Ułatwienia dostępu

A A A

W dniu 30 lipca w ramach akcji "Lato z wędką 2022" Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz Koło PZW Nr3 w Kostrzynie nad Odrą tradycyjnie już od wielu lat byli organizatorami spławikowych zawodów wędkarskich o „Puchar Lata”. Niestety zapowiadane opady deszczu a także niesprzyjające warunki do wędkowania (m.in. bardzo niski stan wody w stawiku), odstraszyły cześć potencjalnych uczestników i w tym roku do rywalizacji przystąpiło tylko sześciu młodych wędkarzy w trzech kategoriach wiekowych. Od godziny 8:00 pracownicy kostrzyńskiego ośrodka sportu i rekreacji Antoni Żołna oraz Mariusz Staniszewski przyjmowali zapisy uczestników w trzech kategoriach: do lat 8, 9-12 lat i 13-18 lat. Powitania uczestników, dziękując im przede wszystkim za to, że z samego rana stawili się do udziału w zawodach oraz oficjalnego otwarcia dokonali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz prezes Koła Wędkarskiego PZW nr 3 Edward Kasperkiewicz.

Po zapisach i losowaniu stanowisk punktualnie o 9.00 prezes Koła PZW 3 Edward Kasperkiewicz dał sygnał do rozpoczęcia zawodów i młodzi wędkarze rozpoczęli rywalizację. O godzinie 11.00 padł sygnał do zakończenia połowów, a sędziowie przystąpili do ważenia i liczenia punktów. Po zakończeniu ważenia rybek wszystkie ponownie trafiły do stawiku, a wędkarze po trudach rywalizacji zasiedli do stołów i raczyli się pyszną kiełbaską z grilla. W tym czasie sędziowie dokonali podsumowania zawodów oraz ustalenia klasyfikacji końcowej i przystąpiono do dekoracji. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodkie niespodzianki, a najlepszych w poszczególnych kategoriach udekorowano pamiątkowymi medalami i dyplomami. Dekoracji dokonali, dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, Edward Kasperkiewicz, radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski oraz Antoni Żołna.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Kategoria do lat 8

Antoni Lewicki – 1,095 kg
Natan Pietrygan – 0,740 kg
Julia Urbanowicz – 0,745 kg

Kategoria 9-12 lat

Jakub Nawotka – 0,785 kg
Dominik Grygorczyn – 0,000 kg

Kategoria 13-18 lat

Alan Kudełka – 0,000 kg

Po wręczeniu nagród dyrektor MOSiR zakończył zawody, dziękując: członkom Koła PZW Nr 3 w Kostrzynie nad Odrą za pomoc organizacyjną, za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zawodów prezesowi koła Edwardowi Kasperkiewiczowi, członkom zarządu oraz sędziom: Krystynie Kasperkiewicz, Stanisławowi Chilińskiemu, Grzegorzowi Garczyńskiemu, Robertowi Mech, wszystkim młodym uczestnikom zawodów wraz z ich opiekunami, za aktywnie spędzony czas nad stawikiem oraz Miastu Kostrzyn nad Odrą, za wsparcie imprezy zorganizowanej w ramach „Akcji Lato 2022”.