Ułatwienia dostępu

A A A

2 września na terenach rekreacyjnych Osiedla Szumiłowo odbyła się 36. edycja Turnieju Piłki Siatkowej im. Zygmunta Ćwiekowskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą połączona z festynem osiedlowym którego organizatorem był Samorząd Mieszkańców Osiedla Szumiłowo z udziałem Andrzeja Kunta – burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą, Zbigniewa Biedulskiego - z-cy burmistrza, Zygmunta Mendelskiego, dyrektora MOSiR, radnych Rady Miasta Mariusza Staniszewskiego, Rafała Żygielewicza, Heleny Rudanieckiej. W zawodach uczestniczyły następujące zespoły: Automoto Międzyrzecz, Feniks Szczecin, Myślibórz, Adams Transport oraz Osiedle Szumiłowo. Tegoroczna edycja jak zresztą corocznie udała się znakomicie, oprócz turnieju organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji na festynie pojawiły się dmuchane zamki – Mega Dmuchańce Piotr Witkowski, Jeremi Filus, swoje stoiska przykołowali Miasto Kostrzyn nad Odrą oraz szkoła Języków Obcych The Best.

Na wysokości zadania stanął jak zwykle Samorząd Osiedla Szumiłowo wspierany przez mieszkańców racząc gości domowymi przysmakami, kiełbaskami z grilla czy przepysznymi domowymi wypiekami oraz innymi specjałami wprost ze spiżarni gospodyń.

Zmagania siatkarzy, trwały od godziny dziesiątej na dwóch boiskach w dwóch grupach, a zakończyły się około godziny piętnastej podsumowania turnieju i nagrodzenia najlepszych dokonali: radni Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą: Helena Rudaniecka, Rafał Żygielewicz, Mariusz Staniszewski oraz Jacek Włodarczak.
Dziś sportowe emocje nie były najważniejsze? turniej i festyn był doskonałą okazją do koleżeńskiego spotkania miłośników gry w siatkówkę, wspólnej wymiany doświadczeń przy kiełbasce z grilla. O to, aby zawodnicy czuli się jak na swoim podwórku zadbały także panie z Szumiłowa, które przygotowały pyszne wypieki i całą masę pyszności. Nie brakowało także kawy, herbaty czy czegoś nieco mocniejszego, a przygrywająca w tle muzyka pozwoliła się zrelaksować i bawić do białego rana

 Klasyfikacja końcowa:

1. Feniks Szczecin
2. Myślibórz
3. Automoto Międzyrzecz
4. Osiedle Szumiłowo
5. Adams Transport

Oprócz klasyfikacji zespołowej dokonano także klasyfikacji indywidualnej:

Najstarsi zawodnicy: Lucjan Szpulecki, Edward Świerczyński,
Najlepszy Rozgrywający - Małgorzata Rusiecka - Myślibórz
Najlepszy Libero - Arkadiusz Sztoban - Myślibórz
MVP - Olek Konoval - Fenix Szczecin, Adam Kaczmarek - Automoto Międzyrzecz
Najlepszy Atakujący - Jacek Malinowski - Fenix Szczecin