A A A

Turniej zapaśniczy pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha. W sobotę 19 marca w Wałbrzychu odbył się pierwszy turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych. Na czterech matach rywalizowało 135 zawodników z 13 klubów, reprezen-tujących województwa dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS „Jedynka’’ wystąpił w 9 oso-bowym składzie. Nasi najmłodsi zawodnicy - Florian Gąsiorowski i Seweryn Kunt oraz debiutują-cy na zawodach Olaf Bzdak pokazali, że w tegorocznej edycji Międzywojewódzkiej ligi będą mocnym punktem drużyny. Na wysokości zadania stanęli młodzicy, którzy cały cykl ligi podpo-rządkowują pod przygotowania do Mistrzostw Polski Młodzików. Na starcie sezonu aspiracje do obrony złotego medalu zgłosił Serhii Vynnyk, który wygrał swoją kategorię wagową oraz został uznany za Najlepszego zawodnika turnieju.

W Wałbrzychu po pięknych i zaciętych pojedynkach mogliśmy cieszyć się ze zdobycia 7 medali, a w klasyfikacji drużynowej stanęliśmy na podium zajmując trzecie mjejsca.

Wywalczyliśmy następujące lokaty:


1 m. Serhii Vynnyk 38kg. (młodzik)
1 m. Julian Iwaszko 41kg. (młodzik)
3 m. Artur Retwiński 44kg. (młodzik)
3 m. Gracjan Somerski 48kg. (młodzik)
5 m. Damian Nowak 57 kg. (młodzik)
2 m. Antoni Ludka 85kg.(młodzik)
1 m. Florian Gosiąrowski 35kg. (dzieci)
2 m. Seweryn Kunt 35kg. (dzieci)
5 m. Olaf Bzdak 35kg. (dzieci)

 

Nieustanny rozwój oraz wysokie osiągnięcia sportowe UKS „Jedynka" nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymywane od naszych Sponsorów i Darczyńców.
Dziękujemy Wam Bardzo, że jesteście z nami !!!

Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.