Ułatwienia dostępu

A A A

Ośrodek rekreacyjny „Delfin” - Przystań wodna
przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą

Stan wody przy wpłynieciu do Przystani Delfin - ok 34 cm - warunki bardzo trudne.

Zobacz nas na Facebooku:


Przystań wodna mieści się w Kostrzynie nad Odrą, woj. lubuskie przy ul. Sikorskiego 1 - jadąc od strony miasta w kierunku granicy z Niemcami, Ośrodek – przystań znajduje się pomiędzy dwoma mostami. Przystań budowana była sposobem gospodarczym w latach 1968 – 1969. Właścicielem nieruchomości były wówczas Kostrzyńskie Zakłady Papiernicze, później Arctic Paper Kostrzyn. Od 2007 roku w wyniku przekazania, ośrodkiem zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na terenie przystani staramy się zapewnić jak najlepsze warunki dla wodniaków, których w sezonie letnim jest coraz więcej, zarówno tych z miasta, jak i tych, którzy przepływają przez nasze miasto. To właśnie dla nich wyremontowano pomieszczenie węzła sanitarnego wraz z prysznicem. Na terenie ośrodka jest możliwość podłączenia do prądu oraz zatankowania wody i rozbicia namiotu. Znajduje się również pomieszczenie, gdzie można dokonać drobnych napraw oraz przechować sprzęt pływający przez okres zimowy.

Ośrodek rekreacyjny gości także turystów wodniaków z Polski i zagranicy, gdyż poprzez wody rzeki Warty i Odry, droga dla jachtów prowadzi ze śródlądzia na akweny m.in. do Niemiec, Holandii, Francji, skąd miłośnicy żeglugi śródlądowej mogą płynąć w głąb naszego kraju.

Na terenie Przystani działa m.in. coraz prężniej działający Klub Żeglarski „DELFIN” www.klubdelfin.pl oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Miasto Kostrzyn nad Odrą serdecznie zaprasza wodnych turystów do skorzystania z naszego ośrodka!


Cennik opłat oraz zasady przyznawania miejsc portowych w okresie od 01.01.2019 do 31.12 2019

Zasady pierwszeństwa przyjmowania miejsc:

  • dotychczasowi najemcy,
  • dokonujący wpłat z góry,
  • osoby spełniające następujące warunki:
    1. terminowo dokonują opłat,
    2. przestrzegają „Regulamin ośrodka rekreacyjnego „Delfin” i „Regulamin przystani wodnej przy MOSiR w Kostrzynie nad Odrą” oraz postępują zgodnie z zasadami dobrej praktyki wodniackiej i etyki żeglarskiej.

 


Ośrodek rekreacyjny „Delfin” - Przystań wodna przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą czynny:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 17.00

 

Po godzinach urzędowania proszę kontaktować się z bosmanem obiektu p. Stanisławem Malickim - tel. 609 765 610; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Regulamin Ośrodka Delfin:


Cennik Ośrodka Delfin 2023

* Powyższe ceny zawierają podatek VAT. Usługi nie ujęte w cenniku do uzgodnienia.