Ułatwienia dostępu

A A A

Bianka Raduj zatrzymuje Ślęzę Wrocław! Trzecia kolejka Makroregionalnej III Ligi Kobiet przynosi niespodziankę w postaci bezbramkowego remisu w meczu pomiędzy MUKS Przyjaciół Sportu Kostrzyn nad Odrą a 1KS Ślęza Wrocław! Jakże cenny punkt dla gospodarzy to efekt doskonałej gry całego zespołu z rewelacyjnie broniącą Bianką Raduj. Ustawione defensywnie Kostrzynianki, pamiętne straty bramki w ostatniej sekundzie meczu pucharowego, „nie odpuściły” ani na chwilę, a podział punktów jest w tym wypadku sprawiedliwy - goście co prawda przeważali, ale to gospodarze byli bliżej zdobycia bramki…Pierwsze minuty meczu jak zawsze minęły dosyć sennie… doprawdy? Już od początku meczu było pewne, że obie drużyny, choć nastawione defensywnie - nie odpuszczą żadnej piłki. Trzecia kolejka przynosi nam spokój, którego próżno było szukać w pierwszych dwóch meczach. Pewnie bronimy się i wyprowadzamy kontry, które obrona gości musi przerywać faulem.

I to właśnie po jednym z rzutów wolnych, dosłownie o centymetry z piłką mija się doskonale ustawiona Kamila Białomazur, która o mały włos nie otwiera wyniku spotkania po precyzyjnym dośrodkowaniu Dominiki Nowak. W tej odsłonie meczu blisko szczęścia była także Justyna Wit, której strzał głową broni jednak Aleksandra Malinowska. Nie znaczy to, że goście byli tłem dla naszej drużyny - wręcz przeciwnie! Spotkanie w pierwszych 45 minutach przypominało pojedynek rasowych bokserów, którzy szykowali starannie akcję i wyprowadzali cios, licząc na nokaut przeciwnika. Tak więc akcja przenosiła się z jednej bramki pod drugą, a stojąca w bramce MUKS PS Kostrzyn Bianka Raduj miała pełne ręce roboty, nie pozwalając jednak futbolówce znaleźć drogi do bramki. Trzeba jednak przyznać, że obie drużyny nie chciały ponieść ryzyka straty bramki, przez co akcje były często zbyt mało agresywne, a napastniczki nie miały wystarczającego wsparcia drugiej linii. Do przerwy było więc 0:0.
Druga połowa to już zupełny inny obraz gry. Od pierwszej sekundy z furią atakują Wrocławianki, momentami zamykając wręcz gospodynie na własnej połowie, ba, polu bramkowym! Nie znaczy to, że nie atakowaliśmy - wprowadzona w drugiej połowie Milena Urbaniak w duecie z Kamilą Białomazur kilkukrotnie zmusiły przeciwnika do wycofania. Brakowało jednak wykończenia. Doskonałej sytuacji w drużynie gości nie wykorzystała za to świetnie grająca Kinga Podkowa, a strzał wyróżniającej się w drużynie gości Kariny Kruk z dystansu ociera się o zewnętrzną część poprzeczki! O bezbramkowym remisie zdecydowała jednak przede wszystkim doskonała postawa defensorek z Paulą Parzykąt na czele, która niczym Pique „czyściła” wszystkie zagrania w pobliżu naszej bramki. No, ale bohaterką meczu była zdecydowanie Bianka Raduj, która chyba odprawiła jakieś czary przed spotkaniem, bo poza jej niesamowitymi interwencjami piłka niczym zaczarowana nie chciała zatrzepotać w siatce - a to trafiała w poprzeczkę, a to o minimetry mijała słupek… Można zaryzykować takim oto krótkim podsumowaniem meczu: Raduj zatrzymuje Wrocław!
A co powiedział trener Stanisław Gorzelak? Oto jego komentarz na gorąco: „Choć zespół przeciwnika przeważał nas w każdej sytuacji, w każdym elemencie wyszkolenia technicznego był lepszy, również motorycznie, to jednak jestem jednego pewien: nasze dziewczyny, kiedy osiągną ten sam wiek, będą podobnie, a być może nawet lepiej grały! Były młodsze, a przecież z boiska schodziły dzieląc się punktami ze starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem! Ten wynik nastraja pozytywnie tym bardziej, że gdyby nie remis to byłaby to druga porażka w lidze, która dołowałaby nas psychicznie. Bardzo się cieszę, że udało się zdobyć punkt, bo jako beniaminek będziemy walczyć o każdy mały punkcik. Gratuluję zawodniczkom obu drużyn za stworzenie pięknego, sportowego widowiska!”

MUKS PS Kostrzyn nad Odrą: Bianka Raduj (br.), Amelia Januszkiewicz - Paula Patrzykąt - Weronika Dziechciarz - Dominika Nowak, Kamila Białomazur - Justyna Wit - Kornelia Piątek - Weronika Wierzbicka (Milena Urbaniak), Martyna Zielińska - Wiktoria Ratajczak (Milena Urbaniak). Rezerwa: Marta Gronczakiewicz, Julia Czarnecka, Patrycja Kardzis, Karolina Pliś, Zuzanna Myszczyszyn. Trener: Stanisław Gorzelak.

1 KS Ślęza Wrocław: Aleksandra Malinowska (br), Aleksandra Kaczor (Asia Mielniczuk), Agnieszka Stępień, Marta Wypych (Aleksandra Walkiewicz), Patrycja Piotrowska (Paulina Szopińska), Nikola Żurawska, Kinga Podkowa, Katarzyna Gaber, Joanna Janik (Julia Kwocz), Aleksandra Olbińska, Karina Kruk. Rezerwa: Natalia Kowynia, Wiktoria Tyza. Trener: Arkadiusz Domaszkiewicz.

Tekst: Bartłomiej Suski

Zdjęcia z meczu i nie tylko, zapraszamy do odwiedzenia profilu Facebook Kostrzyńska Piłka