Ułatwienia dostępu

Trzy medale młodych kostrzyńskich lekkoatletów. W dniu 24 września 2022 roku w Słońsku odbyły się 33. Międzynarodowe Biegi Przełajowe im. Roberta Bartka. Na starcie biegów stanęła czwórka biegaczy z Kostrzyna nad Odrą uczestnicząca w zajęciach sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego” odnosząc duże sukcesy. Od wczesnych godzin rannych na boiskach sportowych Zespołu Szkół w Słońsku zbierali się uczestnicy tegorocznej edycji biegów, dla których przygotowano stoiska z darmową watą cukrową, popcornem a także stoiska z ciastem i deserami oraz posiłek regeneracyjny dla każdego uczestnika biegu. O godzinie 10.00 wójt gminy Słońsk oraz dyrektor Zespołu Szkół dokonali otwarcia biegów a rywalizacje sportową rozpoczęły najmłodsze dzieci w wieku 3-4 lat, następnie biegali 5-6 latkowie a później odbyły się biegi klas od 1 do 8, cała imprezę biegową zakończył bieg otwarty na dystansie 1km.

Jak już wspomniano kostrzyńscy biegacze zdobyli w tych zawodach trzy medale, w biegu klas drugich na dystansie 300 m do rywalizacji stanęły trzy nasze zawodniczki, najlepiej zaprezentowała się Natalia Staniszewska zajmując 2 miejsce, tuż za nią na 3 pozycji finiszowała Justyna Zapała, a 5 na mecie zameldowała się Lila Gąsiorowska, można więc powiedzieć, że nasze dziewczyny zdecydowanie zdominowały ten bieg.  Trzeci medal w biegu chłopców na dystansie 1 km po zaciętej i wyrównanej walce wywalczył Jakub Kędzierski finiszując na 3 pozycji.

Gratulujemy naszym biegaczom za fantastyczną postawę, dali z siebie naprawdę wszystko. Jesteście SUPER!!! Organizatorom gratulujemy znakomicie przygotowanej imprezy i do zobaczenia w Słońsku za rok.

Chętnych na zajęcia sportowe zapraszamy we wtorki i czwartki w godzinach 16.30-17.30 na halę sportową MOSiR przy Szkole Podstawowej nr 1 ul. Mickiewicza 8.