Ułatwienia dostępu

A A A

019Po niemal trzygodzinnej batalii tenisiści stołowi Warty Kostrzyn musieli uznać wyższość Morliny Ostróda przegrywając w 9. kolejce Lotto Superligi. Mecz był jednak porywający, pełen zwrotów akcji a kibice nie mieli powodów do nudy. Wręcz przeciwnie! Niezapomniany był moment, kiedy przy wyrównaniu stanu meczu na 2:2 cała widownia owacjami na stojąco dziękowała Siu Lamowi za drugie w tym dniu zwycięstwo. Niestety, nico słabiej spisali się Daniel Bąk i Bogusław Koszyk, ale w moim odczuciu kostrzyńskiej drużynie należą się owacje za postawę, walkę i punkcik, który dopisujemy do tabeli!

Lam Siu Hang w akcji

Pojedynek Warty i Ostródy zaczÄ…Å‚ siÄ™ niezwykle dobrze dla tenisistów stoÅ‚owych z Kostrzyna nad OdrÄ…. W pierwszym pojedynku Lam Siu Hangpokonuje Prokopcov Dmitrija 3:0 (15:13, 11:3, 11:9) tylko w pierwszym secie pozwalajÄ…c Czechowi na nawiÄ…zanie walki. Niestety, w drugim pojedynku Koszyk BogusÅ‚aw ulega Wangowi Eugene 0:3 (5:11, 9:11, 6:11) i goÅ›cie wyrównujÄ… stan meczu. W trzeciej odsÅ‚onie BÄ…k Daniel staje przy stole z Suchem Bartoszem. W pierwszym secie kostrzynianin, po niezwykle emocjonujÄ…cej walce wygrywa 13:11 ale w trzech kolejnych setach niestety nie potrafi znaleźć recepty na rywala ulegajÄ…c ostatecznie 1:3 (9:11, 5:11, 13:15). Na hali kostrzyÅ„skiego MOSiR robi siÄ™ cicho, niektórzy kibice zawiedzeni takim obrotem meczu opuszczajÄ… sale. Ci, którzy zostanÄ…, nie bÄ™dÄ… tego żaÅ‚ować! Czwarty pojedynek to arcyciekawe spotkanie pomiÄ™dzy Lam Siu Hangiem a Wangiem Eugene. Dwa sety diabelnie szybie, ale i wyrównane nie wyÅ‚oniÅ‚y zwyciÄ™zcy i byÅ‚o 1:1. Widownia przed rozpoczÄ™ciem decydujÄ…cego seta nie miaÅ‚a jednak wÄ…tpliwoÅ›ci kto wygra, gromkimi brawami nagradzajÄ…c każdy punkt zdobyty przez zawodnika gospodarzy, który niesiony tym dopingiem dokonuje niemaÅ‚ego wyczynu. Trudno wyrazić sÅ‚owami jak bardzo zaciÄ™ta, emocjonujÄ…ca i widowiskowy byÅ‚ trzeci akt tego spotkania, gdzie trudno byÅ‚o momentami nadążyć za akcjÄ… a piÅ‚eczka jak szalona fruwaÅ‚a od jednego koÅ„ca stoÅ‚u na drugi. Po morderczym pojedynku, gdzie o maÅ‚o gÅ‚osu nie straciÅ‚ komentujÄ…cy caÅ‚y mecz Zygmunt Mendelski,  wygrywa Lam Siu Hang a hala owacjami na stojÄ…co dziÄ™kuje mu za drugie  w tym dniu zwyciÄ™stwo i wyrównanie stanu meczu po efektownej wygranej 2:1 (6:11, 11:1, 14:12). W decydujÄ…cym o losach meczu pojedynku stanÄ™li naprzeciw siebie Koszyk BogusÅ‚aw i Prokopcov Dmitrij, który chciaÅ‚ siÄ™ zrehabilitować za pierwszÄ… przegranÄ…. I udaÅ‚o mu siÄ™ to po niezwykle wyrównanej walce, którÄ… rozstrzyga na swojÄ… korzyść 0:2 (9:11, 8:11). W oczach Daniel BÄ…ka pojawiajÄ… siÄ™ Å‚zy, w sercach kibiców czarna rozpacz ale i nadzieja, że już za tydzieÅ„ bÄ™dziemy wspólnie Å›wiÄ™tować kolejnÄ… wygranÄ… w Lotto Superlidze.