Ułatwienia dostępu

A A A

Oj działo się!!! w Kostrzynie nad Odrą w dniu 9 marca, po raz trzeci odbył się Kostrzyński Bieg Kobiet (Bieg w Spódnicy), Bieg Mamy z Córką, Bieg Dziewczynek oraz Marsz Nordic Walking połączony z Charytatywnym Biegiem dla 20-letniej Wanessy Hałoń, a to wszystko przygotowano specjalnie dla Pań, tych dużych i tych malutkich z Okazji Dnia Kobiet. Około 12.30 w Parku Rekreacyjnym zaczęły powoli zbierać się pierwsze uczestniczki, niektóre Panie zapisywały się do biegu, inne potwierdzały swój udział, pobierając pamiątkowy numer startowy i rozpoczęły się przygotowania do startu. Pogoda tego dnia dopisała, było dość ciepło co zdecydowanie sprzyjało do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Kilka minut przed rozpoczęciem biegów uczestniczki tegorocznego biegu przywitał Dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski, III Kostrzyński Bieg Kobiet rozpoczęły najmłodsze Panie, na dystansie około 100m metrów zmagały się dziewczynki do lat 6, na mecie czekały na nie pamiątkowe medale, certyfikaty i słodkości, które wręczali Zygmunt Mendelski, Mariusz Staniszewski, Andrzej Kail.

Po zakończonym biegu najmłodszych rozpoczęły się przygotowania do biegu Mamy z Córką na dystansie ok 600m, dla wszystkich uczestniczek rozgrzewkę przeprowadzili Klaudia Kobydecka i Mariusz Staniszewski, był to najliczniej obsadzony bieg na trasie zmagało się około 30 biegaczek, ubranych w kolorowe stroje, sukienki, było wesoło i kolorowo, a uczestniczki z uśmiechem pokonywały każdy metr trasy, choć niektóre mamy musiały się solidnie napracować, żeby dotrzymać kroku swoim córkom.
Następnie do rywalizacji przystąpiły Panie w Biegu Głównym które rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych oraz Panie w Marszu Nordic Walking.

Nad bezpieczeństwem i zdrowiem wszystkich czuwali ratownicy Kostrzyńskiego WOPR, którzy przygotowali także prezentacje sprzętu wodnego i pokazy pierwszej pomocy, dziękujemy bardzo za wsparcie.

  • Marcin Kleczkowski
  • Jacek Owsian
  • Marcin Weremko

Po zakończonych biegach i marszu, każda uczestniczka otrzymała czekoladę, certyfikat i pamiątkowy medal, a w poszczególnych kategoriach wiekowych biegu głównego pierwsze trójki nagrodzono pamiątkowymi dyplomami oraz słodkościami.
Dla uczestniczek przygotowano także kawę, herbatę oraz ciasto można było więc zregenerować siły po wysiłku fizycznym.

Przyznano także nagrody specjalne:
2 „najfajniejsze” przebrania, wybrane przez uczestniki biegów nagrodzono koszem słodkości ufundowanym przez firmę Telemond Holding oraz specjalną nagrodą od Kostrzyńsko- Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, nagrodzono także dwie „Najmłodsze” uczestniczki naszych biegów, które dzielnie pokonały cały dystans biegu głównego. Wręczenia nagród dokonali Zygmunt Mendelski oraz członek zarządu KSSSE Andrzej Kail.


Podczas biegu prowadzono zbiórkę na rzecz wsparcia leczenia Wanessy Hałoń, udało się uzbierać 1710, 00 zł, dziękujemy bardzo.


Biegi Wsparli:

  • Miasto Kostrzyn nad Odrą – Burmistrz Andrzej Kunt,
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
  • Kostrzyńsko Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – Andrzej Kail,
  • Kostrzyński Klub Lekkoatletyczny – KKL Kostrzyn nad Odrą – Klaudia Kobydecka i Mariusz Staniszewski.