, które jeździec wraz ze swym koniem musi pokonać w określonej kolejności oraz normie czasu, z jak najmniejszą liczbą zrzutek.

Dnia 06 października 2022 r. w Kostrzynie nad Odrą na parkingu przed stadionem MOSiR ul. Niepodległości 11, przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach: 1967 r.-1972 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ). Po prostu przyjdź. Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Dominika ze złotym medalem mistrzostw Polski! Dominika Podhajecka z Centralnym Klubem Tenisowym Grodzisk Mazowiecki A (na wypożyczeniu z GKT Smecz Górzyca) zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek (U18) w Kozerkach! To czwarty medal mistrzostw Polski Dominiki w tym roku (złoto, srebro i 2 brązy), zdobyty zaledwie w tydzień po brązowym medalu w DMP U16 w Gdańsku! Lubuszanka reprezentowała pierwszy zespół Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki, który ze względu na rozstawienie (nr 1) miał wolną pierwszą rundę i czekał na rozstrzygnięcie meczu Złotoryjskie Towarzystwo Tenisowe Złotoryja - Krakowski Klub Sportowy OLSZA. Lepsze okazały się tenisistki ze Złotoryi (4:2). Wszystkie mecze rozgrywane były w mistrzostwach w formule - 2 deble i 4 single. W ćwierćfinale zespół Dominiki nie dał szans (6:0) swoim rywalkom z Dolnego Śląska tracąc w całym meczu zaledwie dwa sety.

Burmistrz dr Andrzej Kunt i Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ Zielona Góra serdecznie zapraszają mieszkańców Kostrzyna nad Odrą na spotkania z doradcami w zakresie badań profilaktycznych realizowanych przez NFZ. Stoisko profilaktyczne z bogatymi materiałami edukacyjnymi będzie w Kostrzynie nad Odrą w poniedziałek 26 września 2022 r. w godzinach 11-13 w Domu Praktyk Twórczych ul. Kopernika 1. To wyjątkowa okazja żeby dowiedzieć się więcej o kioskach profilaktycznych NFZ, programie PROFILAKTYKA 40 PLUS,portalu DIETY , aplikacjach NFZ na smartfony czy np. edukacji w zakresie zdrowia i odpowiedniej diety dzieci czy pozyskać informacje o dostepności lekarzy. Kostrzynianie będą mogli również otrzymać Kostrzyńską Kopertę Życia. Zapamiętaj, w poniedziałek trzeba być w Domu Praktyk Twórczych. Przyjdź po wiedzę dla własnego zdrowia!

Polsko-Niemiecka XV Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Organizacji Pozarządowych Seniorów za nami, już po raz XV seniorzy rywalizowali w sportowych konkurencjach na gościnnych obiektach MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Tradycyjnie organizatorami spartakiady było Kostrzyńskie Stowarzyszenie Człowiekiem Jestem oraz kostrzyński MOSiR. Tegoroczna spartakiada odbyła się 17 sierpnia, ta edycja była wyjątkowo licznie obsadzona do rywalizacji przystąpiło aż 10 zespołów w tym 1 z Niemiec, do zmagań przystąpiły następujące zespoły. Zespół Mieszany Kostrzyn – Dębno, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Sulęcińska Rada Seniorów SRS Sulęcin, Seniorzy z Lebus – Niemcy, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Dębno, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Kostrzyn nad Odrą, Dom Seniora + Sulęcin, Kostrzyńskie Stowarzyszenie Człowiekiem Jestem, DPS Kamień Wielki, Środowiskowy Dom Samopomocy Kostrzyn nad Odrą. 

70 lat temu - 13 sierpnia 1952r. - Drzewice oficjalnie przestały być wsią i zostały przyłączone do Kostrzyna nad Odrą. Chcemy uczcić tą rocznicę organizując wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Drzewic, ale dla wszystkich mieszkańców Kostrzyna nad Odrą. Zapraszamy wszystkich w sobotę 13 sierpnia od godz. 16.00 na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Zagródku Drzewice. W ramach Pikniku zapraszamy na Rekreacyjny Bieg z okazji 70-lecia Przyłączenia Drzewic do Kostrzyna nad Odrą. Start do biegu nastąpi o godzinie 16.30 na wysokości wejścia do Zagródka Drzewice, następnie uczestnicy pokonają ok 2 km trasę biegu (poniżej link do mapy trasy biegu), bieg będzie typowo rekreacyjny, nie prowadzimy w nim żadnej rywalizacji, każdy może wystartować. Na uczestników czekają pamiątkowe medale, numery startowe oraz nagrody niespodzianki. Zgłoszenia przyjmujemy od godziny 16:00 w dniu biegu: