A A A

Już po raz XII seniorzy rywalizowali w sportowych zmaganiach na gościnnych obiektach MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Tegoroczna Spartakiada Sportowo- Rekreacyjna organizacji pozarządowych seniorów miała miejsce 16 września, a wzięło w niej udział 5 zespołów po dwa zespoły KS Człowiekiem Jestem, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespół Środowiskowego Domu Samopomocy w Kostrzynie nad Odrą. Tym razem była to nietypowa spartakiada, do samego końca nie było wiadomo czy się odbędzie, jaka będzie frekwencja i jak się do niej przygotować. W dobie pandemii koronowirusa i powikłań z nim związanych na które najbardziej narażeni są właśnie seniorzy było wiele znaków zapytania i obaw, wiele innych imprez sportowo-rekreacyjnych zostało odwołanych a jednak naszym seniorom koronowirus był nie straszny i stawili się w godzinach rannych na obiektach MOSiR. Przy wejściu na obiekt, każdemu z uczestników zmierzono temperaturę oraz zdezynfekowano dłonie.


Pogoda i humory dopisywały od samego początku, uczestnicy szybko przystąpili do rozgrzewki i prób przed zasadniczymi rozgrywkami a organizatorzy oprócz przygotowania obiektu do sportowej rywalizacji rozpalili grilla i piekli kiełbaski przygotowując się do wspólnego ucztowania po zakończeniu części sportowej.
Także sportowa rywalizacja w tym roku odbywała się inaczej, na korcie tenisowym gdzie rozgrywane były konkurencje sportowe jednocześnie przebywały tylko dwie reprezentacje, po zaliczeniu 2 konkurencji następowała zmiana i do rywalizacji przystępowały kolejne. Podczas odbywania poszczególnych konkurencji specjalnie oznaczono miejsca gdzie powinien przebywać kolejny zawodnik z drużyny starając się do minimum ograniczać bezpośrednie kontakty pomiędzy uczestnikami, zrezygnowano także z konkurencji w których występował kontakt bezpośredni pomiędzy nimi. Te ograniczenia trochę zmieniały charakter rywalizacji ale to nie ona była dziś najważniejsza. Pomimo punktowania poszczególnych konkurencji, to była ona tylko symboliczna. Wszystkie zespoły nagrodzono jednakowymi pucharami i dyplomami, dodatkowo każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa.
Dziś wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, z uśmiechem na twarzy pokonywali swoje ograniczenia, a przede wszystkim pokazali, że nawet w tak trudnych czasach można się znakomicie bawić, spotkać z przyjaciółmi jednocześnie zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa.
Zawody otworzył Dyrektor kostrzyńskiego MOSiR Zygmunt Mendelski oraz Prezes KS „Człowiekiem Jestem” Jerzy Wanat, którzy życzyli wszystkim doskonałej zabawy, rywalizacji sportowej w rodzinnej atmosferze oraz dużo sił i zdrowia, szczególnie dbałość o zdrowie nabrało w dzisiejszych czasach szczególnego znaczenia.
W tym roku Seniorzy pod czujnym okiem sędziów (Romana Bućkowskiego, Dariusza Górki, Wiolety Dybcio) zmagali się w następujących konkurencjach:

  • rzuty woreczkami do celu
  • strącanie kręgli
  • strzały piłką do bramki
  • rzut piłką lekarską przez siebie do celu
  • rzut hula hop do celu

Organizatorami zawodów byli: Miasto Kostrzyn nad Odrą, Kostrzyńskie Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Na zakończenie sportowych zmagań oficjalnej dekoracji dokonali: Jerzy Wanat, Zygmunt Mendelski oraz Mariusz Staniszewski.
Po zakończeniu zmagań sportowych oraz dekoracji seniorzy tradycyjnie już zasiedli wspólnie do stołów teraz już przy kiełbasce, kawie i nie tylko tocząc rozmowy, bawiąc się i śmiejąc.
Dziękujemy organizatorom, sędziom, kibicom a w szczególności naszym wspaniałym seniorom za uśmiech, wytrwałość, wole walki oraz za to iż pokazali, że mimo przeciwności życie może toczyć się normalnie. Do zobaczenia na kolejnej edycji spartakiady.