Ułatwienia dostępu

A A A

Drogie Panie z Kostrzyna i okolic, z serca i z pasją zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie, które organizujemy już po raz trzeci, myśląc wyłącznie o Was - o kobietach, które chcą celebrować ruch, zdrowie i wspólną sprawę. Kostrzyński Klub Lekkoatletyczny wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i rekreacji  i Miastem Kostrzyn nad Odrą, serdecznie zaprasza Was 9 marca o godzinie 12:30, aby wziąć udział w III edycji Charytatywnego Kostrzyńskiego Biegu Kobiet. To nie tylko bieg w spódnicy, ale również Bieg Mamy z Córką oraz bieg dla naszych najmłodszych księżniczek do 6 roku życia (rocznik 2017). Ubierz swoją ulubioną spódnicę, złap za rękę przyjaciółkę, mamę, córkę i dołącz do nas w tym niezwykłym dniu. Niech ten bieg będzie świętem wszystkich kobiet – silnych, zdeterminowanych, pełnych pasji i miłości. W tym roku, każdy krok, każdy oddech i każdy uśmiech na mecie będzie dla Wanessy.

Złoto i dwa brązy to kolejne biegowe zdobycze młodych kostrzyńskich lekkoatletów. Tym razem biegowo świętowaliśmy dzień Niepodległości. W niedzielę (12 listopada) w Dębnie w ramach Biegowego Grand Prix Dębna odbyły się biegi niepodległościowe dla dzieci, klasy I-III rywalizowały na dystansie 200 m, IV-VI na 400 m a VII-VIII na 800 m. Dla naszych biegaczy szczególnie tych klas I-III dystans był troszeczkę za krótki, ale daliśmy radę. Kostrzyn nad Odrą reprezentowała 7 biegaczy.

 

 


37. Ogólnopolski Bieg Uliczny Kobiet i Mężczyzn „Kostrzyńska Dziesiątka”. 5. Mistrzostwa Kostrzyna nad Odrą Zakładów Pracy. W dniu 3 września 2023 r. (niedziela) po raz 37. Miasto Kostrzyn nad Odrą będzie miało zaszczyt gościć czołowe biegaczki i czołowych biegaczy z Polski w znanym w zachodniej części naszego kraju biegu „Kostrzyńska Dziesiątka”. Kostrzyński bieg jest jednym z najstarszych imprez biegowych organizowanych w województwie lubuskim. Inicjatorem tej imprezy biegowej od jego początku tj. od 1986 roku jest dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski. Start do biegu nastąpi 3 września br. (niedziela) o godzinie 11.00 ze stadionu sportowego MOSiR przy ul. Niepodległości 11. Planowany udział w biegu 250 osób, w tym biegacze z zagranicy. Trasa biegu prowadzić będzie ulicami „Zatorza”: ul. Niepodległości, Fabryczna, Olczaka, Asfaltowa, Sadowa, Drzewicka, Orła Białego, Jagiellońska – biegacze dwukrotnie będą pokonywać pętlę trasy biegu, meta – stadion sportowy MOSiR ul. Niepodległości 11.

Pierwsze starty młodych kostrzyńskich lekkoatletów trenujących w ramach projektu Lekkoatletyka dla Każdego za nami. W dniu 18 marca 3 osobowa grupa pod opieką Mariusza Staniszewskiego udała się na swoje pierwsze tak ważne zawody. W Nowej Soli odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu oraz Mistrzostwa LDK w Biegach Przełajowych, do rywalizacji przystąpili biegacze z województwa lubuskiego i dolnośląskiego. Kostrzyn nad Odrą reprezentowali Natalia Staniszewska, Lilianna Gąsiorowska oraz Emilia Wnuk. Tak jak wspomniano młodzi biegacze po raz pierwszy zmagali się na zawodach tej rangi i dodatkowo także po raz pierwszy zmierzyli się z tak długim i trudnym dystansem, do przebiegnięcia było 600 m w naprawdę trudnym i ciężkim terenie.

