A A A

zapasyZłoty turniej Barbórkowy. Katowice były organizatorem Międzynarodowego Turnieju zapaśniczego „Barbórka 2017”. Kolejny raz kostrzyńscy zapaśnicy pokazali, że mocno liczą się w walkach o medale bez względu na miejsce i rangę zawodów. W gronie zawodników z Rosji, Węgier, Mołdawii, Czech, Niemiec zapaśnicy z Kostrzyna nad Odrą wywalczyli w eliminacjach 5 szans na medale a byli to Nikodem Suchomel, Kacper Miklaszewski, Marcel Kaczmarek, Kwein Metel, Adam Szymański. Walki o brązowe medale przegrali Nikodem Suchomel, Kacper Miklaszewski, Adam Szymański choć teoretycznie nie przegrał żadnej walki.

 

 

 

zapasy

W pierwszej walce zremisował 10:10 a w walce o brązowy medal także był remis 4:4 to decyzją sędziów zajął 5 miejsce. W walkach o złote medale było rewelacyjnie, Kewin Metel pokonuje po kolei krajowych i zagranicznych zawodników nie dając im żadnych szans, choć reprezentanci Czech i Mołdawii byli bardzo trudnymi przeciwnikami i to on zostaje złotym medalistą w kategorii 53 kg. Bez większych szans byli także przeciwnicy Marcela Kaczmarka, który spokojnie walcząc zdobył drugi złoty medal dla Kostrzyna. W walce towarzyskiej ze zwycięzcą kategorii wagowej 54 kg medalista Mistrzostw Polski po dwóch akcjach zakończył walkę wygrywając przez przewagę techniczną. Sumując dwa ostatnie wyjazdowe turnieje należy je ocenić dobrze!!! Mamy nadzieję na kolejne udane zmagania już w lutym 2018 roku.


Pragniemy podziękować firmą wspierającym wyjazdy naszych zapaśników z SKF „Olimp” na tak ważne zawody a wspierają nas: Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, HANKE TISUE, Arctic Paper, Polchar, InterMarche, IKAA Suchomel, ICT Poland.