A A A

ZaapsyJesienny Puchar Polski kadetów – blisko medali. W dniach 6-8.10. 2017 roku w Radomiu odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach im. Wł. Bajorka. W gronie 180 zawodników reprezentujących 42 kluby oraz reprezentantów Białorusi, Ukrainy, Niemiec startowała również ekipa z Kostrzyna nad Odrą zapaśnicy SKF Olimp Kostrzyn. Nasi zapaśnicy mieli trzy szanse na zdobycie medalu, ale tym razem zakończyło się na V miejscu Kacpra Miklaszewskiego oraz Kacpra Kopyry i na VII miejscu Marcela Kaczmarka. Wielka szkoda, że zabrakło medalu choć na drodze do ich zdobycia stanęli zawodnicy zagraniczni to i stopień trudności zmienił się. Nieźle walczyli również inni nasi zawodnicy, którzy po raz pierwszy wystąpili w grupie kadetów mowa tu o Kewinie Metalu, Filipie Rychterskim, którzy nabierają doświadczenia i pewien jestem, że wiosna 2018 roku będzie owocna w medale.

Na usprawiedliwienie uznałem, że start w tak ważnej imprezie w naturalnych kategoriach wagowych będzie procentował w 2018 roku obecnością na pozycjach medalowych w Mistrzostwach Polski czy Pucharze Polski.


Pragniemy podziękować za wspieranie wyjazdów naszych zapaśników z SKF „Olimp” na tak ważne zawody - Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, prezesowi Krzysztofowi Kielcowi oraz dyrektorowi marketingu – Andrzejowi Kailowi.