Ułatwienia dostępu

A A A

plakat mmp2023W Kostrzynie nad Odrą w dniach  24-26.03.2023 r. odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów (15-17 lat), w zapasach w stylu klasycznym. Organizatorem  tej największej kostrzyńskiej sportowej imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  Tegoroczne międzynarodowe mistrzostwa, z rekordową ilością uczestników, rozgrywane będą w hali widowiskowo – sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapasów przy  ul. Mickiewicza 8 (hala przy Szkole Podstawowej nr 1), a sympatycy sportów walki będą mieli okazję zobaczyć zmagania blisko 240 najlepszych polskich kadetów oraz zawodników z: Danii, Norwegii, Czech i Niemiec. W kostrzyńskich  mistrzostwach startować będą  także Lubuszanie: 6 - osobowa ekipa SKF „Olimp” Kostrzyn nad Odrą, 7 – osobowa reprezentacja UKS „Jedynka” Kostrzyn nad Odrą, 7 - osobowa ekipa  MLKS „Agrosu” Żary, 4  reprezentantów  MGLKS „Orląt” Trzciel oraz 2 reprezentantów „Sporty Walki” Gorzów Wlkp. Zapaśnicy rywalizować będą na trzech matach w następujących kategoriach wagowych: 45, 48, 51, 55, 60, 65, 71, 80, 92 oraz 110 kg,

25.03.2023 r.  godz.  9.00 – 13.45 - walki eliminacyjne,

                                              15.00 - uroczyste otwarcie MMP Kadetów,

                                              16.00 - dalszy ciąg walk eliminacyjnych i repasaży,

26.03.2023 r.  godz. 10.00 – 12.30 - walki finałowe o III i I miejsca,

                                  12.45 – 13.15 - dekoracja medalistów, zakończenie  MMP Kadetów

 

Warto odnotować fakt, że z kostrzyńskich mistrzostw powołana zostanie kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Kadetów, które odbędą się w br. w Polsce.

Tegoroczne międzynarodowe mistrzostwa Polski są jednocześnie II eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Przypomnijmy, że w dniach 24 – 26 lutego br. w Warszawie odbył się I Puchar Polski Kadetów (I eliminacja do finałów OOM), gdzie w klasyfikacji zespołowej w gronie 33 klubów z Polski Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”  Kostrzyn nad Odrą zajął I miejsce  z dorobkiem 21 pkt. wyprzedzając SKS „Unię” Swarzędz, MZK „Unię” Racibórz, AKS Piotrków Trybunalski, ZKS „Slavię” Ruda Śląska i KS „Sobieski” Poznań. Złote medale zdobyli natomiast Filip Iwaszko i Kacper Sobczyk, srebrny medal wywalczył Gracjan Somerski, a brązowy medal zdobył Nataniel Troczyński (wszyscy UKS „Jedynka) – trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.

Ekipy krajowe oraz zagraniczne zobowiązane będą zgłosić się w dniu 24.03.2023  r. do godziny 15.00 w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Mickiewicza ,  gdzie w  tym dniu uczestnicy mistrzostw zostaną zweryfikowani, zbadani oraz zważeni. Po odprawie technicznej dokonane zostanie losowanie pierwszych walk zapaśniczych, gdzie zapaśnicy poznają swoich rywali w poszczególnych kategoriach wagowych. Dzień później w sobotę (25.03.), od rana od godziny 9.00 rozpoczną się walki eliminacyjne, a po uroczystym otwarciu, zawody wejdą już w  końcową fazę walk eliminacyjnych, repasaży oraz półfinałowych. W niedzielę (26.03.) rozgrywane będą walki finałowe o III i I miejsca.   

Z uwagi na zakres działań i rangę mistrzostw, zawody będą wielkim wydarzeniem i znacznie przyczynią się do promowania tej dyscypliny sportu w naszym mieście i województwie lubuskim. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza w dniu 25- 26 marca do hali widowiskowo - sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapasów przy ulicy Mickiewicza 8  sympatyków sportu do śledzenia  przebiegu  Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów.

Zygmunt Mendelski, dyrektor MOSiR

 25lat