Ułatwienia dostępu

A A A

Pierwsze starty młodych kostrzyńskich lekkoatletów trenujących w ramach projektu Lekkoatletyka dla Każdego za nami. W dniu 18 marca 3 osobowa grupa pod opieką Mariusza Staniszewskiego udała się na swoje pierwsze tak ważne zawody. W Nowej Soli odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu oraz Mistrzostwa LDK w Biegach Przełajowych, do rywalizacji przystąpili biegacze z województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Kostrzyn nad Odrą reprezentowali Natalia Staniszewska, Lilianna Gąsiorowska oraz Emilia Wnuk. Tak jak wspomniano młodzi biegacze po raz pierwszy zmagali się na zawodach tej rangi i dodatkowo także po raz pierwszy zmierzyli się z tak długim i trudnym dystansem, do przebiegnięcia było 600 m w naprawdę trudnym i ciężkim terenie.

Najlepiej zaprezentowała się Natalia Staniszewska, która to dosłownie o włos otarła się o zdobycie brązowego medalu meldując się 4 na mecie niemalże równocześnie z 3 zawodniczką, kilka miejsc za nią w tym samym biegu finiszowała Liliana Gąsiorowska kończąc go znakomitym finiszem, dużo trudniejsze zadanie stanęło przed Emilią Wnuk, musiała niestety zmagać ze starszymi i często już mocno trenującymi zawodniczkami, jednak stanęła na wysokości zadnia finiszując w połowie ok. 60 osobowej stawki zawodniczek. Gratulujemy znakomitych wyników.
Chętnych do uprawiania lekkoatletyki zapraszamy we wtorki i czwartki na hale przy ul. Mickiewicza 8 (przy SP 1), w godzinach 16.30-17.30