Ułatwienia dostępu

A A A

Nowe warunki naboru na stanowiska - Ratownik Wodny: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Kostrzynie nad Odrą ogłasza konkurs na wolne stanowiska pracy - Park Wodny Kostrzyn nad Odrą (kryta pływalnia) - Ratownik Wodny: Nabór trwa do 29 luty 2024, do godziny 10.00, miejsce złożenia biuro MOSiR, ul Niepodległości 11. 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 14 lutego 2024 roku w hali sportowej przy ulicy Niepodległości 11 już po raz szesnasty miała miejsce spartakiada sportowo - rekreacyjna seniorów organizowana przez stowarzyszenie "Człowiekiem Jestem", przy współudziale kostrzyńskiego MOSiR-u. Tego wyjątkowego dnia, od wczesnych godzin porannych, hala sportowa zapełniła się seniorami entuzjastami sportu i rekreacji, którzy z niecierpliwością rozpoczęli przygotowania do nadchodzącej rywalizacji. O godzinie 11:00, ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, członek zarządu powiatu gorzowskiego Zygmunt Mendelski, radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski oraz prezes Stowarzyszenia, Jerzy Wanat.

Złoto, srebro i brąz to kolejne biegowe zdobycze młodych kostrzyńskich lekkoatletów, dziś trochę w niepełnej obsadzie, ale z kompletem medali. W niedzielę (17 grudnia) w Dębnie w ramach Biegowego Grand Prix Dębna odbyły się Biegi Mikołajkowe dla dzieci, klasy I-III rywalizowały na dystansie 200 m, IV-VI na 400 m. Dla naszych biegaczy szczególnie tych klas I-III dystans był troszeczkę za krótki, ale daliśmy radę. Kostrzyn nad Odrą reprezentowała 6 biegaczy: • Emilia Żurawska, • Zosia Wagiła-Wożniak, • Hania Wagiła-Woźniak, • Ksawier Sobkowski, • Nataniel Sobkowski • Oktawian Sobkowski Dziś medale wywalczyli złoto - Hania Wagiła-Woźniak, srebro - Zosia Wagiła-Woźniak i swój pierwszy medal tym razem brązowy Emilia Żurawska, troszeczkę pechowo wystartowali Ksawier i Nataniel „zagapili się na starcie” i na wąskiej i krótkiej trasie nie udało się nadrobić straty i zdobyć medalu.

Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz szósty, 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku pogoda iście świąteczna, było biało od śniegu i kolorowo od biegaczy. Na starcie zameldowały się tłumy sympatyków świątecznego rodzinnego biegania. Od godziny 15.00 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały czekoladowe Mikołaje. Na starcie zameldowało się około 100 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie. W tym mikołajkowym biegu rekreacyjnym nie chodziło o sportową rywalizację czy kolejność zameldowania się na linii mety, bo ideą biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg, a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Informacja o naborze na stanowiska: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Kostrzynie nad Odrą ogłasza konkurs na wolne stanowiska pracy - Park Wodny Kostrzyn nad Odrą (kryta pływalnia): Nabór trwa do 8 grudnia 2023, do godziny 10.00, miejsce złożenia biuro MOSiR, ul Niepodległości 11. 

 

 

 

 

 

 

 

Dominika z osiemnastym podium International Tennis Federation Juniors!. Dominika Podhajecka dotarła do kolejnego półfinału singla, tym razem w turnieju ITF J60 Juniors SCT w Pszczynie. Jest to piąty turniej International Tennis Federation Juniors z rzędu, w którym lubuszanka zdobywa medal (złoto i srebro w deblu w 3 rywalizacjach, a także 3 brązowe medale w singlu). Teraz czas na zasłużony odpoczynek od rakiety, a potem ciężka praca w okresie przygotowawczym. Lubuszanka zaczęła rywalizację w turnieju głównym od zwycięstwa 5:7, 6:2, 6:1 nad Czeszką Pavlą Sviglerovą. W drugiej rundzie siedemnastolatka pokonała 6:1, 7:6 (3) Karolinę Gołdę, koleżankę z Akademii Tenisowej Tenis Kozerki. W ćwierćfinale zawodniczka GKT Smecz Górzyca w pełnym zwrotów meczu pokonała 7:5, 1:6, 6:1 Polinę Kuharenko (Białoruś).

W dniu święta Niepodległości w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Mickiewicza 8 z udziałem 100 skrzatów (rocznik 2017 i młodsi), reprezentujących 10 drużyn z województwa lubuskiego rozegrany został halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyna nad Odrą. W spotkaniu o I miejsce Zjednoczeni Przytoczna, przy remisie 3:3 w rzutach karnych 1:0, pokonują Wartę Gorzów Wlkp. W meczu o III miejsce Akademia TS Celuloza II Kostrzyn nad Odrą pokonuje 4:2 UKS Polonię Słubice. W turnieju w 27 spotkaniach strzelono 178 goli. Zmagania turniejowe śledziło blisko 150 widzów. Bardzo efektownie prezentowała się ceremonia otwarcia zawodów, podczas której młodzi piłkarze z biało- czerwonymi chorągiewkami w dłoniach wspólnie z kibicami donośnym głosem odśpiewali hymn państwowy. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, zaś kapitanom dziesięciu drużyn wręczono okolicznościowe puchary. Brawa dla piłkarzy, kadry szkoleniowej oraz sympatyków piłki nożnej za stworzony patriotyczny klimat podczas tej trwającej ponad 4 godziny imprezy.

MOSiR Kostrzyn nad Odrą, Miasto Kostrzyn nad Odrą zapraszają w dniu 11 Listopada 2023 roku do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości i wzięcia czynnego udziału w rekreacyjnym - Biegu Niepodległości i Marszu Nordic Walking z biało - czerwoną flagą. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku, dystans ok. 1 km, nie prowadzimy żadnej klasyfikacji a na mecie czekają nagrody. Zbiórka w Parku Miejskim koło fontanny o 11:45 - Start biegu 12.00, zachęcamy do ubrania się w barwy narodowe.