Ułatwienia dostępu

A A A
futsalW dniu dzisiejszym (21.01 ) w hali widowiskowo - sportowej KCSzZ przy ulicy Mickiewicza 8 rozegrano spotkanie 1/16 Pucharu Polski w futsalu kobiet na szczeblu centralnym pomiędzy MUKS Przyjaciół Sportu a TS ROW Rybnik. Do trzeciej rundy awansowała grająca w ekstraklasie futsalu drużyna z Rybnika, która w obecności ponad 200 kibiców wygrała ten mecz 9:3 (4:1). Bramki dla MUKS PS: 19' - Malwina Sawicka, 27' - Zuzanna Bieszczat, 30' - Weronika Sowala, bramki dla TS ROW: 6', 15', 33' - Agata Sobkowicz, 7' - Marlena Jaszyk, 13', 21' - Magdalena Łuczak, 24', 38' - Martina Bulavova, 34' - Katarzyna Jasińska.

Kostrzynianki zostawiły serce na parkiecie, grając bardzo ambitnie, walcząc o każdą piłkę. W przekroju całego spotkania doświadczone i ograne w futsalowych ekstraligowych meczach piłkarki z Rybnika dominowały, prezentując szybką, składną grę, wybieganie i skuteczność. Nasze zawodniczki postawiły się przyjezdnym prezentując walkę o każdą piłkę, szukając swojej szansy w kontrataku. Po 20 minutach gry I połowy ROW prowadził 4:1, ale trzeba przyznać, że miejscowe stworzyły sobie w tej części meczu dwie dogodne sytuacje bramkowe w których to górą była jednak bramkarka gości Andżelika Dąbek.

W II połowie spotkania szybko zdobyte bramki przez Magdalenę Łuczak i Martinę Bulavovą "uspokoiły" chwilowo przebieg meczu. Ponownie bardzo ciekawie na parkiecie zrobiło się, gdy gole strzeliły Zuzanna Bieszczat i Weronika Sowala. Przy stanie 3:6 zawodniczki MUKS miały szansę na zdobycie czwartej bramki, ale uderzona piłka poszybowała jednak tuż obok słupka. W ostatnich 7 minutach meczu przyjezdne strzeliły jeszcze trzy gole pieczętując swoją zasłużoną wygraną.

Na wielkie słowa uznania zasłużył cały zespół podpiecznych Tomasza Zielińskiego i Krzysztofa Stępnia za nieustępliwość i poświęcenie, grając pomysłowo, mądrze. Trzeba też przyznać, że pierwszoplanową postacią w zespole była jednak bramkarka Gabriela Kiałka, która ofiarnie i skutecznie wybroniła wiele piłek. Pomimo przegranej, nasze schodziły z parkietu z "podniesionym czołem" przy głośnym aplauzie bardzo licznej widowni, która podziękowała grającym za włożone serce w całym meczu.

Całe spotkanie wzorowo prowadzili sędziowie WS Lubuskiego ZPN Michał Pawlak i Marek Wawrzyniak oraz Jacek Kubiszyn - sędzia czasowy. W przerwie meczu wystąpiła formacja taneczna Quest - dziękujemy Ewelinie Kostowieckiej. Gratulujemy zwycięstwa zawodniczkom ROW Rybnik i życzymy im awansu w PP futsalu kobiet do samego wielkiego finału.