A A A

Znakomity mecz Warty Gorzów Wlkp. i zasłużone zwycięstwo w II rundzie Pucharu Polski z wynikiem 9:2 oraz awans drużyny Warty do III rundy futsalu - 1/8 z udziałem 16 zespołów z ekstraklasy, I i II ligi. W dniu 6 stycznia w hali MOSiR Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego po raz kolejny mieliśmy okazje obserwować kobiecy futsal na najwyższym poziomie. Tym razem była to II runda Pucharu Polski w futsalu kobiet na szczeblu centralnym w którym wystąpiły zespoły Warty Gorzów Wlkp . oraz I ligowy zespół TS ROW Rybnik. Kostrzyn nad Odrą po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla zespołu Warty Gorzów Wlkp. ,która po bardzo dobrym meczu zdecydowanie pokonała I ligowy zespół ROW Rybnik 9:2. Warcianki od samego początku dominowały w tym spotkaniu już w 5 minucie Kamila Szafrańska (wybrana najlepszą zawodniczką tego meczu) wyprowadziła zespół na prowadzenie w 9 minucie zespołowi ROW Rybnik udało się strzelić bramkę wyrównującą, którą zdobywa Martina Bulavova ale już w 10 minucie po faulu w polu karnym i wykorzystanym rzucie karnym przez Annę Okulewicz Waciaki ponownie wychodzą na prowadzenie którego nie oddają już do końca.

Kolejne bramki zdobywają:

• 05 minuta Kamila Szafrańska 1:0
  • 09 minuta Martina Bulavova 1:1
  • 10 minuta Anna Okulewicz 2:1
  • 11 minuta Anna Okulewicz 3:1
  • 17 minuta Kamila Szafrańska 4:1
  • 26 minuta Kamila Szafrańska 5:1
  • 29 minuta Kamila Szafrańska 6:1
  • 31 minuta Oliwia Ostrowska 7:1
  • 34 minuta Katarzyna Jasińska 7:2
  • 34 minuta Anna Okulewicz – 8:2
  • 39 minuta Kamila Szafrańska 9:2

Warta Gorzów Wlkp. to aktualnie najlepszy zespół kobiecy na Ziemi Lubuskiej WARTA Gorzów Wielkopolski, występujący z dużym powodzeniem w rozgrywkach II ligi, zwycięzca kostrzyńskiego finału województwa lubuskiego w futsalu, zwycięzca meczu w ramach I rundy Pucharu Polski w futsalu kobiet na szczeblu centralnym ze Ślęzą Wrocław.
ROW Rybnik, to klub, który powstał w grudniu 2015 roku i po dwóch latach przeszedł z III ligi do I ligi. Po kolejnych dwóch latach rybniczanki zameldowały się już w ekstraklasie. Trzeba przyznać, że to jeden z najszybszych awansów z najniższej ligi na sam szczyt rozgrywek na najwyższym poziomie na boiskach trawiastych. W sezonie 2020/2021 ROW Rybnik grał w ekstraklasie kobiet, gdzie po spadku w obecnym sezonie 2021/2022 plasuje się na X miejscu z dorobkiem 7 pkt. Natomiast w futsalu kobiet, aktualnie TS ROW Rybnik radzi sobie bardzo dobrze w I lidze. Rybniczanki są wiceliderem, gdzie w ostatnim, zaległym spotkaniu pokonały UKS SAP Brzeg 13:2. W rozgrywkach futsalu rybniczanki kończą 2021 rok z pięcioma wygranymi, jedną przegraną i jednym meczem zaległym z UKS ISD - UJD Częstochową. Czołowymi zawodniczkami ROW są m.in. Beta Rydlewska, Petra Zdechovanova, Maja Fal, Jessica Pluta czy Martina Bulavova.