A A A

Turniej zapaśniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha. W sobotę 19 marca w Wałbrzychu odbył się pierwszy turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Na czterech matach rywalizowało 135 zawodników z 13 klubów, reprezen-tujących województwa dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS „Jedynka’’ wystąpił w 9 oso-bowym składzie. Nasi najmłodsi zawodnicy - Florian Gąsiorowski i Seweryn Kunt oraz debiutują-cy na zawodach Olaf Bzdak pokazali, że w tegorocznej edycji Międzywojewódzkiej ligi będą mocnym punktem drużyny. Na wysokości zadania stanęli młodzicy, którzy cały cykl ligi podpo-rządkowują pod przygotowania do Mistrzostw Polski Młodzików. Na starcie sezonu aspiracje do obrony złotego medalu zgłosił Serhii Vynnyk, który wygrał swoją kategorię wagową oraz został uznany za Najlepszego zawodnika turnieju.

III Gala Piłkarskiego Lauru. W dniu 26 lutego br. w gościnnych murach „Kręgielni” przy ulicy Fabrycznej 5 z udziałem 179 osób z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego od godziny 20.00 odbyła się III Gala „Piłkarskiego Lauru”. Prowadzący Galę Zygmunt Mendelski – dyrektor kostrzyńskiego MOSiR serdecznie powitał gospodarza Gali, burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzeja Kunta, v-cę starostę powiatu gorzowskiego Małgorzatę Ludniewską, burmistrza Miasta Słubic Mariusza Olejniczaka, przewodniczącego Rady Powiatu Gorzowskiego, członka zarządu K-S SSE Andrzeja Kaila, przewodniczącego rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marka Tatarewicza, przewodniczącego Rady Miasta Słubice Grzegorza Cholewczyńskiego, członków zarządu i radnych powiatowych i miejskich, prezesów, dyrektorów firm i instytucji, prezesów, członków zarządu, przedstawicieli blisko trzydziestu stowarzyszeń piłkarskich z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, oraz obecnych na sali gości, sympatyków i przyjaciół sportu.

Polski Ład to również zachęta podatkowa dla przedsiębiorców, którzy angażują się w działalność społecznie pożyteczną (CSR) i wspierają działalność sportową, kulturalną, szkolnictwo wyższe oraz naukę, i w ten sposób wspierają rozwój lokalnych społeczności. Firmy mogą odliczać 100 proc. kosztów uzyskania przychodów, oraz – w ramach dodatkowej ulgi sponsoringowej– zyskują możliwość odliczenia dodatkowych 50 proc. kosztów.

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z Fundacją Enea uruchomiły piątą edycję programu stypendialnego dla zdolnych sportowców. Wnioski można przesyłać do 8 lutego.  Kto może zostać stypendystą?. Osoby w wieku 17-22 lata, które osiągają wysokie wyniki w sporcie[1] na poziomie odpowiedniej do kategorii wiekowej klasy sportowej, we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich i spełniają przynajmniej jedno z następujących kryteriów: pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, o dochodzie gospodarstwa domowego w przeliczeniu na osobę nie wyższym niż 1960,00 zł (dochód netto)[2]. i/lub mają orzeczoną niepełnosprawność.

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2022 roku programu Sport Wszystkich Dzieci. Budżet na tegoroczną edycję programu jest rekordowy i wynosi blisko 67 mln zł. To więcej o ponad 8 mln zł w stosunku do ubiegłego roku. Chcąc dalej inwestować w zdrowie najmłodszych, podjąłem decyzję o zwiększeniu o ponad 8 mln środków na program Sport Wszystkich Dzieci. Tym samym budżet programu na rok 2022 wyniesie rekordowe 67 milionów złotych. Regularna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a sport to najlepsza profilaktyka poprawiająca naszą kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną. 

Dnia 7 lutego 2022 r. przy MOSiR w Kostrzynie Nad Odrą przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w latach: 1970 r. - 1972 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Zapisy na badania Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. )  Po prostu przyjdź Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację Programu Szkolny Klub Sportowy w 2022 roku. Budżet nowej edycji to aż 60 milionów złotych - 43 procent więcej w porównaniu do pierwszego SKS ogłoszonego w 2017 roku! Program Szkolny Klub Sportowy to jeden z flagowych, systemowych projektów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kierowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program SKS dociera do ponad 90 procent gmin w Polsce, angażując średnio 300 tysięcy dzieci młodzieży oraz wspierając finansowo nauczycieli prowadzących zajęcia. W latach 2017-2021 na realizację programu Ministerstwo przeznaczyło ponad 215 mln zł. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dzieci, poprawiając zarówno ich kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Poprzez Program Szkolny Klub Sportowy chcemy tę aktywność jeszcze bardziej stymulować i dynamizować. 

Losowanie Turnieju Piłki Nożnej Firm i Zakładów Pracy o „Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą”. W dniu 31 grudnia 2021 w MOSiR Kostrzyn nad Odrą odbyło się losowanie drużyn będących brać udział w Turnieju Piłki Nożnej Firm i Zakładów Pracy o „Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą – Marka Tatarewicza” . 22 stycznia 2022 roku do rywalizacji przystąpi 8 zespołów, po 4 zespoły ze Słubic i Kostrzyna nad Odrą, które rozlosowane zostały do dwóch grup. Losowanie przeprowadził dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski w obecności pracowników MOSiR Mariusza Staniszewskiego oraz Antoniego Żołna. Zespoły zostały rozlosowane do następujących grup.