A A A

Przystań wodna mieści się w Kostrzynie nad Odrą, woj. lubuskie przy ul. Sikorskiego 1 - jadąc od strony miasta w kierunku granicy z Niemcami, Ośrodek – przystań znajduje się pomiędzy dwoma mostami. Przystań budowana była sposobem gospodarczym w latach 1968 – 1969. Właścicielem nieruchomości były wówczas Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze, później Arctic Paper Kostrzyn. Od 2007 roku w wyniku przekazania, ośrodkiem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na terenie przystani staramy się zapewnić jak najlepsze warunki dla wodniaków, których w sezonie letnim jest coraz więcej, zarówno tych z miasta, jak i tych, którzy przepływają przez nasze miasto. To właśnie dla nich wyremontowano pomieszczenie węzła sanitarnego wraz z prysznicem. Na terenie ośrodka jest możliwość podłączenia do prądu oraz zatankowania wody i rozbicia namiotu. Znajduje się również pomieszczenie, gdzie można dokonać drobnych napraw oraz przechować sprzęt pływający przez okres zimowy.

Ośrodek rekreacyjny gości także turystów wodniaków z Polski i zagranicy, gdyż poprzez wody rzeki Warty i Odry, droga dla jachtów prowadzi ze śródlądzia na akweny m.in. do Niemiec, Holandii, Francji, skąd miłośnicy żeglugi śródlądowej mogą płynąć w głąb naszego kraju.

Na terenie Przystani działa m.in. coraz prężniej działający Klub Żeglarski „DELFIN” www.klubdelfin.pl oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Miasto Kostrzyn nad Odrą serdecznie zaprasza wodnych turystów do skorzystania z naszego ośrodka!

 

Regulamin Ośrodka Delfin:


Cennik Ośrodka Delfin - 2018: