„Biegiem przez Dzień Europy”. W tym roku, w ramach obchodów 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, Miasto Kostrzyn nad Odrą we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą było organizatorem imprezy sportowo-rekreacyjnej pod nazwą „Dzień Europy na Sportowo” 12 maja br. na obiektach sportowych MOSiR przy ul. Niepodległości 11 odbyły się turnieje piłkarskie Żaków, Skrzatów, Orlików, mecz towarzyski Kostrzyn nad Odrą vs. Sellow, mecz Klasy A TS Celuloza Kostrzyn vs. Smogórzanka Smogóry, WF Race Kids(tor przeszkód dla dzieci), biegi rekreacyjne, I Kostrzyńska Mila Piwna, ponad to dmuchańce, gastronomia, strefa sportu W&F Kostrzyn, animacje dla dzieci i inne atrakcje. W tym miejscu skupimy się na imprezach biegowych a mianowicie na Wiosennym Biegu Rekreacyjnym, I Kostrzyńskiej Mili Piwnej i WF Race Kids.

Około godziny 11.00 na bieżni stadionu zaczęli zbierać się uczestnicy pierwszej w tym dniu imprezy biegowej, a mianowicie Wiosennego Biegu Rekreacyjnego. Na starcie stanęły tradycyjnie już całe rodziny, uczniowie kostrzyńskich szkół, nauczyciele, kostrzyńscy biegacze. Oficjalnego powitania około 80 uczestników dokonał dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski a bieg poprowadził pasjonat biegania Radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski. Miłośnicy rekreacyjnego biegu przebiegli następującą trasę: start stadion MOSiR – ul. Sybiraków – tereny rekreacyjne wokół Amfiteatru – ul. Sybiraków – stadion MOSiR. Wszyscy uczestnicy biegu, w którym nie była prowadzona żadna klasyfikacja końcowych miejsc, otrzymali na mecie pamiątkowy medal, owoce, napój.
Pamiątkowe medale wszystkim uczestnikom biegu wręczali przewodniczący Rady Miasta Marek Tatarewicz oraz dyrektor Banku BNP Paribas Aneta Staniszewska.

Kolejną atrakcją biegową była rozgrywana po raz pierwszy w Kostrzynie nad Odrą I Kostrzyńska Mila Piwna. Do rywalizacji w dwóch biegach przystąpiło ponad 20 zawodników i zawodniczek. Organizacja tego biegu była dla organizatorów sporym wyzwaniem, taki bieg organizowany był w naszym mieście po raz pierwszy bez żadnego doświadczenia w tej materii. Jak się jednak okazało później wszystko udało się znakomicie a bieg przyniósł zwłaszcza kibicom wiele emocji i dobrej zabawy. Wielu biegaczy przekonało się, że wypicie piwa nawet małego podczas biegu wcale nie jest łatwe. Startujący mieli do pokonania 4 okrążenia na stadionie już na starcie po sygnale startera musieli wypić pierwsze piwo(0,3) w wyznaczonej strefie i odstawić butelkę do skrzynki, następnie po każdym kolejnym okrążeniu wypijali kolejne piwo. Zabawy było co nie miara wszyscy uczestnicy ukończyli bieg bez większych problemów bawiąc się przy tym znakomicie. Wśród Panów najszybciej na mecie zameldowali się Tomasz Gaweł, Grzegorz Smycz, Krzysztof Bukiel a wśród Pań Emilia Balcarczyk, Aneta Wiatrowska, Kamila Górecka. Wszyscy uczestnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami, a pierwsze szóstki Pań i Panów dyplomami, pucharami, medalami oraz nagrodami niespodziankami. Pełen komunikat biegu TUTAJ:


Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci rozgrywaną po raz pierwszy był zorganizowany przez kostrzyński klub Workout&Fitness biegowy tor przeszkód. Uczestników podzielono na kilka grup, w których uczestnicy rywalizowali pomiędzy sobą a z poszczególnych wyścigów wyłoniono i nagrodzono najlepszych. Wspólnie rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta, na całym odcinku mieli oni do pokonania kilka naprawdę trudnych przeszkód takich jak bieg przez opony, przenoszenie odważników, czołganie pod linami, oponami, biegi po równoważni, skoki przez opony…Dziękujemy całemu Team WF za świetny pomysł i realizację.

Foto galeria Tutaj: