Dwójka MOS Gubin zwycięzcą IKAA Suchomel CUP, w dniu 30 stycznia 2021 w hali MOSiR Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego odbył się Halowy Turniej Żaków o Puchar Firmy IKAA Suchomel oraz nagrodę główną Dyrektora MOSiR Kostrzyn nad Odrą. Oficjalnego powitania i otwarcia dokonali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz właściciel firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński. W uroczystym otwarciu uczestniczyli także prezes firmy IKAA Suchomel – Ireneusz Suchomel, dyrektor ds. marketingu KSSSE Andrzej Kail, Radni Rady Miasta Rafał Żygielewicz i Mariusz Staniszewski. 

Ze względu na pandemię w tym roku nie odbyła się Gala Piłkarskiego Lauru tak więc turniej ten był okazją do wręczenia nagrody dla trenera roku 2020 w klasyfikacji generalnej, którym został Piotr Sobolewski – Dwójka MOS Gubin, a nagrodę w klasyfikacji generalnej za tytuł Klub Roku 2020 w ramach programu Piłkarski Laur w imieniu Dwójki MOS Gubin, odebrali zawodnicy drużyny Żaków, którzy w ubiegłym roku zdobyli również tytuł Drużyny Roku 2020 w kategorii Żak. Turniej rozegrano w dwóch grupach, „każdy z każdym”, następnie półfinały i mecze o poszczególne miejsca. 

Zwycięzcą turnieju został zespół Dwójki MOS Gubin, który w finale pokonał drużynę Pogoni Szczecin, brązowe medale zdobył zespół Orła Międzyrzecz, który w meczu o III miejsce pokonał UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą. Na turniej nie dojechał zespół UKS AP Falubaz Zielona Góra, którego mecze zweryfikowano jako walkowery.

 

Grupa A

Zespoły  Orzeł Międzyrzecz  UKS Słońsk UKS Czwórka Kostrzyn    UKS AF Kostrzyn  AP Warta Gorzów Wlkp. Pkt. Bramki M-ce
 Orzeł Międzyrzecz  X  3:0 1:2  3:0  2:1   9  9:3  II
 UKS Słońsk 0:3   X 0:4   0:8 0:7   0  0:22
 UKS Czwórka Kostrzyn 2:1  4:0  X 4:0  0:0   10  10:1  I
 UKS AF Kostrzyn 0:3   8:0 0:4   X 1:0   6  9:7 III 
 AP Warta Gorzów Wlkp. 1:2  7:0  0:0  0:1   X  4  8:3  IV

 

Grupa B

Zespoły  Dwójka MOS Gubin  UKS Polonia Słubice  AP Falubaz Z.Góra  Pogoń Szczecin  UKS Dębno  Pkt. Bramki M-ce
 Dwójka MOS Gubin  X 5:1  3:0  3:0  5:2  12  16:3 
 UKS Polonia Słubice 1:5   X  3:0  0:3  2:0  6  6:8 III 
 AP Falubaz Z.Góra 0:3   0:3  X 0:3  0:3   0  0:0  V
 Pogoń Szczecin  0:3  3:0 3:0   X 1:1   7  7:4  II
 UKS Dębno 2:5  0:2  3:0  1:1  X  4 6:8   IV

Tradycyjnie oprócz klasyfikacji zespołowej dokonano także klasyfikacji indywidualnej.

  • Najlepszy zawodnik: Gniewko Brzyszcz – Dwójka MOS Gubin
  • Najlepszy Bramkarz: Ksawery Znamirowski – Orzeł Międzyrzecz
  • Król Strzelców: Hubert Strusiński – Dwójka MOS Gubin
  • Trener zwycięskiej drużyny: Piotr Sobolewski – Dwójka MOS Gubin

Półfinały:

UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą - Pogoń Szczecin - (0:0) K - 2:3

Dwójka MOS Gubin - Orzeł Międzyrzecz - 2:0


 

Finały:

Mecz o I miejsce

Dwójka MOS Gubin - Pogoń Szczecin - 4:1

Mecz o III miejsce

UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą - Orzeł Międzyrzecz - 1:2

Mecz o V miejsce

UKS AF Futbolu - Polonia Słubice 1:1 (K 0:2)

Mecz o VII miejsce

AP Warta Gorzów Wlkp. - UKS Dębno - 4:0


 Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Dwójka MOS Gubin
  2. Pogoń Szczecin
  3. Orzeł Międzyrzecz
  4. UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą
  5. UKS Polonia Słubice
  6. UKS Akademia Futbolu Kostrzyn nad Odrą
  7. AP Warta Gorzów Wielkopolski
  8. UKS Dębno
  9. UKS Słońsk
  10. UKS AP Falubaz Zielona Góra

 

Medale i puchary dla wszystkich uczestników, jak i trenerów wręczali: właściciel firmy IKAA Suchomel Ireneusz Suchomel dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, właściciel firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński, Radni Rady Miasta Rafał Żygielewicz i Mariusz Staniszewski.
Dziękujemy sponsorom i organizatorom: Firmie IKAA Suchomel, MOSiR Kostrzyn nad Odrą, firmie Colloseum Marketing Sport, sędziom, pracownikom MOSiR Antoniemu Żołnie, Władysławowi Kędziorowi, Beacie Bułkowskiej oraz Mariuszowi Staniszewskiemu.