A A A

Sezon biegowy w Kostrzynie nad Odrą rozpoczęty, w dniu 22 maja 2021 odbył się I Rekreacyjny Koleżeński Bieg Leśny. Spragnieni aktywności ruchowej, imprez biegowych czy wspólnego spędzania aktywnie wolnego czasu na linii startu biegu stanęli biegacze z Kostrzyna nad Odrą, Dębna, Cychr oraz niezawodna ekipa WF OCR Team Kostrzyn nad Odrą otwierając tym samym sezon biegowy. Zaczynany powoli wracać do „normalności” pandemia odpuszcza, a biegacze nie. Około 10.00 na miejscu imprezy zaczęli się pojawiać pierwsi zawodnicy, były obawy czy dopisze pogoda i frekwencja, obie okazały się nieuzasadnione. Po raz kolejny okazało się, że na biegaczach zawsze można polegać. Do startu zgłosiło się 19 osób, mimo tego, iż bieg nie był propagowany a udział jak wskazuje nazwa odbywał się na zasadzie „koleżeńskiej” i na zaproszenia.

Tak więc pomysł i organizacja okazały się strzałem w przysłowiową „Dziesiątkę”, bieg przy okazji okazał się też biegiem rodzinnym, Agnieszka i Krzysztof Cieśla pobiegli wspólnie z 3 letnią córką Jagną, która co prawda w wózku, ale także pokonała całą trasę, rodzinnie wystartowali także Jarosław, Dawid i Jakub Kędzierscy a Dawid okazał się zwycięzcą I edycji biegu. Inicjatorami biegu byli kostrzyńscy biegacze Krzysztof Bukiel oraz Mariusz Staniszewski intencją biegu miała być integracja biegaczy, ale przede wszystkim chodziło o propagowanie zdrowego trybu spędzania wolnego czasu na łonie natury oraz zainicjowanie i wprowadzenie do kalendarza imprez sportowych cyklu biegów w naszym mieście, żeby stały się one stałym elementem wydarzeń sportowych. Oficjalnego otwarcia biegu dokonali dyrektor MOSiR, członek zarządu Powiatu Gorzowskiego Zygmunt Mendelski oraz radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski. Punkt 11.15 Zygmunt Mendelski dał sygnał do startu i biegacze wyruszyli na ok 4,5 km trasę prowadzącą dukatami leśnymi w okolicach „Domku Myśliwskiego”. Od samego początku zarówno wśród Panów jak i Pań ukształtowała się czołówka, która nadawała ton całemu biegowi. Jako pierwszy na mecie zameldował się Dawid Kędzierski z czasem 16:55 a tuż zanim walcząc do samego końca znany zawodnik z Dębna Tomasz Chawawko z zaledwie 4 sek. stratą, na trzeciej pozycji linie mety przekroczył Przemysław Danak. Wśród Pań najlepszą okazała się Klaudia Kobydecka, która z czasem 20:45 wyprzedziła o 38 sek. Anetę Orawiec oraz Klaudię Rolicz, która linię mety pokonała z wynikiem 24:44. Po zakończonym biegu na wszystkich uczestników czekało ognisko i kiełbaski, można było już bez emocji spokojnie usiąść przy ognisku i miło spędzić jeszcze trochę czasu, a tego oprócz samego startu w zawodach brakowało wszystkim już od dawna. Dla wszystkich uczestników biegu przygotowano pamiątkowe medale, worki na sprzęt sportowy oraz kalendarze a 3 najlepszych w kategorii kobiet i mężczyzn udekorowano pamiątkowymi pucharami, dodatkowo 6 najlepszych otrzymała pamiątkowe dyplomy. Dekoracji dokonali Zygmunt Mendelski oraz Antoni Żołna. Fundatorem pucharów, medali, dyplomów i poczęstunku był MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz Miasto Kostrzyn nad Odrą. Na koniec dekoracji Mariusz Staniszewski w imieniu patrona medialnego biegu portalu www.lubiekostrzyn.pl ogłosił mały konkurs, w którym nagrodą było pióro Parker z grawerem lubiekostrzyn.pl, a pytanie brzmiało – podaj imię i nazwisko polskiego maratończyka, który został wybrany przez kapitułę PZLA „Maratończykiem Stulecia”, po krótkiej chwili i małej podpowiedzi jako pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił Krzysztof Bukiel a chodziło o Jana Huruka.

Klasyfikacja biegu: Kobiety

 1. Kobydecka Klaudia - OCR WF Team 20:45
 2. Orawiec Aneta - Kostrzyn 21:23
 3. Rolicz Klaudia - OCR WF Team 24:44
 4. Krawczyk Marta-  Kostrzyn 24:46
 5. Wawrzyniak Monika - OCR WF Team 25:01
 6. Selwon Paula - OCR WF Team 28:30
 7. Cieśla Agnieszka - OCR WF Team 30:41
 8. Chachuj Natalia - OCR WF Team 30:42

Mężczyźni:

 1. Kędzierski Dawid - Kostrzyn  16:55
 2. Chawawko Tomasz - Dębno 16:59
 3. Danak Przemysław - Kostrzyn 19:10
 4. Rolicz Marcin - OCR WF Team 19:47
 5. Bukiel Krzysztof - Kostrzyn 20:41
 6. Kowalewski Walery - Kostrzyn 21:54
 7. Wydra Józef - Cychry 23:52
 8. Siemiernik Dariusz - OCR WF Team 26:24
 9. Cieśla Krzysztof - OCR WF Team 30:46
 10. Kędzierski Jakub - Kostrzyn 34:00
 11. Kędzierski Jarosław - Kostrzyn 34:02

Pełny Komunikat biegu:

MOSiR składa podziękowania za wsparcie i pomoc organizacyjną:

 • Krzysztofowi Bukielowi za pomysł, pomoc organizacyjną w przygotowaniu i przeprowadzeniu biegu,
 • WF OCR Team Kostrzyn nad Odrą – za liczne przybycie i wspólny bieg,
 • Miastu Kostrzyn nad Odrą za ufundowane nagrody a w szczególności za wsparcie i pomoc Pani Agnieszce Żurawskiej-Tatała,
 • Harcerzom z Kostrzyńskiego Szczepu „Twierdza”: Juli Sulmińskiej, Milenie Nowickiej, Mateuszowi Kazek, Sebastianowi Karkowskiemu, Patrykowi Woźniakowi – za zabezpieczenie trasy, pomoc organizacyjną,
 • Nadleśnictwu Dębno za możliwość organizacji biegu na terenach leśnych,
 • Kołu Łowieckiemu „Celuloza” za możliwość korzystania z terenu „Domku Myśliwskiego”

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 35 edycji Kostrzyńskiej Dziesiątki, która odbędzie się 5 września 2021 roku o godzinie 11.00, - start i meta MOSiR Kostrzyn nad Odrą.

Galeria Biegu: