Ułatwienia dostępu

A A A

Turniej inny niż wszystkie - w dniu 27 lutego w hali widowiskowo - sportowej KCSzZ przy ulicy Mickiewicza 8 z udziałem blisko 110 uczestników reprezentujących 12 zespołów odbył się halowy turniej piłki nożnej drużyn amatorskich o Puchar "Łączy nas Pasja". Jak sama nazwa wskazuje turniej ten odbył się z „pasji” do piłki, ale nie tylko, bo głównym celem nie była typowa sportowa rywalizacja, ale wspólne integracyjne spotkanie, aktywne spędzenie wolnego czasu, oderwanie się choć na chwilę od trosk życia codziennego, zwolnienie tempa życia i po prostu dobra zabawa. Organizatorami tego bardzo ciekawego turnieju byli: Pasja Studio Fryzjerskie - Pani Sary Osowiec oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcą turnieju został zespół Frost Gorzów Wlkp., który w meczu finałowym pokonał drużynę Pasja 3:1, a trzecie miejsce na podium wywalczył zespół Młoda Celuloza pokonując drużynę Zborowski Metallbau 5 :0.

Około godziny 8 na hali KCSzZ pojawiły się już pierwsze drużyny, niektórzy pokonali naprawdę spory kawałek drogi aby zagrać w tym turnieju, mieliśmy zaszczyt gościć zespół z Warszawy, który występował pod nazwą FC Warszawska Szkoła Barberingu. O godzinie 9.00 rozpoczęły się zmagania grupowe, zespoły rozlosowano do trzech grup eliminacyjnych w których to grano systemem "każdy z każdym" 1x10 minut. Po sześciu spotkaniach nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz główny organizator Pani Sara Osowiec, w uroczystym otwarciu uczestniczył także radny rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski, po otwarciu przystąpiono do kolejnych meczów fazy grupowej.


Wyniki Fazy grupowej:

Grupa A

Pasja – 9 pkt, 8:3
Frost Gorzów Wlkp. - 6 pkt, 6:3
FC Baron – 3 pkt, 7:5
Sam Dong – 0 pkt, 1:11

Grupa B

Zborowski Metalbau – 6 pkt, 5:4
Młoda Celuloza – 5 pkt, 5:2
ZEW Dąbroszyn – 2 pkt, 2:3
OK-Styl – 2 pkt, 1:4

Grupa C

FC Kacyk – 9 pkt; 18:0
Best Hause – 6 pkt; 11:5
WF OCR – 3 pkt; 3:13
FC Warszawska Szkoła Barberingu – 0 pkt, 1;15

Po zakończeniu fazy grupowej wręczono nagrodę Fair Play, którą otrzymał zespół FC Warszawska Szkoła Barberingu. W podziękowaniu za udział i postawę Fair Play Pani Sara Osowiec uhonorowała zespół z Warszawy okolicznościową statuetką, a wszyscy zawodnicy otrzymali specjalne upominki.

Kolejną fazą turnieju były ćwierćfinały z udziałem 8 najlepszych drużyn z grup eliminacyjnych, a następnie półfinały i finały w których to uzyskano następujące wyniki:

Pasja - WF OCR 6:0
Zborowski Metallbau - FC Baron 3:1
FC Kacyk - Młoda Celuloza 1:1, karne 0:2
Frost Gorzów Wlkp.- Best House 3:0

Półfinały:

Pasja - Zborowski Metallbau 2:2, karne 2:1.

Młoda Celuloza - Frost Gorzów Wlkp. 0:0, karne 0:2.


Finały:

Mecz o III miejsce:

Zborowski Metallbau - Młoda Celuloza – 0:5


Mecz o I miejsce:

Pasja - Frost Gorzów Wlkp. – 1:3

Po zakończeniu zmagań finałowych około godziny 15 przystąpiono do oficjalnej dekoracji, której dokonali Sara i Marcin Osowiec, trzy najlepsze zespoły zostały udekorowane pamiątkowymi pucharami oraz medalami, zawodnikom wręczono także okolicznościowe upominki. Po zakończeniu klasyfikacji drużynowej udekorowano także zawodników w kategoriach indywidualnych w następujących kategoriach:

  • Najlepszy zawodnik – Ernest Markowski – Młoda Celuloza
  • Najlepszy bramkarz – Andrzej Bocheński – Frost Gorzów Wlkp.
  • Najlepszy strzelec – Bartosz Latuszek – Pasja

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim uczestnikom tego wspaniałego turnieju, kibicom, którzy gorąco dopingowali swoje drużynom oraz wszystkim, którzy go wspierali a w szczególności dziękujemy Markowi Kucharskiemu - sędziemu turnieju oraz Martinowi Paradowskiemu za opiekę medyczną i obsługę techniczną.
Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne edycje.

Zapraszamy do galerii: