A A A

bieg008Już po raz trzynasty (!) kostrzyński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (MOSiR) w Kostrzynie nad Odrą byli organizatorami Biegu „Policz się z cukrzycą!”, który odbywał się, podobnie jak w całej Polsce, w przeddzień 28. Finału WOŚP. Dopisała pogoda, dopisali także biegacze, których na linii startu pojawiło się około setki. A na mecie czekały pamiątkowe medale i kalendarze...

Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz trzeci. 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy a mimo to na starcie zameldowały się tradycyjnie całe rodziny od najmłodszych do najstarszych. Od godziny 16.00 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały kolejne upominki dla uczestników. Na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie – po biegu i tradycyjnym już odpaleniu Świątecznej Choinki specjalna komisja składająca się z burmistrza Andrzeja Kunta, dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego, dyrektora ds. marketingu KSSSE Andrzeja Kaila wybrała i nagrodziła Świątecznymi Paczkami najlepsze przebrania i najmłodszych uczestników biegu.

Sukcesy SP 2 w biegach ulicznych. Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą udali się 26 października wraz z opiekunami do Sulęcina, gdzie wystartowali w XXI Memoriale Stanisława Ożoga. Organizatorem imprezy biegowej był Urząd Miejski w Sulęcinie, który zadbał o profesjonalną oprawę biegu w centrum miasta na Palu Czarnieckiego. Kostrzyńscy uczniowie zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie, zdobywając aż siedem miejsc medalowych. W pięknym słońcu do zmagań przystąpiło ok. 100 dziewcząt i chłopców w różnych kategoriach wiekowych. Rywalizacja była niezwykle zacięta, każdy uczestnik chciał przebiec dystans w jak najlepszym czasie i pokonać swoich rywali.

Szanowni Państwo / Przyjaciele Sportu. W imieniu Burmistrza Słubic Pana Mariusza Olejniczaka zapraszamy na "Wielkie bieganie na stadionie - biegowy festyn w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej - Słubice, 01 09.2019 r godz. 15:00 - stadion olimpijski SOSiR Słubice. Głównym celem festynu jest upamiętnienie rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a ponadto integracja naszej słubickiej, lubuskiej i euroregionalnej społeczności. Organizatorzy w programie zawodów przygotowali propozycję wspólnej zabawy na dystansach od 60m do 2019m. ( Szanowni Państwo to nie błąd - jaki mamy rok, taki zaproponowaliśmy dystans w kat. OPEN K i M - 2019 metrów ). Kategorie wiekowe od U6 ( 2014 - 2015 ) do U20 ( 2000 - 2001 ) i jako główny dystans : OPEN w kat. kobiet i mężczyzn.

k10 1W tym roku po raz 34 w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się Międzynarodowy Bieg Uliczny "Kostrzyńska Dziesiątka" - 1 września 2019 roku Miasto Kostrzyn nad Odrą po raz kolejny gościć będzie czołowe biegaczki i biegaczy z Polski i zagranicy. Bieg ten to nie tylko tradycja czy satysfakcja dla organizatorów. To przede wszytskim promocja miasta jako miejsca aktywnego, gdzie pojęcie "zdrowy tryb życia" nie jest tylko sloganem. Jak przypomina pomysłodawca Kostrzyńskiej Dziesiątki a zarazem Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski "W Kostrzynie nad Odrą trwa moda na bieganie. Liczny udział Kostrzynian w różnych imprezach biegowych na terenie Polski, powstanie Kostrzyńskiego Klubu Biegacza, zdobyte medale w konkurencjach biegowych na Mistrzostwach Polski Weteranów oraz wieloletnie starty w naszym biegu Lucjana Stańczaka, ś.p. Antoniego Młodzieniaka, Krzysztofa Bukiela, Jerzego Saka, Walerego Kowalewskiego, czy  historyczne wygranie biegu przez Mariusza Staniszewskiego, udział w biegu reprezentantów  z Francji, Holandii, Białorusi, Niemiec i Ukrainy oraz biegaczy reprezentujących 14 województw z Polski są przykładem pięknej promocji Miasta i naszego biegu." Zatem przypomnijmy młodszym pokoleniom poprzednie edycje...

