A A A

W dniu 26 września o godzinie 16.00 w Kostrzynie nad Odrą na stadionie MOSiR finał wojewódzki Pucharu Polski Kobiet MUKS "Przyjaciół Sportu" Kostrzyn nad Odrą - "Warta" Gorzów Wlkp. Zapraszamy sympatyków piłki nożnej. W związku z tym wydarzeniem odwołuję się wszystkie zajęcia treningowe na stadionie MOSiR w tym dniu. Za utrudnienia przepraszamy.

 

018Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą już od trzech lat jest organizatorem polsko-niemieckich turniejów piłki nożnej, które dzięki wsparciu ze środków Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pro Europa Viadrina mają piękną oprawę i na stałe wpisały się już w kalendarz sportowy polsko-niemieckiego pogranicza. W tym roku zaprosiliśmy stowarzyszenia piłkarskie z Polski i z Niemiec na „Euroregionalny Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 i młodsi”, który był przykładem na to, że pomimo różnic w systemach szkoleniowych obu krajów hasło „piłka nożna ponad granicami” jest jak najbardziej aktualne. Szesnaście drużyn, efektowne rajdy i niesamowite bramki, piękne akcje i skuteczne parady - tak w skrócie wyglądał turniej.

plakat plW dniu 25 sierpnia 2019 roku stadion MOSiR przy ul. Niepodległości 11 w Kostrzynie nad Odrą będzie areną Euroregionalnego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2009 i młodsi. Celem naszego turnieju jest dalsze rozwijanie współpracy i wymiana doświadczeń w zakresie aktywizacji sportowej pomiędzy klubami piłkarskimi z województwa lubuskiego i okręgu Brandenburgii. Kluby te, prowadząc swoje zajęcia, umożliwiają niejednokrotnie na kontakty z rówieśnikami zza granicy, co stwarza okazję do zawierania nowych znajomości, przełamywaniu stereotypów i aktywizacji sportowej polsko-niemieckiego pogranicza. W sierpniowym turnieju planowany jest udział 16 drużyn piłkarskich, które na kostrzyńskich boiskach będą rywalizować o tytuł mistrza. Na wszystkich uczestników czekają okolicznościowe medale, zaś drużyny uhonorowane zostaną pamiątkowymi pucharami! Organizator zapewnia wyżywienie, wodę do picia i rywalizację sportową na najwyższym poziomie. Projekt Euroregionalny Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 współfinansowany jest ze środków Programu Współpracy INTERRG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA oraz budżetu państwa. Partnerami projektu są Kostrzyn nad Odrą i Seelow.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, główny organizator turnieju, już dzisiaj zaprasza drużyny z Województwa Lubuskiego i Brandenburgii do zgłaszania swojego udziału! Poniżej zamieszczamy regulamin turnieju (w języku polskim i niemieckim).

plakatW najbliższy piątek (14 czerwca) boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą przy ul. Niepodległości 11 będą areną POWIATOWEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJO PUCHAR STAROSTY GORZOWSKIEGO. Drużyny będą rywalizować w dwóch kategorich wiekowych: 2003-2004 (reprezentacje gmin: Witnica, Santok, Kłodawa Lubiszyn i Kostrzyn) oraz 2005-2006 (reprezentacje gmin: Kłodawa, Lubiszyn, Deszczno, Kostrzyn, Santok, Bogdaniec).

Warto zauważyć, że reprezentacja Miasta Kostrzyn nad Odrą będzie złożona z uczniów wszystkich kostrzyńskich szkół podstawowych. Opiekunami będą trenerzy piłki nożnej, a zarazem nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr3: Łukasz Dorniak i Arkadiusz Nowak.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju planowane jest o godzinie 10:00, a podsumowanie i wręczenie nagród o godzinie 14:00. Zapraszamy do wspólnego kibicowania młodym piłkarzom!

Czy „Lewy” duma o swojej frelce? Młodzi piłkarze przepytali reprezentantów. W jakim wieku piłkarz może zacząć rozglądać się za dziewczynami? Czy pieniądze są ważne w życiu sportowca? Jakie przedmeczowe rytuały ma Robert Lewandowski? To tylko niektóre z pytań, jakie kadrowicze usłyszeli od swoich następców – zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy najpierw odwiedzili ich przed meczem z Izraelem, a później z trybun PGE Narodowego obejrzeli wygrane 4:0 starcie w ramach eliminacji do Euro 2020. Nie od dziś wiadomo, że dzieciom wolno zapytać o więcej. To właśnie dlatego niektórzy z podopiecznych selekcjonera Jerzego Brzęczka mogli odczuwać lekką tremę na myśl o serii pytań od młodych zawodniczek i zawodników. Szybko okazało się jednak, że piłkarz zawsze znajdzie wspólny język z drugim piłkarzem, niezależnie od różnicy wieku.