Mikołaje w Kostrzynie nad Odrą pobiegły po raz piąty, 6 grudnia na Placu Woj. Polskiego zgromadzili się sympatycy świątecznego biegania. W tym roku niestety pogoda nie rozpieszczała biegaczy, a mimo to na starcie zameldowały się tłumy sympatyków świątecznego rodzinnego biegania. Od godziny 16.30 pracownicy MOSIR wydawali dla uczestników mikołajkowe czapeczki, a na mecie biegu czekały czekoladowe Mikołaje oraz certyfikaty uczestnictwa w biegu. Na starcie zameldowało się ponad 200 uczestników, przebranych w stroje Mikołajów, Aniołów, Elfów, Reniferów i inne świąteczne postacie. W tym mikołajkowym biegu rekreacyjnym nie chodziło o sportową rywalizację czy kolejność zameldowania się na linii mety, bo ideą biegu była przede wszystkim promocja zdrowego trybu życia i propagowanie najprostszej formy ruchu, jaką jest bieg, a także zaakcentowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

biegMikolajkowyW6 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą, Miasto Kostrzyn nad Odrą zapraszają całe rodziny na V. Rekreacyjny Rodzinny Bieg Mikołajkowy! Start o godzinie 17:00 z Placu Wojska Polskiego, poprzez pięknie oświetlone alejki Parku Miejskiego. Kończymy pod choinką na Placu Woj. Polskiego. Przypominamy: bieg nie ma klasyfikacji, każdy jest zwycięzcą! prosimy zatem o zabranie odpowiedniego obuwia i masy świątecznego nastroju. Uwaga konkurs na Świąteczne przebranie - pośród dzieci komisja wyłoni 3 najfajniej przebranych biegaczy, dla których przygotowano nagrody niespodzianki. Chcemy w ten sposób zachęcić Państwa, aby wykazać się nie tylko przygotowaniem fizycznym ale także pomysłowością. Bieg poprowadzi Święty Mikołaj, zatem niech kolorowy peleton biegaczy ruszy parkowymi alejkami!

Pięć medali młodych kostrzyńskich lekkoatletów. W dniu 06 listopada 2022 roku w Dębnie odbyły się Biegi Niepodległości dla dzieci na starcie biegów stanęło aż 9 młodych biegaczy z Kostrzyna nad Odrą w tym 8 uczestniczących w zajęciach sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. Od godziny 9.00 na Stadionie miejskim w Dębnie rozpoczęły się zapisy do biegów dzieci, które rywalizowały na dystansach od 200 m – 800m. Dla każdego uczestnika biegu przygotowano pamiątkowy medal, numer startowy oraz gorące napoje i przekąski po biegu. O godzinie 10.00 rywalizację rozpoczęły dziewczęta klas pierwszych na dystansie 200 m, a po nich rywalizowały kolejne klasy (na przemian startowały dziewczęta i chłopcy), klasy 4-6 rywalizowały już na dystansie 400 m a najstarsi zmagali się z dystansem 800 m. Tym razem najlepiej zaprezentowały się Lila Gąsiorowska oraz Laura Urman, które stanęły na najwyższym stopniu podium, trzecie miejsca przypadły Justynie Zapała, Alicji Kuchowicz oraz Jakubowi Kędzierskiemu.

Trzy medale młodych kostrzyńskich lekkoatletów. W dniu 24 września 2022 roku w Słońsku odbyły się 33. Międzynarodowe Biegi Przełajowe im. Roberta Bartka. Na starcie biegów stanęła czwórka biegaczy z Kostrzyna nad Odrą uczestnicząca w zajęciach sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego” odnosząc duże sukcesy. Od wczesnych godzin rannych na boiskach sportowych Zespołu Szkół w Słońsku zbierali się uczestnicy tegorocznej edycji biegów, dla których przygotowano stoiska z darmową watą cukrową, popcornem a także stoiska z ciastem i deserami oraz posiłek regeneracyjny dla każdego uczestnika biegu. O godzinie 10.00 wójt gminy Słońsk oraz dyrektor Zespołu Szkół dokonali otwarcia biegów a rywalizacje sportową rozpoczęły najmłodsze dzieci w wieku 3-4 lat, następnie biegali 5-6 latkowie a później odbyły się biegi klas od 1 do 8, cała imprezę biegową zakończył bieg otwarty na dystansie 1km.