0348 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą we współpracy z kostrzyńskimi stowarzyszeniami sportowymi zorganizował pokaz sztuk walki, podczas którego prezentowali się adepci zapasów, aikido, Brazylijskiego Jiu-Jitsu i kickboxingu. Pokaz odbywał się w plenerze, obok Amfiteatru w ramach imprezy Kostrzyn na Fali i cieszył się ogromnym powodzeniem entuzjastycznie reagującej widowni, która mogła zobaczyć różnorodne style, treningi i pokazowe walki opatrzone profesjonalnym komentarzem. Słowem: było na co popatrzeć!

Podczas tegorocznego święta Miasta swoją okazję do prezentacji miały kostrzyńskie stowarzyszenia, które na co dzień zajmują się kształtowaniem i trenowaniem dzieci i młodzieży w duchu sportów walki. Jako pierwsi zaprezentowali się zapaśnicy, zrzeszeni w UKS Jedynka Kostrzyn nad Odrą i Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Olimp, którzy prezentowali swoje umiejętności akrobatyczne, zapaśnicze i indywidualne w walkach jeden na jeden. Całość opatrzona była komentarzem Antoniego Żołny - trenera-koordynatora kostrzyńskich zapasów, pod okiem kadry trenerskiej w osobach Artura Żołny i Mariusza Torbiczuka.

 

Następnie na plenerowej macie zaprezentował się Klub Aikido Renshu działający w formule stowarzyszenia kultury fizycznej, skupiających aikidoków ćwiczących tę sztukę walki w Kostrzynie nad Odrą, Witnicy i okolicach. Pokaz poprowadził i opatrzył komentarzem sensei Artur Rosiak (2 dan), który aktywnie włączył się zresztą w tą niezwykle ekspresyjną prezentację!

 

Na koniec organizatorzy zostawili prawdziwą wisienkę na torcie, jakim była możliwość „podglądnięcia” treningu Klubu Sportowego Twierdzy Sporty Walki w Kostrzynie nad Odrą, który prowadzi zajęcia brazylijskiego jiu-jitsu w naszym mieście. Pokazowy trening, z udziałem najmłodszej grupy wiekowej prowadził trener Michał Wilkowski, który następnie zaprosił do prezentacji swoich kolegów z sekcji kickboxingu. Prezentacja ta zakończyła cały pokaz, ale myślę, że widzowie z chęcią popatrzyli by jeszcze choć chwilę na popisy naszych wspaniałych sportowców…

 

Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski pragnie w tym miejscu serdecznie podziękować kostrzyńskim stowarzyszeniom sportowym: Klubowi Aikido Renshu, KKSW Twierdzy, SKF Olimpowi i UKS Jedynce za profesjonalnie przygotowane pokazy i pomoc przy przygotowaniu maty. Mamy również nadzieję, że wśród widzów byli kolejni adepci sztuk walki i cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować naszych wojowników szerszej publiczności w takiej formule.