A A A

soccer 488700 960 720

Z uwagi na liczne zapytania odnośnie rozgrywek młodzieżowych z udziałem kostrzyńskich klubów piłkarskich, poniżej publikujemy aktualne wyniki, terminarze (do listopada br.,) oraz strzelców w meczach sezonu 2022/22 w grupach Młodzik (D1), Trampkarz (C1), Junior (A1). W rozgrywkach Juniora Młodszego (B1) nie mamy reprezentanta. Uwaga! Nazwy zespołów oraz wszelkie inne dane pochodzą z oficjalnego serwisu PZPN (www.laczynaspilka.pl) z dn. 26 września br. - terminy poszczególnych meczy mogą jeszcze ulec zmianie!

Zachęcamy do wspólnego kibicowania naszym kostrzyńskim piłkarzom!

womens football 3682353 960 720Na stronie Śląskiego Związku PIłki Nożnej (www.slzpn.pl) opublikowany został terminarz III LIgi Kobiet, w którym zaprezentuje się MUKS PS Kostrzyn nad Odrą. Przeciwniczkami Kostrzynianek w grupie 3 będą: KKS Polonia Tychy, KS Unia Opole, TKKF Stilon Gorzów Wlkp., Chrobry Głogów S.A., KKS Czarni II Sosonowiec (rezerwy ekstraligowej drużyny kobiet!), KKS Górnik Zabrze, LKS Płon Błotnica Strzelecka, MKS Myszków, MKS POlonia Świdnica oraz TS Mitech Żywiec.

Terminarz rundy jesiennej dla zespołu MUKS PS Kostrzyn nad Odrą podajemy poniżej.

źródło: Śląski Związek PIłki Nożnej

soccer 488700 960 720

Lubuski Związek Piłki Nożnej (www.lubuskizpn.pl) opublikował w zakładce TERMINARZE informacje o młodzieżowych rozgrywkach w piłkarskim sezonie 2022/23. W lidze Młodzika, Trampkarza, Juniora Młodszego i Juniora Kostrzyn nad Odrą będzie reprezentowany przez cztery kluby, a kibice młodzieżowej piłki nożnej nie powinni narzekać na nudę! Poniżej prezentujemy wybrane kolejki z zastrzeżeniem, że terminy meczy mogą ulec jeszcze zmianie.

Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 16:00 na mecz inaugurujący rozgrywki Lubuskiej IV Ligi JAKO, gdzie TS Celuloza Kostrzyn nad Odrą podejmować będzie Meprozet Stare Kurowo. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

 UWAGA! Godziny spotkań w Kostrzynie nad Odrą I Ligi Młodzika D1 oraz I Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 są do ustalenia z MOSiR

xvspart

Już po raz piętnasty Seniorzy zrzeszeni w organizacjach pozarządowych (NGO) będą się świetnie bawić w duchu portowej rywalizacji na obiektach kostrzyńskiego stadionu! Organizatorami wydarzenia są: Kostrzyńskie Stowarzyszenie Człowiekiem Jestem oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorzy zapowiadają moc emocji w konkurencjach jak najbardziej dopasowanych do wieku szacownych sportowców, a kibice na pewno nie będą zawiedzeni! Zapowiada się jak zwykle zacięta rywalizacja w duchu sportowej zabawy z uśmiechem na ustach i radością w serduszkach, do czego przyzwyczaili nas już nasi ukochani Seniorzy. W spartakiadzie udział weźmie osiem, 5-osobowych drużyn Seniorów z Polski (Kostrzyn nad Odrą, Sulęcin, Dębno) i Niemiec (Lebus, Seelow), a więc w tym roku sportowe zmagania zyskają wymiar międzynarodowy! Po zawodach sportowych planowany jest grill integracyjny, zapowiada się więc zabawa do późnych godzin popołudniowych!

A my już dzisiaj zapraszamy kibiców do stworzenia wspaniałej, sportowej atmosfery na trybunach kostrzyńskiego stadionu MOSiR, gdzie 17 sierpnia od godz. 10:30 rozpocznie się Polsko-Niemiecka XV Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Organizacji Pozarządowych Seniorów. Serdecznie zapraszamy! Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i doskonały nastrój, my zapewnimy resztę! Do zobaczenia!

- szczegółowe informacje podajemy na plakacie -

plakat xPrzypominamy, że trwają już zapisy na jeden z najstarszych biegów na Ziemi Lubuskiej! Na trasę 36. Ogólnopolskiego Biegu "Kostrzyńska Dziesiątka", biegnącą ulicami Kostrzyna nad Odrą, uczestniczy wybiegną już 4 września, aby powalczyć o sławę, medale i pieniądze. W tym roku poza pamiątkowymi medalami w pakiecie startowym na uczestników czekają unikalne, pamiątkowe medale, a dla najlepszych jeszcze bardziej okazałe, odlewane medale, nagrody pieniężne i certyfikaty zwycięzców. Warto podkreślić, że w ramach Biegu, również w tym roku, odbywać się będą klasyfikacje dla zakładów pracy oraz reprezentacji gmin Powiatu Gorzowskiego. Tak więc jest to doskonała okazja, aby powalczyć nie tylko z biegaczami z całej Polski, ale również zdobyć uznanie szefa w ramach IV Mistrzostw Zakładów Pracy czy pokazać kto jest najbardziej rozbieganą gminą w ramach II Mistrzostw Gmin Powiatu Gorzowskiego. Emocji nie powinno więc zabraknąć tym bardziej, że każdy biegacz może być klasyfikowany jednocześnie w tych trzech kategoriach - walki i adrenaliny na trasie nie powinno więc zabraknąć!

Zapisy odbywają się w formie elektronicznej na dedykowanej do tego platformie, poniżej znajdą Państwo link do zapisów, regulaminów oraz trasy biegu. My ze swojej strony gwarantujemy sportowe emocje, wzorową organizację i szansę na wpisanie się na listę zwycięzców. Zatem - spróbuj swoich sił i wygraj nagrody pieniężne!

Poniżej dodatkowe informacje dla uczestników. 

konfwyn22Na konferencji prasowej, zorganizwanej  z okazji rozstrzygnięcia naboru wniosków Rządowy program Klub – edycja 2022 Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk poinformował o rekordowym budżecie tegorocznej edycji, związanej z tym, że WSZYSTKIE POPRAWNIE WYPEŁNIONE WNIOSKI uzyskały dofinansowanie!

Na stronie www.rzadowyprogramklub.pl możemy znaleźć kilka kostrzyńskich stowarzyszeń, które uzyskały wsparcie na swoją działalność. Są to: UKS Dwójka Kostrzyn nad Odrą, UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą, TS Celuloza w Kostrzynie nad Odrą, UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą i UKS Nukleon.

Zarządom tych Klubów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

8425W dniu 19-11-2021 dziewczyny w kat. U-12 trenera Krzysztofa Stępnia w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęły rywalizację w   XXII  Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Dziewczyny awansowały do finałów wojewódzkich, które odbyły się w Zbąszynku. Jak się miało okazać, był to początek pięknej, sportowej przygody, która zakończyła się w Ogólnopolskich Finałach Turnieju Tymbarka! O tym wszytskim w relacji trenera Krzysztofa Stępnia - zapraszamy do lektury!

14 15.07

Dnia 14-15.07.2022 r. przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego typu badań. Bardzo zależy nam na tym aby dotrzeć do mieszkanek urodzonych w 1971 r. oraz 1972 r. - te Panie mogą już wykonać badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Zapisy na badania

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.- pt.)

Przygotowanie do badania

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.