plakat x-page-001Szanowni Państwo!
Miasto Kostrzyn nad Odrą ma zaszczyt już po raz trzydziesty czwarty gościć czołowe biegaczki i biegaczy z Polski i zagranicy znanym w zachodniej części Polski biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”.
Coroczna organizacja biegu to uznanie i szacunek dla wszystkich uczestników naszego biegu oraz wielka satysfakcja dla organizatorów, ludzi oddanych w promo-waniu aktywnego, zdrowego trybu życia a także prestiż dla jednej z najstarszych imprez biegowych na Ziemi Lubuskiej. Jesteśmy dumni, że Kostrzyn nad Odrą, jako Miasto Aktywne, jest dla innych miast i gmin wzorowym przykładem do wspierania wszelkich działań na rzecz kultury fizycznej. Słowa uznania kierujemy na ręce władz naszego miasta, burmistrza Andrzeja Kunta, miejskich radnych za podjęte inicjatywy oraz działania służące rozwojowi sportu i rekreacji i propagowaniu czynnego wypoczynku.
W Kostrzynie nad Odrą trwa moda na bieganie. Liczny udział Kostrzynian w różnych imprezach biegowych na terenie Polski, powstanie Kostrzyńskiego Klubu Biegacza, jak również zdobyte medale w konkurencjach biegowych na Mistrzostwach Polski Weteranów oraz wieloletnie starty w naszym biegu Lucjana Stańczaka, ś.p. Antoniego Młodzieniaka, Krzysztofa Bukiela, Jerzego Saka, Walerego Kowalewskiego, czy  historyczne wygranie biegu przez Mariusza Staniszewskiego, udział w biegu reprezentantów  z Francji, Holandii, Białorusi, Niemiec i Ukrainy oraz biegaczy reprezentujących 14 województw z Polski są przykładem pięknej promocji Miasta i naszego biegu.
Cieszymy się bardzo, że możemy gościć pasjonatów biegania w naszym pięknym nadodrzańskim  mieście w którym bardzo szeroko propagowany jest ruch sportowo-rekreacyjny oraz popularyzowany czynny wypoczynek wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystkim uczestnikom „Kostrzyńskiej Dziesiątki” życzymy uzyskania jak najlepszych wyników, satysfakcji, pogody ducha, wielu sportowych wrażeń i miłego pobytu w Kostrzynie nad Odrą. Sympatykom i kibicom ulicznego biegu życzymy wielu sportowych wrażeń i emocji oraz gorącego dopingu.

Z poważaniem,
Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski
Inicjator i organizator „Kostrzyńskiej Dziesiątki” od 1986 roku

W dniach 22-23 czerwca w Poznaniu na biegu Runmageddon bardzo licznie stawił się WF OCR Team. Z Poznania wracamy z kilkoma sukcesami. Bieg dzieci wygrał nasz reprezentant Gracjan Charęza, na najwyższym stopniu podium stanął także Kornel Sokołowski z doskonałym czasem 50 minut. Najlepsi byliśmy również w klasyfikacji drużynowej. Brawo dla wszystkich i wielkie podziękowania za godne reprezentowanie naszego klubu i miasta szykujemy się na sierpniowy Runmageddon w Szczecinie jeśli chcesz dołączyć do naszej grupy zapraszamy.
facebook.com/kostrzyn.wf/

„Biegiem przez Dzień Europy”. W tym roku, w ramach obchodów 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, Miasto Kostrzyn nad Odrą we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą było organizatorem imprezy sportowo-rekreacyjnej pod nazwą „Dzień Europy na Sportowo” 12 maja br. na obiektach sportowych MOSiR przy ul. Niepodległości 11 odbyły się turnieje piłkarskie Żaków, Skrzatów, Orlików, mecz towarzyski Kostrzyn nad Odrą vs. Sellow, mecz Klasy A TS Celuloza Kostrzyn vs. Smogórzanka Smogóry, WF Race Kids(tor przeszkód dla dzieci), biegi rekreacyjne, I Kostrzyńska Mila Piwna, ponad to dmuchańce, gastronomia, strefa sportu W&F Kostrzyn, animacje dla dzieci i inne atrakcje. W tym miejscu skupimy się na imprezach biegowych a mianowicie na Wiosennym Biegu Rekreacyjnym, I Kostrzyńskiej Mili Piwnej i WF Race Kids.