A A A

02227 lutego w hali widowiskowo-sportowej MOSiR przy ul. Wojska Polskiego 6 oraz hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 odbywała się Powiatowa Spartakiada Młodzieży 2017/2018 w piłce ręcznej. W zawodach „Mini Piłce ręcznej dziewcząt” udział wzięły reprezentacje ze szkół podstawowych z: Baczyny, Dąbroszyna, Kłodawy, Kostrzyna nad Odrą, Lubiszyna i Witnicy. Siedem zespołów zostało podzielonych na dwie grupy, a bezapelacyjnie najlepsze okazał się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr2 w Kostrzynie nad Odrą, które tego dnia były nie do zatrzymania w fianle pokonująć Lubiszyn 5:2.

008

Powiatowa Spartakiada Młodzieży rozpoczęła się od losowania, w wyniku którego siedem ekip zostało podzielone na dwie grupy. Reprezentacje kostrzyńskiej „Czwórki”, Kłodawy i Lubiszyna swoje mecze rozgrywały w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr4, gdzie uzyskano następujące wyniki: SP4-Kłodawa (9:0), Kłodawa-Lubiszyn (1:7) i SP4-Kłodawa (3:3). W hali sportowej MOSiR rozegrano natomiast mecze w drugiej grupie eliminacyjnej, gdzie rywalizowała kostrzyńska „trójka”, Witnica, Baczyna i Dąbroszyn. Tutaj awans rozstrzygnął się dopiero w ostatnim meczu a wyniki poszczególnych spotkań przedstawiały się następująco: SP3-Witnica (1:3), Witnica-Baczyna (7:0), Baczyna-Dąbroszyn (0:7), Dąbroszyn-Witnica (3:3) i Witnica-SP3 (3:1). W meczach półfinałowych spotkały się więc dziewczęta z SP4 i Witnicy (gładka wygrana 7:3) oraz Lubiszyna i Dąbroszyna (4:1). W meczu o trzecie miejsce byliśmy świadkami najbardziej zaciętego meczu tego dnia, w którym po regulaminowym czasie na tablicy wyników było 2:2. W karnych padła zaledwie jedna bramka, ale za to dająca zwycięstwo Dąbroszynowi, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji. W wielkim finale Szkoła Podstawowa Nr4 w Kostrzynie nad Odrą wzięła rewanż na Szkole Podstawowej z Lubiszyna, z którą w eliminacjach zremisowała 3:3. Dziewczęta z „czwórki” po słabym początku potrafiły się zmobilizować i niemal wgniotły przeciwniczki w parkiet wygrywając ostatecznie 5:2 po efektownej końcówce spotkania.

024

Po zakończeniu finału radny powiatowy i Dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, radna miejska i nauczycielka Krystyna Srokowska oraz nauczyciel, trener szczypiornistów i sędzia turnieju Marek Zatylny wręczyli medale i puchary za pierwsze trzy miejsca. W tym miejscu organizatorzy dziękują wszystkim ekipom za sportową walkę do ostatnich minut i gratulują osiągniętych wyników. Dziękujemy również nauczycielom, sztabowi technicznemu i sędziom za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem zawodów.