Remis 0:0 w finale, wielkie emocje w rzutach karnych UKS AF Kostrzyn nad Odrą z Pucharem Dyrektora MOSiR w Mikołajkowym turnieju halowej piłki nożnej. W dniu 12 grudnia 2020 roku w hali widowiskowo- sportowej KCSzZ przy ul. Mickiewicza 8 z udziałem 80 zawodniczek i zawodników rocznika 2010 i mł. reprezentujących 8 drużyn z woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego rozegrane zostało Mikołajkowe Halowe Torneo Lubuskie Orlików o "Puchar dyrektora MOSiR". Oficjalnego otwarcia i powitania dokonali dyrektor MOSiR, członek zarządu Powiatu Gorzowskiego Zygmunt Mendelski, dyrektor ds. marketingu KSSSE, przewodniczący Rady Powiatu Gorzowskiego Andrzej Kail, właściciel firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński, w uroczystym otwarciu uczestniczył także Radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski.

Turniej odbył się zgodnie z obowiązującymi zasadami organizacji imprez sportowych w dobie pandemii, przez co na trybunach zabrakło kibiców, którzy zawsze na tego typu turniejach mocno wspierają młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Do rywalizacji w dwóch grupach przystąpiło 8 zespołów w tym 4 kostrzyńskie. W tym roku ponownie turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, aż trzy mecze zakończyły się remisem i rozstrzygnięcie musiało nastąpić w rzutach karnych. W grupie A wyjście z grupy i awans do gier półfinałowych z pierwszego miejsca zapewniła sobie Pogoń Szczecin, a o drugie miejsce po remisie 0:0 w regulaminowym czasie gry o zwycięstwie pomiędzy UKS Słońsk a UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą rozstrzygnęły rzuty karne w których lepszy okazał się zespół ze Słońska. Z grupy B awansowały zespoły UKS AF Kostrzyn nad Odrą oraz AP Promień Żary.
W meczach półfinałowych Pogoń Szczecin -pokonała AP Promień Żary - 4:0 a UKS Słońsk uległ UKS AF Kostrzyn nad Odrą - 2:3, tak więc w wielkim finale spotkały się zespoły Pogoni Szczecin i UKS AF Kostrzyn nad Odrą.
Mecz finałowy stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, po 12 minutach regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał wynik 0:0 i ponownie już po raz 3 o zwycięstwie zdecydować miały rzuty karne w których lepsi okazali się kostrzynianie i to oni świętowali zwycięstwo.
Po zakończeniu gier finałowych uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Dekoracji dokonali dyrektor MOSiR, członek zarządu Powiatu Gorzowskiego Zygmunt Mendelski, dyrektor ds. marketingu KSSSE, przewodniczący Rady Powiatu Gorzowskiego Andrzej Kail, właściciel firmy Colloseum Marketing Sport Mirosław Wrzesiński.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne:

 • Najlepszy Zawodnik: Antoni Krzyżowski – Pogoń Szczecin
 • Najlepszy Bramkarz: Maciej Karnicki - UKS AF Kostrzyn nad Odrą
 • Król Strzelców: Oskar Skorza - Pogoń Szczecin
 • Trener zwycięskiej drużyny: Sebastian Jankowski - UKS AF Kostrzyn nad Odrą

Dziękujemy sponsorom i organizatorom MOSiR Kostrzyn nad Odrą, firmie Colloseum Marketing Sport, sędziom, pracownikom MOSiR Antoniemu Żołnie, Mariuszowi Staniszewskiemu, Władysławowi Kędziorowi, Pani Agnieszce Nowaczyńskiej i zapraszamy na kolejny turniej.


 

Klasyfikacja Turnieju.

 

 

Grupa A:

Grupa A/ zespoły UKS Polonia Słubice UKS Czwórka UKS Słońsk Pogoń Szczecin PKT Bramki Miejsce
UKS Polonia Słubice X  0:1 0:3  0:5   0  0:9  IV
UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą 1:0  X 0:0 K(5:6) 2:3   3 3:3   III
UKS Słońsk 3:0  0:0 K(6:5) X 0:3   3  3:3   II
Pogoń Szczecin 5:0  3:2   3:0 X  9  11:2  I

 

Grupa B:

Grupa b/ zespoły MUKS PS Kostrzyn UKS AF Kostrzyn nad Odrą UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą AP Promień Żary PKT Bramki Miejsce
MUKS PS Kostrzyn X 0:4  0:2  0:3   0 0:7 IV 
UKS AF Kostrzyn nad Odrą 4:0  X  6:0 3:1   9  13:1  I
UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą  2:0  0:6 X 1:5   3:11 III 
AP Promień Żary 3:0  1:3  5:1  X  6  9:4  II

Mecze półfinałowe:

1A - 2B - Pogoń Szczecin - AP Promień Żary - 4:0

1B- 2A - UKS Słońsk - UKS AF Kostrzyn nad Odrą - 2:3


 

Finały:

o miejsce I

 Pogoń Szczecin - UKS AF Kostrzyn nad Odrą - 0:0 K(4:3)


o miejsce III

 AP Promień Żary - UKS Słońsk - 2:0

o miejsce V

 UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą - UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą - 4:1

o miejsce VII

MUKS PS Kostrzyn nad Odrą - Polonia Słubice - 0:0 - rzuty karne 1:3

Klasyfikacja Końcowa:

 1. UKS AF Kostrzyn nad Odrą
 2. Pogoń Szczecin
 3. AP Promień Żary
 4. UKS Słońsk
 5. UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą
 6. UKS Celuloza Kostrzyn nad Odrą
 7. Polonia Słubice
 8. MUKS PS Kostrzyn nad Odrą