Ułatwienia dostępu

A A A

plakat plMarcin Bąk to tragicznie zmarły utytułowany tenisista stołowy, który swój talent rozwijał w kostrzyńskiej hali sportowej przy ulicy Wojska Polskiego 6. Nic więc dziwnego, że również w roku 2023 rodzina przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina już po raz czwarty zorganizują turniej tenisa stołowego, w którym udział wezmą sportowcy z Polski i Niemiec.

 

Marcin  Bąk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kostrzyńskich tenisistów stołowych, który był wychowankiem, trenerem i dobrym duchem Warty Kostrzyn nad Odrą, z którym to zespołem  odniósł wiele sportowych sukcesów. Marcin w swojej bogatej karierze sportowej reprezentował barwy takich klubów jak Gorzovia Gorzów Wlkp., ZKS Drzonków i Pełcz Górki Noteckie. Właśnie z tą ostatnią drużyną wywalczył brązowy medal w Superlidze. Był też multimedalistą Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, a także trenerem lubuskiej młodzieży. Dla wielu pokoleń kostrzyńskich tenisistów był niedoścignionym wzorem i namacalnym  dowodem tego, że poprzez ciężką pracę można wiele osiągnąć. Niestety, 11 stycznia 2017 roku przegrał walkę z rakiem trzustki w szpitalu w Szczecinie. Nie umarła jednak pamięć o ś.p. Marcinie Bąku, który już po raz czwarty będzie upamiętniony w turnieju tenisa stołowego w miejscy, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki przy tenisowym stole…

4 lutego 2023 roku zaplanowany jest IV Memoriał Marcina Bąka: Polsko-Niemiecki turniej tenisa stołowego na który już dzisiaj zapraszamy wszystkich - amatorów i zawodowców, którzy chcą w ten sposób uczcić pamięć kostrzyńskiego sportowca. Za prawidłowy przebieg sportowej rywalizacji odpowiadać będzie UKS Warta Kostrzyn nad Odrą z prezesem Henrykiem Bąkiem na czele. Z uwagi na charakter turnieju już dzisiaj otwieramy zapisy - informacje na plakacie. Dla uczestników MOSiR w Kostrzynie nad Odrą zaplanował okolicznościowe medale, sześciu najlepszych graczy w każdej kategorii otrzyma też pamiątkowe puchary. Nowością w tym roku jest kategoria OPEN kobiet, gdzie Panie będą mogły rywalizować ze sobą - to odpowiedź na sugestie tenisistek z poprzednich edycji turnieju. Organizatorzy gwarantują nie tylko dobrą zabawę i pamiątkowe trofea, ale również wodę, ciepłą kawę czy herbatę oraz pyszny obiad dla wszystkich uczestników.

Wszystko to jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Małych Projektów Programu Brandenburgia-Polska INTERREG VA 2014-2020 i nieocenionemu wsparciu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pro Europa Viadrina. Warto podkreślić, że turniej honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt.

Podsumujmy: 4 lutego 2023 roku zawodnicy będą rywalizować w swoich kat. wiekowych: • do lat 30 • 31-45 lat • 46-60 lat • powyżej 60 lat  • OPEN kobiet. Turniej ma charakter zamknięty i obowiązują zapisy, które już teraz przyjmuje Henryk Bąk (tel. 509 857 018 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zapraszamy!