Ułatwienia dostępu

A A A

Foliarex Słubice zwycięzcą Międzynarodowego Noworocznego Turnieju Amatorów, w dniu 29 stycznia w Hali KCSzZ odbył się Noworoczny Turniej Zespołów Amatorskich o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Marka Tatarewicza. Zwycięzcą turnieju została drużyna Foliarex Słubice, która w finale pokonała ekipę Filius Metal Kostrzyn nad Odrą, brązowe medale przypadły ubiegłorocznych tryumfatorom firmie Telemond Holding Kostrzyn nad Odrą. O godzinie 10.00 rozpoczęto pierwsze mecze w fazie grupowej, turniej rozgrywany był w dwóch grupach po 4 zespoły, systemem „każdy z każdym”. Po grach eliminacyjnych rozegrano dwa mecze półfinałowe, mecze o poszczególne miejsca i na koniec wielki finał o główne trofeum. Po pięciu meczach grupowych dokonano oficjalnego otwarcia turnieju, dyrektor MOSiR, członek zarządu powiatu gorzowskiego Zygmunt Mendelski przywitał wszystkich zgromadzonych zawodników, publiczność oraz przybyłych gości, następnie głos zabrał Burmistrz Seelow Jörg Schröder, który przyjechał kibicować swojej drużynie.

Bardzo miłym akcentem było także przekazanie w podziękowaniu za zaproszenie kosza słodkości na ręce dyrektora MOSIR Zygmunta Mendelskiego. Turniej rozgrywany był o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Pana Marka Tatarewicza i to właśnie on dokonał oficjalnego otwarcia turnieju, życząc drużynom zdrowej sportowej rywalizacji, dobrej zabawy i miło spędzonego czasu na tak potrzebnej w dzisiejszych czasach aktywności fizycznej. W uroczystym otwarciu uczestniczyli także, właściciel firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński, radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski.


Następnie przystąpiono do kolejnych meczy grupowych, od samego początku turniej był bardzo wyrównany, ale najbardziej wyróżniały się 4 zespoły: Telemond Holding, Foliarex Słubice, Filius Metal oraz Jenson Logistics Słubice i to właśnie one awansowały do gier półfinałowych, gdzie zwycięzcy tych spotkań walczyli o I miejsce, zaś przegrani z półfinałów o III miejsce.

Po bisko 4-godzinnych zmaganiach, które przysporzyły kibicom wielu wrażeń i emocji, przystąpiono do dekoracji w klasyfikacji zespołowej oraz indywidualnej w której uczestniczyli: Marek Tatarewicz, Jeremi Filuś, Zygmunt Mendelski oraz Mirosław Wrzesiński. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pucharami, reprezentantów trzech najlepszych zespołów uhonorowano pamiątkowymi medalami a zwycięscy w kategoriach indywidualnych zostali wyróżnienie okolicznościowymi statuetkami.


Organizatorzy MOSiR Kostrzyn nad Odrą oraz firma Colloseum Marketing Sport składają podziękowania wszystkim, którzy wsparli organizację turnieju a w szczególności: Przewodniczącemu Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Panu Markowi Tatarewiczowi – za honorowy patronat na turniejem, Miastu Kostrzyn nad Odrą, radnemu Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Jeremiemu Filusiowi oraz pracownikom MOSiR: Beacie Bułkowskiej, Antoniemu Żołnie, Mariuszowi Staniszewskiemu – za obsługę techniczną turnieju
Dziękujemy przede wszystkim zawodnikom, zespołom za udział w turnieju i postawę Fair Play i zapraszamy na kolejne turnieje.

Mecze półfinałowe:

Foliarex Słubice - Jenson Logistics Słubice - 1:0

Telemond Holding Kostrzyn nad Odrą - Filius Metal Kostrzyn nad Odrą - 0:0 (kr 2:3)

Finały:

Mecz o I miejsce

Filius Metal Kostrzyn nad Odrą - Foliarex Słubice - 1:3

Mecz o III miejsce

Telemond Holding Kostrzyn nad Odrą - Jenson Logistics Słubice - 2:1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 Foliarex Słubice
2 Filius Metal Kostrzyn nad Odrą
3 Telemond Holding Kostrzyn nad Odrą
4 Jenson Logistics Słubice
5 Anioły Witnica
6 M.B.B. Logistics Słubice
7 SV Victoria Seelow
8 Raven Kostrzyn nad Odrą

Przyznano również wyróżnienia indywidualne:

  • Najlepszy zawodnik: Jan Borowiak - Foliarex Słubice
  • Najlepszy bramkarz: Marcin Buliczak - Filius Kostrzyn nad Odrą
  • Krol strzelców: Jan Borowiak - Foliarex Słubice