Ułatwienia dostępu

Ćwierćfinał Dominiki w Tennis Europe KRAKOW CUP 2020 do lat 16-u. W kolejnym międzynarodowym turnieju Tennis Europe, tym razem w starszej kategorii do lat 16-u Dominika Podhajecka osiągnęła kolejny singlowy ćwierćfinał. W zawodach gry pojedynczej rozgrywanych na kortach KKS Olsza Kraków, ze względu na rozstawienie tenisistka GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę. W drugiej rundzie los w bardzo krótkim odstępie czasu kolejny raz wskazał za przeciwniczkę Hannę Koprowską i kolejny raz Dominika zwyciężyła w dwóch setach (6:2,6:4). W walce o półfinał Dominika musiała uznać wyższość (4:6, 0:6) późniejszej finalistce imprezy, utytułowanej, 2 lata starszej Natalii Łężniak, która wcześniej wyeliminowała turniejową jedynkę. Zawody singlowe wygrała Słowaczka Karolina Krajmer.

W grze podwójnej Dominice partnerowała Niemka Sonja Zhiyenbayeva. Dziewczyny w drugiej rundzie, a w swoim pierwszym meczu musiały uznać wyższość starszych koleżanek z Polski Sonii Pieczyńskiej i Poli Langiewicz. Mecz był niezwykle zacięty. Dominika i Sonja prowadziły 3:1 w pierwszym secie i miały kolejne piłki gemowe. Niestety doświadczone rywalki ciągle wychodziły z opresji, a następnie wygrywały tzw. złote piłki (decydujące punkty w systemie bez przewag), a w konsekwencji zapisały na swoje konto pierwszą partię 6:3. W drugiej odsłonie najpierw prowadziły rywalki, ale nasze dziewczyny wyszły pod koniec seta na prowadzenie (6:5), aby ostatecznie ulec po emocjonującym tie breaku (do 5) i w całym meczu 3:6, 6:7.

Górzycki Klub Tenisowy SMECZ otrzymał dofinansowanie na realizację zadania ”Udział zawodników GKT Smecz Górzyca w turniejach Tennis Europe i ITF” w ramach ogłoszonego przez Zarząd Województwa Lubuskiego konkursu na realizację zadań publicznych, a tym samym dofinansowany został wyjazd Dominiki na turniej Tennis Europe KRAKOW CUP 2020 U16. Dziękujemy.
Przypominamy, że ze względu na ogromne koszty treningów i wyjazdów na zawody szukamy sponsorów i wsparcia dla rozwoju kariery utalentowanej lubuszanki. Dołącz do Teamu Dominiki Podhajeckiej. Oferujemy szereg możliwości reklamowych i marketingowych.