008

O godzinie 10.00 podczas uroczystego otwarcia turnieju radny powiatu gorzowskiego Andrzej Kail w imieniu starosty powiatu serdecznie powitał uczestników,zgromadzonych kibiców, życząc blisko 100 młodym piłkarzom uzyskania jak najlepszych wyników. Minutą ciszy uczczono pamięć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. A. Kail przedstawił sylwetkę bestialsko zamordowanego samorządowca i zauważył, że ten turniej jest również hołdem dla Jego pamięci. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, życząc wszystkim piłkarskich emocji oraz jak najlepszej postawy podczas turnieju. Po tym jakże ważnym akcencie chłopcy przystąpili do rozgrywek w dwóch grupach.

001

W grupie „A” zmierzyły się ze sobą ekipy: Łucznika Strzelce Krajeńskie, Lech Poznań FA 2010, Stilonu Gorzów Wielkopolski i Warty Słońsk. Bezapelacyjnie w tej grupie najlepsza była ekipa Łucznika, która wydawała się tego dnia nie do zatrzymania, by w półfinale ulec Polonii Słubice 0:1. Bardzo dobrze spisała się także drużyna LPFA 2010, która w meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzyła się ze zwycięzcą swojej grupy wygrywając w karnych 2:1 i plasując się „na pudle”.

Tabela grupy „A”:

  1. Łucznik Strzelce Krajeńskie 3 9 6:2
  2. Lech Poznań 2010  3 6 7:2
  3. Stilon Gorzów Wlkp. 3 3 4:8
  4. Warta Słońsk  3 0 2:7

027

W grupie „B” walka była bardziej wyrównana, a zagrały w niej: Pogoń Szczecin, Polonia Słubice, Czarni Browar Witnica i Lech Poznań FA 2011. Mecze w tej grupie były niezwykle zacięte, ale pierwsze skrzypce grała Pogoń Szczecin, która była w tym dniu poza zasięgiem rywali. Meczami, które należały do najpiękniejszych było spotkanie grupowe, a następnie rewanż w wielkim finale pomiędzy szczecinianami a słubiczanami, gdzie emocji nie brakowało. W obu meczach wygrała co prawda Pogoń Szczecin, ale Polonia nie oddawała łatwo pola! W dwunastu meczach grupowych padło aż czterdzieści (!) bramek, a byłoby pewnie więcej, gdyby nie świetnie dysponowani bramkarze, dokonujący cudów pomiędzy słupkami! Ostatecznie, jak już wspomniano, „Nagrodę Starosty Gorzowskiego” – komplet strojów piłkarskich, zdobyła Pogoń Szczecin, na drugim miejscu uplasowała się Polonia Słubice, a na trzecim Lech Poznań FA rocznik 2010.

Tabela grupy „B”:

  1. Pogoń Szczecin 3  9  12:1
  2. Polonia Słubice 3  6  8:2
  3. Czarni Browar Witnica 3  3 1:10
  4. Lech Poznań FA 3 0 0:8

022

Wyniki gier półfinałowych:

Łucznik Strzelce Krajeńskie – Polonia Słubice 0:1

Lech Poznań FA 2010 – Pogoń Szczecin 0:1

Wyniki gier finałowych:

o I miejsce: Pogoń Szczecin – Polonia Słubice 2:0

o III miejsce Lech Poznań FA 2010 =- Łucznik Strzelce Kraj. 0:0, karne 2:1

o V miejsce Stilon Gorzów Wlkp. – Czarni Browar Witnica 3:1

o VII miejsce Warta Słońsk – Lech Poznań 2011 5:0

079

Uroczystego wręczenia nagród i dekoracji zespołów biorących udział w turnieju dokonali radni powiatu gorzowskiego w osobach: Andrzej Kail, Rafał Karmelita i Zygmunt Mendelski, radny miejski Mariusz Staniszewski oraz Mirosław Wrzesiński – inicjator ogólnopolskiego programu „Piłkarski Laur”. Oprócz medali dla zawodników trzech najlepszych zespołów, dla zawodników za zajęte IV – VIII miejsce oraz pucharów dla każdej drużyny, trzy najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu piłkarskiego, statuetkami uhonorowano także najlepszych piłkarzy. „Królem Strzelców” został Bartosz Czerski (Pogoń Szczecin) z 5 golami, „Najlepszym bramkarzem” turnieju wybrano Jakuba Ryszczuka (Polonia Słubice) a „Najlepszym zawodnikiem” został Karol Suchocki (Pogoń Szczecin). Można więc śmiało napisać, że Pogoń Szczecin tego dnia była poza zasięgiem rywali i nie ma się co dziwić, że również trener, Marcin Podlecki, został wyróżniony statuetką „Trener zwycięskiej drużyny”. Warto w tym miejscu pochwalić trenera, (a także wszystkich pozostałych z grających zespołów), że każdy mecz przeżywał ze swoją drużyną, wspierając swoich podopiecznych i nie szczędząc im pochwał, nawet po mniej udanym zagraniu. Spokój, opanowanie i kontrola gry - te cechy trenera pozwoliły szczecińskiej Pogoni wyjechać z naszego miasta ze złotymi medalami, z „Nagrodą Starosty Gorzowskiego” i z głównym trofeum „Pucharem Dyrektora MOSiR”.

052

Uczestnicy turnieju chwalili sobie bardzo dobrą organizację turnieju oraz panującą wzorową atmosferę. Organizator turnieju oraz fundator nagród w postaci pucharów, medali, statuetek oraz nagród dla zespołów za zajecie II i III miejsca, kostrzyński MOSiR składa serdeczne podziękowania staroście Michałowi Wasilewskiemu za objęcie patronatu oraz za wsparcie finansowe turnieju, sędziom Rafałowi Odwrotowi i Robertowi Mazurkiewiczowi, za wzorowe prowadzenie wszystkich spotkań, pracownikom MOSiR Romanowi Bućkowskiemu, Antoniemu Żołnie, Władysławowi Kędziorowi, Mariuszowi Staniszewskiemu i Bartłomiejowi Suskiemu, za wkład pracy w organizację turnieju i czuwanie nad jego prawidłowym przebiegiem, kibicom, za stworzenie serdecznej atmosfery i za gorący doping dla grających zespołów, dyrektorowi Zespołu Szkół Leszkowi Naumowiczowi, za udostępnienie obiektu sportowego oraz właścicielom bufetu szkolnego Monice i Romanowi Juszkiewiczom – za przygotowane bardzo smaczne posiłki dla uczestników turnieju.