A A A

rybkiW dniu 10 października 2020 roku odbyły się spinningowe zawody wędkarskie o „Puchar Dyrektora MOSiR”. Jesienne miesiące każdego roku nacechowane są licznymi spinningowymi zawodami wędkarskimi w których z powodzeniem biorą udział wędkarze kostrzyńskich kół nr 1, 2 i 3 oraz miłośnicy wędkarstwa z okolicy. Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą w dniu 10 października br. byli organizatorami otwartych zawodów spinningowych o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego. Do zmagań wędkarskich przystąpiło 51 wędkarzy, w kategorii seniorów, kobiet i juniorów. Pogoda tym razem sprzyjała wędkarzom, jednak wysoki stan wody rzeki Odry budził obawy zawodników czy połowy będą udane. 

Spinningowe zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza”. W dniu 26 września br. Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 1 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji byli organizatorami spinningowych zawodów wędkarskich o „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta. Prezes koła Arkadiusz Głowicki oraz dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski serdecznie powitali wędkarzy, życząc im osiągnięcia jak najlepszych wyników i udanych połowów. Niestety pogoda tego dnia nie rozpieszczała wędkarzy mimo padającego od rana deszczu zdecydowali, że zawody odbędą się zgodnie z regulaminem bez ograniczenia czasu połowu. Po sygnale „ start” wszyscy udali się nad rzekę „Odra” i rozpoczęła się rywalizacja. 

Dominika objęta opieką naukową AWF. Dominika Podhajecka została objęta opieką naukową Zamiejscowego Wydziału Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. - Filia AWF Poznań. Program obejmować będzie cykliczny monitoring poziomu zdolności motorycznych i stopnia wytrenowania tenisistki GKT Smecz Górzyca. Badania prowadzone przez pracowników Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu pod kierunkiem dr hab. Piotra Żurka na celu mają podniesienie poziomu sportowego utalentowanej czternastolatki oraz pomoc w odniesieniu jeszcze większych sukcesów tenisowych. Szanowni Państwo, ze względu na ogromne koszty treningów i wyjazdów na zawody szukamy sponsorów i wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. Dołącz do oficjalnych Partnerów GKT Smecz Górzyca oraz TEAMU Podhajecka. Oferujemy szereg możliwości reklamowych i marketingowych.

Ćwierćfinał Dominiki w Tennis Europe OLIMPIJSKI CUP 2020. W kolejnym swoim międzynarodowym starcie Dominika Podhajecka osiągnęła ponownie ćwierćfinał singla, tym razem w Tennis Europe U14 II-ej kategorii we Wrocławiu. W zawodach gry pojedynczej rozgrywanych na kortach Olimpijski Club Tennis and Sports, ze względu na rozstawienie tenisistka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Vendula Valdmannova (CZE) - Maja Nieradzik (POL). Lepsza okazała się reprezentantka naszych południowych sąsiadów (6:4, 6:1). Dominika po dobrym meczu pokonała Czeszkę 6:3, 6:4, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały gdyby lubuszanka wykorzystała pierwsze piłki setowe przy stanie 5:1, a następnie 5:2. W rywalizacji o półfinał Dominika musiała uznać wyższość (5:7, 1:6) rewelacyjnie serwującej reprezentantki Słowacji. Ema Mravcova rozstawiona w turnieju z nr 5 pewnie rozpoczęła to spotkanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Dominika nie poddała się i nie tylko odrobiła straty, ale wyszła na prowadzenie 4:2, a nawet 5:3.

Już po raz XII seniorzy rywalizowali w sportowych zmaganiach na gościnnych obiektach MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Tegoroczna Spartakiada Sportowo- Rekreacyjna organizacji pozarządowych seniorów miała miejsce 16 września, a wzięło w niej udział 5 zespołów po dwa zespoły KS Człowiekiem Jestem, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespół Środowiskowego Domu Samopomocy w Kostrzynie nad Odrą. Tym razem była to nietypowa spartakiada, do samego końca nie było wiadomo czy się odbędzie, jaka będzie frekwencja i jak się do niej przygotować. W dobie pandemii koronowirusa i powikłań z nim związanych na które najbardziej narażeni są właśnie seniorzy było wiele znaków zapytania i obaw, wiele innych imprez sportowo-rekreacyjnych zostało odwołanych a jednak naszym seniorom koronowirus był nie straszny i stawili się w godzinach rannych na obiektach MOSiR. Przy wejściu na obiekt, każdemu z uczestników zmierzono temperaturę oraz zdezynfekowano dłonie.

Zwycięstwo i 3 miejsce Dominiki w Tennis Europe! Fantastycznie spisała się Dominika Podhajecka w turnieju Tennis Europe SZCZAWNO ZDRÓJ CUP 2020 U14. W pierwszych po wznowieniu cyklu międzynarodowych zawodach TE Dominika zwyciężyła w grze podwójnej i zajęła 3 miejsce w singlu. Ze względu na wysokie rozstawienie w grze pojedynczej zawodniczka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę i czekała na rozstrzygnięcie meczu Hanna Koprowska - Aleksandra Mrzygłód. Pewnie wygrała (6:1, 6:4) Hania. Po bardzo emocjonującym meczu Dominika pokonała swoją koleżankę 6:4, 7:5. W ćwierćfinale Dominika po swoim najlepszym w turnieju meczu pokonała (6:3, 6:3) Francuzkę Justine Bretnacher rozstawioną z nr 5. W swoim pierwszym singlowym półfinale Tennis Europe lubuszanka została zatrzymana przez koleżankę z kadry Polski Karolinę Gołdę (2:6, 4:6). Przede wszystkim Dominika nie wykorzystała swoich szans i prowadzeń w gemach na początku meczu.

Zapraszamy w dniu 5 września o godzinie 17.00 - stadion MOSiR Kostrzyn nad Odrą na kolejny mecz klasy okręgowej tym razem zespół TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą podejmował będzie drużynę Zjednoczeni Przytoczna

Zapraszamy 12 września na godzinę 10.00 do Szumiłowa na Turniej Siatkówki im. Zygmunta Ćwiekowskiego o Puchar Burmistrza miasta Kostrzyn nad Odrą. W programie animacje dla dzieci, dmuchane zamki, słodkości, Zumba dla dzieci, konkursy, grill i przede wszystkim dobra zabawa.