Ułatwienia dostępu

A A A

Kolejny sukces Dominiki w rywalizacji ITF World Tennis Tour!. Dominika Podhajecka została deblową wicemistrzynią turnieju ITF J200 Dunlop Bavarian Junior Winter Championships 2023 w Oberhaching (Niemcy). W niezwykle dobrze obsadzonym, wysokiej rangi turnieju International Tennis Federation Juniors w okolicy Monachium w grze podwójnej partnerowała tenisistce GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki (ranking 226 ITF Juniors) reprezentantka Niemiec Josy Daems (117 ITF Juniors). W zawodach udział wzięło kilka juniorek z pierwszej setki świata, na czele z Nikolą Bartunkovą (13 ITF Juniors), notowaną już na 8 pozycji na świecie. Dominika i Josy w pierwszej rundzie pokonały 7:5, 6:4 wyżej notowane i rozstawione z nr 4 Ekaterinę Ivanovą (187 ITF Juniors) i Elizarę Yaneva (BUL - 79 ITF Juniors).

W ćwierćfinale polsko-niemiecka para pokonała pewnie 6:4, 6:0 Brytyjkę Hannah Klugman (114 ITF Juniors - najwyżej na świecie notowana 13 latka) i Włoszkę Noemi Basiletti (195 ITF Juniors). W półfinale Domi i Josy pokonały 6:1 7:6 (6) duet rozstawiony z nr 2 - Alisa Oktiabreva (55 ITF Juniors) - Magdalena Smekalova (CZE -126 ITF). W finale nasze zawodniczki musiały uznać wyższość (2:6, 2:6) wspaniałych deblistek rozstawionych z nr 1 - Rose Marie Nijkamp (NED 67 ITF Juniors) - Lucie Urbanova (75 ITF Juniors). Wystarczy zaznaczyć, iż pierwsza z rywalek to jedna z najlepszych deblistek świata, która zdobyła swój 10-ty tytuł gry podwójnej, a w roku poprzednim zdobyła 7 tytułów deblowych na czele ze zwycięstwem w Wibledonie.

W pierwszej rundzie singla Dominika była bliska wyeliminowania notowanej już na 62 pozycji na świecie Lucie Urbanovej (75 ITF Juniors). Lubuszanka prowadziła nawet 6:4, 3:1. Niestety świetnie serwująca, wysoko notowana Czeszka pierwszy raz w meczu przejęła inicjatywę, doprowadziła do remisu 1:1 w setach i objęła prowadzenie. W trzeciej decydującej partii to Domi przegrywała 1:3, 2:4 ale kolejny raz po świetnej grze doprowadziła do remisu 4:4 i miała brek pointa na 5:4. Niestety zabrakło centymetrów. Znacznie wyżej notowana rywalka się obroniła i ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa tego niezwykle wyrównanego meczu na swoją korzyść (6:4, 3:6, 4:6).

Opiekunem Dominiki na turnieju ITF J200 Dunlop Bavarian Junior Winter Championships 2023 w Oberhaching był trener Daniel Podhajecki.  Nasza zawodniczka dzięki ciężkiej pracy, talentowi i współpracy z ATT Kozerki osiąga wspaniałe rezultaty, dynamicznie awansuje w światowym rankingu ITF Juniors (U18). Rok temu była na 1453 miejscu, na koniec roku 2022 już 454, po odejściu rocznika 2004, w pierwszym notowaniu w roku 2023 zajmowała już 368 miejsce. Po tym kolejnym sukcesie awansuje w okolice 210 miejsca na świecie ze starszym rocznikiem 2005. Niestety za tymi wspaniałymi sukcesami stoją również ogromne koszty dlatego w dalszym ciągu apelujemy o współpracę i wsparcie kariery Dominiki. Jako klub i TEAM Podhajecka oferujemy bardzo ciekawe warunki reklamowe i marketingowe, a Dominika godnie reprezentuje Sponsorów i Naszych Partnerów.


Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy regularnie wspierają GKT Smecz Górzyca i TEAM Podhajecka (Lotnisko Zielona Góra/Babimost Spółka z o.o., Bloominess Polska sp. z o.o., Liquid Trans sp. z o.o, Sigma-Plus Krzysztof Waszak, Kancelaria Podatkowa „SIGMA” Sp. z o.o Anna Waszak, Starke Wind Górzyca Sp. z o.o., AGROMA Spółka z o.o., PHU Jamniuk, noskinoski.pl, Bank Spółdzielczy w Ośnie Lubuskim, Kancelaria Adwokacka Paweł Hajkowicz, Gmina Górzyca), a także wszystkim Darczyńcom z odpisu 1% podatku.