A A A

Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 3 oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą w dniu 6 października br. w ramach Grand Prix Okręgu Gorzowskiego byli organizatorami otwartych zawodów spinningowych o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego. Do zmagań wędkarskich przystąpiło ponad 60 wędkarzy. Zawody rozegrano w kategorii juniorów, kobiet, seniorów. Niestety pierwszy nocny przymrozek trochę pokrzyżował plany wędkarzy i połowy były zdecydowanie mniejsze. Rejestracja zawodników odbywała się do godziny 7.30, tura zawodów trwała 6 godzin, łowiono zgodnie z regulaminem PZW metodą klasyczną.

MAMOSerdecznie zapraszamy wszystkich miłośników piłki nożnej na wyjątkowe wydarzenie! MAMO czyli Mobilna Akademia Młodych Orłów to projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. Do Kostrzyna nad Odrą trenerzy Tomasz Pawliczak oraz Wojciech Kochanowski zawitają już po raz drugi! W Województwie Lubuskim Mobilne AMO wystartowało 1 lipca 2018 r., natomiast regularne szkolenia rozpoczną się od 1 grudnia 2018 r. To kolejny ogólnopolski projekt PZPN, którego celem jest docierania do wszystkich regionów, w których trenerzy potrzebują wsparcia, a zdolni zawodnicy mądrego pokierowania ich rozwojem piłkarskim. Mobilne AMO oparty jest na dwóch filarach: edukacyjnym i selekcyjnym. W pierwszym kluczowe znaczenie ma systematyczne kształcenie trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz rodziców/opiekunów-pasjonatów. Projekt obejmuje jednolity program szkolenia, zgodny z najnowszymi trendami, i praktyczne pokazy treningu dzieci. Filar selekcyjny dotyczy obserwacji i wyłaniania wyróżniających się dzieci pod kątem kadr wojewódzkich, Letniej Akademii Młodych Orłów i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Decyzje personalne muszą uwzględniać pięć głównych czynników: kreatywność, technikę, motorykę, mentalność i taktykę indywidualną młodych zawodników. Nie wiem, czy będziemy mieli nowego Roberta Lewandowskiego, ale na pewno dostaniemy kolejnych fajnych piłkarzy na wysokim poziomie - twierdzi Zbigniew Boniek.

Zarząd Koła PZW Nr 3 w Kostrzynie nad Odrą zawiadamia wszystkich członków PZW, Okręg Gorzów, że w dniu 6 października 2019 roku na rzekach Odra i Warta rozegrane zostaną otwarte zawody spinningowe "SPINNINGOWY PUCHAR DYREKTORA MOSiR KOSTRZYN NAD ODRĄ", Zawody zaliczane są do GP Okręgu PZW Gorzów Wlkp. Zawody zostaną rozegrane w kategoriach: juniorów, kobiet i seniorów. Start juniorów w zawodach, wyłącznie z uprawnionym opiekunem. Zbiórka i rejestracja uczestników w dniu zawodów, nad Odrą, na wysokości Osiedla Szumiłowo do godziny 7:30. Łowimy zgodnie z regulaminem PZW metoda klasyczna, oraz "Regulaminem Zawodów Spinningowych Zaliczanych do G.P. Okręgu Gorzowskiego na rok 2019" Tura zawodów trwać będzie 6 godzin.

W dniach 19-20 października 2019 roku na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się II Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Trampkarek U-14, do Kostrzyn nad Odrą zawitają reprezentacje województw: Zachodniopomorski ZPN, Wielkopolski ZPN, Dolnośląski ZPN. Zapraszamy chętnych do kibicowania.
W związku z organizacją turnieju odwołuje się w tych dniach wszystkie mecze i treningi piłkarskie w godzinach Sobota 19 października od 9.00- 19.00, Niedziela 20 października 9.00-12.00. Trenerów prosimy o podanie propozycji nowych terminów meczów, informację proszę przesłać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

34. Międzynarodowy Bieg Uliczny „Kostrzyńska Dziesiątka”. Monika Andrzejczak i Artur Olejarz najszybsi w Kostrzynie nad Odrą. Już po raz 34. w Kostrzynie nad Odrą, centralnymi ulicami „Zatorza”: Niepodległości, Jana Pawła II, Narutowicza, Drzewicką, Orła Białego, Jagiellońską, biegli uczestnicy międzynarodowego biegu ulicznego kobiet i mężczyzn „Kostrzyńska Dziesiątka”. Kostrzyńska impreza jest jedną z najstarszych biegowych imprez na Ziemi Lubuskiej i ma bardzo wysoką ocenę. Wyniki z „Kostrzyńskiej Dziesiątki” zaliczane do klasyfikacji generalnej Grand Prix Ziemi Lubuskiej. W niedzielę na starcie tegorocznej imprezy stanęło 260 reprezentantów (uprawnionych do startu było 314 osób), na mecie zameldowało się 258 reprezentantów z 6 województw z Polski w tym biegacze z Ukrainy i Białorusi.

DSC 0002MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą rewelacyjnie wchodzi w sezon 2019/2020 lubuskiej III Ligi Kobiet, wygrywając przed własną publicznością z Budowalni Lubsko „tylko” 4:0. Piszę tylko, bowiem gospodarze dominowali w każdym elemencie gry nie tylko kontrolując przebieg meczu, ale potrafili sobie stworzyć wiele doskonałych okazji i tylko dzięki bramkarce gości Budowlani mogą mówić o łagodnym wymiarze kary. Mecz mógł się podobać, był prowadzony w dobrym tempie i nie brakowało tego wszystkiego, co kochamy w piłce nożnej. Piłkarkom z Kostrzyn a możemy jedynie pogratulować i prosimy o więcej! Relacja, pomeczowa rozmowa z trenerem i terminarz - poniżej.

Dominika z kolejnym srebrem Mistrzostw Polski! Dominika Podhajecka z drużyną Parku Tenisowego Olimpii Poznań I zdobyła srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski Młodziczek (do l. 14-u). To już siódmy medal lubuszanki w mistrzostwach kraju (6 srebrnych i 1 brązowy). Przypomnijmy, iż w kwietniu zespół Parku Tenisowego Olimpii Poznań I z Dominiką Podhajecką w składzie wygrał jedną z grup eliminacyjnych DMP zapewniając sobie miejsce w najlepszej ósemce kraju. Wyjaśnijmy, iż w letnich DMP każdy z zespołów może wypożyczyć jednego zawodnika (niestowarzyszonego lub z innego klubu), a o Dominikę kolejny raz zabiegały czołowe kluby Polski. W tym roku trzynastolatka wybrała właśnie propozycję PTO Poznań, zaprzyjaźnionego klubu, w którym trenuje na co dzień pod okiem doświadczonego trenera Marcina Pagóra, który jest jednocześnie opiekunem drużyny.

Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą zapraszana na otwarcie SKATEPARKU, które odbędzie się na terenie przy Amfiteatrze w dnia 13.09.2019 r. o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na deskorolce, rolkach i nie tylko. Życzymy bezpiecznej zabawy!