A A A

8425W dniu 19-11-2021 dziewczyny w kat. U-12 trenera Krzysztofa Stępnia w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęły rywalizację w   XXII  Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Dziewczyny awansowały do finałów wojewódzkich, które odbyły się w Zbąszynku. Jak się miało okazać, był to początek pięknej, sportowej przygody, która zakończyła się w Ogólnopolskich Finałach Turnieju Tymbarka! O tym wszytskim w relacji trenera Krzysztofa Stępnia - zapraszamy do lektury!

 

8414

W dniach 26-27 maja br. na obiektach OsiR Zbąszynek drużyna MUKS PS Kostrzyn nad Odrą pod wodzą trenera Krzysztofa rozpoczęła swoje zmagania w turnieju. W trakcie całej imprezy dziewczyny rozegrały kilka spotkań grupowych by  następnie przejść do ćwierćfinału oraz półfinału i  zameldować się w finale wojewódzkim w kategorii U-12 dziewcząt. W finale  na dziewczyny z MUKS-u czekała drużyna  Promienia Żary Women. Po bardzo dobrym spotkaniu drużyna Krzysztofa  wygrywa wielki finał wojewódzki  4:0 tym samym meldując się  w Ogólnopolskim Finale Tymbarku w Warszawie oraz tym samym reprezentuje województwo lubuskie. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodniczka MUKS-u Oliwia Tichow zostaje najlepszą strzelczynią całego turnieju.

8422

W dniu 06-06-2022 odbyło się losowanie grup z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Zespół MUKS trafia na drużyny  z województwa  dolnośląskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego. W dniu 11-go czerwca  cała drużyna Muks-u wraz z  kibicami melduje  się w Warszawie. Po przybyciu na miejsce drużyna  rozpoczęła odpoczynek w jednym z hoteli sieci Arche.

W dniu 12-06-2022 r. na obiektach Hutnika Warszawa rozpoczęły się Ogólnopolskie Finały o Puchar Tymbarku. Zespół MUKS PS rozpoczął swój pierwszy mecz z drużyną Ślęzy Wrocław. Po bardzo dobrym początku ostatecznie drużyna przegrywa 4:2. Kolejny mecz dziewczyny z Muks rozegrały z województwem świętokrzyskim wygrywając całe spotkanie 1:0. Ostatni mecz dziewczyny rozegrały z województwem śląskim, a mianowicie z drużyną KKS Katowice. Niestety ten mecz nie ułożył się po myśli zawodniczek z Kostrzyna, drużyna szybko straciła bramkę po samobójczym strzale i już do końca całe spotkanie kontrolowała drużyna z Katowic. Ostatecznie Muks PS przegrywa to spotkanie 4:0 i jak się okazało drużyna  z Katowic zajmuję 2 miejsce  w całym turnieju.

8399

W dniu 13-06-2022 r. drużyna rozegrała kolejne spotkania rywalizując z dziewczynami  z województwa  pomorskiego, zachodniopomorskiego  oraz świętokrzyskiego. Dziewczyny ostatecznie w tym dniu wygrywają spotkania z województwem zachodniopomorskim oraz świętokrzyskim. Podczas całego Ogólnopolskiego Finału z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku dziewczyny reprezentując województwo lubuskie wygrywają 3 mecze i tyle samo przegrywają. Ostatecznie drużyna Muks-u  zajmuje XIII miejsce. W trakcie całego wydarzenia trener Krzysztof mógł zweryfikować umiejętności swoich zawodniczek na tle innych zespołów biorących udział w tak wielkim wydarzeniu jakim jest TYMBARK. Dziewczyny z MUKS zaprezentowały swoje umiejętności na bardzo wysokim poziomie  piłkarskim co w  przyszłości  przełoży się na ich rozwój indywidualny, który następnie  zaowocuje grą z najlepszymi drużynami w Polsce.

Osoby reprezentujące drużynę Muks PS Kostrzyn Nad  Odrą w Warszawie w  finale Ogólnopolskim o Puchar Tymbarku: Wiceprezes MUKS PS Zenon Chmielewski ,Trener  Krzysztof Stępień, kierownik drużyny Tomasz Zieliński oraz nasze zawodniczki: Nowakowska Anna, Ciesielska Anastazja, Rojek Aleksandra, Rojek Sandra, Milena Stępień, Wiktoria Nowacka, Tichow Oliwia, Lena Wilczyńska, Maja Paprocka, Martyna Majowicz. W trakcie całego turnieju naszym dziewczynom towarzyszyły pozostałe koleżanki z drużyny w kat.U12 tj. Panek Katarzyna, Paulina Zakrzewska, Julita Falów,Maria Klonowska. Jednakże z powodu przepisów dot. ilości osób mogących wziąć udział dziewczyny te gorąco dopingowały swe koleżanki z trybun.

Zarząd Muks PS oraz trenerzy  bardzo serdecznie chciałby podziękować wszystkim osobom zaangażowanym  w wyjazd oraz pobyt  dziewcząt w całym wydarzeniu jakim był niewątpliwie  Tymbark. Dziękujemy Burmistrzowi Miasta Kostrzyn nad Odrą Panu  Andrzejowi Kuntowi oraz  Dyrektorowi MOSiR Panu Zygmuntowi  Mendelskiemu za wsparcie w procesie kształtowania kobiecej piłki w naszym mieście.

8421