A A A

I stała się rzecz niesłychana…”, Dnia 23 lutego 2020 roku na zaproszenie 1.FFV Spandau udaliśmy się na cykliczny, halowy turniej piłki nożnej dziewcząt w futsalu. Organizatorzy wiele tygodni wcześniej poinformowali nas, że zmagania odbędą się w kategorii: U-13, U-15 i U-17. Trenerzy p. Stanisław Gorzelak i p. Tomasz Zieliński postanowili, że do Berlina zawodniczki z drużyny U-13 pojadą pociągiem a z U-15 i U-17 pojadą busami. W wyznaczonym dniu, zawodniczki z U-13 i wielu rodziców o bardzo wczesnej porze zebrało się w holu kostrzyńskiego dworca PKP. Niestety nie było nam dane odbyć podróż pociągiem. Okazało się, że z przyczyn technicznych linia kolejowa jest nieczynna. Krótka narada trenera p. St. Gorzelaka z rodzicami zaowocowała podjęciem jedynej, słusznej decyzji. Postanowiono pojechać kilkoma samochodami osobowymi. Dobrze, że to była niedziela i ruch na drogach był mały. Do hali klubu SG/ SC Siemensstadt przybyliśmy nawet sporo przed czasem rozpoczęcia turnieju. Można było ogarnąć się po podróży i spokojnie przygotowywać się do zawodów.

 

A.Turniej U-13.

Drużyny uczestniczące:

MUKS”PS” Kostrzyn nad Odrą,
SC Staaken 1919 e.V. Berlin,
FC Arminia Tegel 1977 e.V. Berlin,
SC Borsigwalde 1910 e.V. Berlin,
SG/SC Siemensstadt/1 FFV Spandau Berlin.

Skład MUKS”PS”: Kiałka Gabriela/ bramkarka/, Nowakowska Hanna, Dąbrowska Amelia, Wysokińska Nikola, Dreczkowska Sandra, Słowińska Klara, Karolak Patrycja, Ilkowa Natalia, Sakowicz Klara, Cybulska Zuzanna.

Wyniki naszej drużyny:

MUKS”PS” -- SC Staaken 1 : 0
MUKS”PS” -- FC Arminia Tegel 1 : 0
MUKS”PS” -- SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau 1 : 0
MUKS”PS” -- SC Borsigwalde 2 : 0

Klasyfikacja turnieju w kategorii U-13.
I. miejsce. MUKS”PS” 12 punktów,
II. miejsce SC Staaken 1919 e.V. 9 punktów,
III miejsce SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau 4 punkty,
IV miejsce FC Arminia Tegel 1977 e.V. 2 punkty,
V miejsce SC Borsigwalde 1910 e.V. 1 punkt.


B.Turniej U-15

Drużyny uczestniczące:

MUKS”PS” Kostrzyn nad Odrą,
SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV A Spandau Berlin,
Berliner TSC e.V
SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau Berlin,
Borusia Pankow 1960 Berlin.

Skład MUKS”PS”: Raduj Bianka/ bramkarka/, Gabriela Kiałka/ bramkarka/, Januszkiewicz Amelia, Ilkowa Natalia, Dreczkowska Sandra, Nowakowska Hanna, Dąbrowska Amelia, Wysokińska Nikola.

Wyniki naszej drużyny:

MUKS”PS” -- SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau A 3 : 1
MUKS”PS” -- Berliner TSC e.V. 3 : 0
MUKS”PS” -- Borusia Pankow 1960 1 : 0
MUKS”PS” – SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau B 3 :0

Klasyfikacja turnieju w kategorii U-15
I. miejsce. MUKS”PS” 12 punktów,
II. miejsce SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau A 6 punktów,
III. miejsce SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau B 6 punktów,
IV. miejsce Borusia Pankow 1960 4 punkty,
V. miejsce Berliner TSC 1 punkt.


 C.Turniej U-17


W zamierzeniu organizatorów w tej kategii wiekowej,w turnieju gospodarze mieli wystawić dwie drużyny. Jednak do tego nie doszło. Po rozmowach trenerów, organizatorów, kapitanów drużyn ustalono, że nasz klub wystawi dwie drużyny.

Drużyny uczestniczące:

MUKS”PS” A Kostrzyn nad Odrą,
MUKS”PS” B Kostrzyn nad Odrą,
Moabiter FSV 2010 e.V. Berlin
FC Arminia Tegel 1977 e.V. Berlin
SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau Berlin

Wyniki naszych drużyn:

MUKS”PS” A -- Moabitem FSV 2010 e.V. 1 : 0
MUKS”PS” A -- FC Arminia Tegel 1977 e.V. 5 : 0
MUKS”PS” A -- MUKS”PS” B 1 : 0
MUKS”PS” A -- SG/S.C. Siemensstadt/ 1.FFV Spandau 1 : 0

 

MUKS”PS” B -- Moabiter FSV 2010 e.V. 2 : 0
MUKS”PS” B -- SG/S.C. Siemensstadt/ 1.FFV Spandau 1 : 0
MUKS”PS” B – MUKS”PS” A  0 : 1
MUKS”PS” B -- FC Arminia Tegel 1977 e.V. Mecz nie rozegrano ze względów organizacyjnych.

Klasyfikacja turnieju w kategorii U-17

I. miejsce MUKS”PS” A 12 punktów,
II. miejsce MUKS”PS” B 6 punktów,
III. miejsce SG/SC Siemensstadt/ 1.FFV Spandau 3 punkty,
IV. miejsce Moabiter FSV 2010 e.V. 3 punkty,
V. miejsce Arminia Tegel 1977 e.V. 0 punktów.

Najważniejsza nagroda indywidualna przypadła Sandrze Dreczkowskiej, którą uznano za najlepszą zawodniczkę turnieju.

I stała się rzecz niesłychana. Drużyny MUKS”PS” rozegrały mecze w trzech kategoriach wiekowych. Wygrały wszystkie mecze, zdobyły pierwsze miejsca bez straty punktów. Strzeliły rywalkom 25 bramek a straciły tylko jednego gola.
Pobieżna lektura artykułu może spowodować kolorowy zawrót głowy. Jednoznacznie można powiedzieć: „ dziewczęta co Wy w Berlinie zrobiłyście?”. To co zawodniczki MUKS”PS” zagrały i osiągnęły w berlińskiej hali na pewno przeszło do historii naszego klubu. A może też i nie tylko do osiągnięć lubuskiej, kobiecej piłki nożnej. Mam nadzieję, że ten niespodziewany i spektakularny sukces zostanie doceniony przez decydentów i sympatyków sportu. Trenerzy dziękują wielu rodzicom za pomoc w dotarciu dziewczynek na turniej oraz za sportowy doping.

Ze sportowym pozdrowieniem
Mirosław Guzik, członek Zarządu MUKS”PS”.