Ułatwienia dostępu

A A A

Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz piąty, 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy, a mimo to na starcie zameldowały się tłumy sympatyków świątecznego rodzinnego biegania. Od godziny 16.30 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały czekoladowe Mikołaje oraz certyfikaty uczestnictwa w biegu. Na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie. W tym mikołajkowym biegu rekreacyjnym nie chodziło o sportową rywalizację czy kolejność zameldowania się na linii mety, bo ideą biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg, a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Tradycyjnie już bieg poprowadził Święty Mikołaj, za którym do mety podążała reszta biegaczy. Przed biegiem wiceburmistrz Zbigniew Biedulski dokonał tradycyjnego „Odpalenia Choinki” a Zygmunt Mendelski dał sygnał do rozpoczęcia biegu.
W tym roku niestety musieliśmy zmienić na gorąco przebieg trasy, co spowodowało trochę utrudnień ze względu na bardzo dużą ilość uczestników, w ostatniej chwili okazało się, że służby ze względu na inne obowiązki nie są wstanie w pełni bezpiecznie zabezpieczyć przebiegnięcia przez ulicę w kierunku Parku Miejskiego, więc Mikołaj poprowadził uczestników alejkami Placu Woj. Polskiego oraz chodnikiem wokół placu, przepraszamy za powstałą niedogodność i mamy nadzieję, że kolejne edycje będą coraz lepsze.
Po biegu komisja składająca się z wiceburmistrza Zbigniewa Biedulskiego, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, Radnego rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusza Staniszewskiego wybrała i nagrodziła Świątecznymi Paczkami 3 najlepsze świąteczne przebrania wśród dzieci uczestniczących w biegu, paczki ufundowali dyrektor MOSiR, członek zarządu Powiatu Gorzowskiego Zygmunt Mendelski oraz Radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski.
Na mecie na wszystkich uczestników czekały czekoladowe Mikołaje, certyfikaty ukończenia biegu, które rozdawali wiceburmistrz Zbigniew Biedulski dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, pracownicy MOSiR Antoni Żołna, Dariusz Górka.
Organizatorami 5 edycji Biegu Mikołajkowego był MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą.
Serdecznie dziękujemy Panu Stefanowi Bilińskiemu z INTERMARCHE Kostrzyn nad Odrą za ufundowanie czekoladowych Mikołajków, które rozdawano dla uczestników na linii mety.
Dziękujemy wszystkim za udział i życzymy Zdrowych Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Zapraszamy na kolejną edycję.