A A A

miazioMiędzynarodowy Turniej Zapaśniczy - Memoriał im „ Wł. Miazio„ Puchar Polski Kadetów w Zapasach 5-7.10.2018 Radom. Dwa medale Kostrzynian. Nasi zapaśnicy wykorzystali dwie szanse na zdobycie medali. Tak krótko można opisać start Zapaśników z Kostrzyna nad Odrą w kolejnym Pucharze Polski Kadetów im. „Wł. Miazio” w Radomiu. Wysoko postawili poprzeczkę naszym zawodnikom reprezentanci Ukrainy i Białorusi w walkach o medale którzy nie pozwolili by w rywalizacji  z nimi Kewin Metel 60-kg. oraz Marcel Kaczmarek - 65 kg. stanęli na najwyższym stopniu podium. Wcześniejsze walki pokazały że w dobrej formie są nasi zawodnicy to jednak za wcześnie na rywalizację z reprezentantami z Litwy Białorusi czy Ukrainy.

Jednak te doświadczenia wyniesione z takich zawodów doprowadzą do sukcesów w kolejnym turnieju o tak wysokiej randze. To pierwszy start naszych zapaśników po wakacyjnej przerwie i cierpliwie należy poczekać na kolejne zdobycze medalowe. Wszystkie starty naszych zawodników rejestrujemy aby posiadać informację o przeciwnikach którzy mogą być przeciwnikami w walkach o medale. Dobrze poczynał sobie też najmłodszy w ekipie Mateusz Borysewicz, przegrał walkę z reprezentantem Ukrainy o prawo walki o medal, jeżeli Mateusz utrzyma taką formę będzie jednym z faworytów do medalu w Mistrzostwach Polski Młodzików w Janowie Lubelskim.


Dziękujemy Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za wsparcie finansowe udziału naszych Kostrzyńskich Zapaśników w Pucharze Polski Kadetów w Radomiu