A A A

Salos Szczecin oraz Pogoń Szczecin zwyciężają w Kostrzynie nad Odrą. W dniu 28 sierpnia na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą pod patronatem Starosty Gorzowskiego Magdaleny Pędziwiatr odbył się Festiwal Piłkarski dla dzieci Pożegnanie Lata z Piłkarskim Laurem. W ramach festiwalu odbyły się dwa turnieje piłkarskie w kategorii Orlika i Żaka. W kategorii Orlików rywalizowało 14 zespołów zwycięzcą został zespół Salosu Szczecin, który wyprzedził ekipę Dwójki MOS Gubin oraz zespół UKS Akademia Futbolu Kostrzyn nad Odrą, w kategorii Żaka rywalizowało 10 drużyn, a zwycięzcą został zespół Pogoni Szczecin, który wyprzedził swoich młodszych kolegów z Pogoń 2014 Szczecin oraz ekipę Salosu Szczecin. W kategorii Orlika turniej rozegrano w dwóch grupach a następnie rozegrano półfinały i finały, w kategorii Żaka grano systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja trwała blisko 6 godzin na 4 boiskach.

Od 41 minuty gramy w 10, w 50 minucie rzut karny i przegrywamy 1:0, 65' remis 70' prowadzimy 2:1 a 74 mamy 2:2 i takim wynikiem kończy się pierwszy naprawdę dobry mecz TS Celuloza na inaugurację IV ligi.  W niedzielne popołudnie sympatycy Piłki Nożnej oraz Kostrzyna nad Odrą byli świadkami historycznej chwili. Pierwszy zespół seniorski Celulozy po wielu latach niebytu piłkarskiego powrócił na należne mu miejsce w IV Lidze Lubuskiej. Wiele lat ciężkiej pracy, zaangażowania zarządu, zawodników i trenera Łukasza Dorniaka - zaowocowały powrotem na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. Na inaugurację TS Celuloza przed własną publicznością zmierzyła się z wieloletnim bywalcem IV Ligi ZAP Syreną Zbąszynek. Syrena ubiegły sezon zakończyła na dobrym dziesiątym miejscu w tabeli ligowej, natomiast w Pucharze Polski odpadła dopiero w 1/18 Finału przegrywając na własnym boisku z Polonią Słubice 1:4. Pomimo wielu atrakcji w mieście, publiczność dopisała wzorowo.

27 czerwca na obiektach MOSiR Kostrzyn nad Odrą odbył się Turniej „K-SSSE SUPER CUP” o Puchar Prezesa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztofa Kielca w kategorii orlika – rocznik 2010 i młodsi oraz żaka – rocznik 2012 i młodsi, zaś w Słubicach w dniach 26 – 28 czerwca w ramach „K-S SSE Super Cup” swój turniej rozgrywali młodzicy – rocznik 2008 i mł. Do piłkarskiej rywalizacji w obu miastach przystąpiły 33 zespoły: 10 w kategorii orlika, 15 w kategorii żaka i 8 w kategorii młodzika. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt oraz w imieniu prezesa KSSSE Krzysztofa Kielca, Agnieszka Matuła – główny specjalista, menager projektów inwestycyjnych K-S SSE. Gości, zawodników, kibiców powitał Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR Kostrzyn nad Odrą, członek zarządu powiatu gorzowskiego. W uroczystym otwarciu turnieju uczestniczyli także: Mirosław Wrzesiński - właściciel firmy Colosseum Marketing Sport, koordynator Ogólnopolskiego Programu „Piłkarski Laur” oraz radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski.

W dniu 27 czerwca 2021 na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą odbędą się dwa turnieje K-SSSE Super Cup w kategorii Orlika i Żaka. W kategorii Żaka w turnieju wystąpi 16 zespołów rywalizujących w czterech grupach eliminacyjnych. Poniżej plakaty:

PLAKAT K SSSSE SUPER CUP ORLIK

PLAKAT K SSSSE SUPER CUP Zak

19.06.2021 to prawdziwa uczta dla fanów kostrzyńskiej Piłki. Na ten dzień zaplanowano ostatnią kolejkę o Mistrzostwo Klasy Okręgowej oraz piknik rodzinny z okazji awansu do IV Ligi. Na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji. Stoiska naszych partnerów BEST BUTY i WF KOSTRZYN, zaprzyjaźnionych organizacji WOPR, MUZEUM TWIERDZY, HUFIEC KOSTRZYN NAD ODRĄ. Dla odwiedzających przygotowano Grilla i stoisko z zabawkami oraz bardzo dobrze zaopatrzony SKLEPIK KIBICA, wraz z lodami i watą cukrową! Program dnia był wypchany po brzegi. Kibice mogli obejrzeć pokazy ZUMBY, BRAZYLIJSKIEGO JU-JITSU, PARADĘ MOTORÓW GRUPY MOTO KOSTRZYN, WYSTĘP JANUSZA CHOMONTKA czy w przerwie meczu POKAZ GRUPY TANECZNEJ QUEST !

W dniu 12 czerwca w Słubicach odbył się Festiwal Piłkarski z Okazji Dnia Dziecka, rywalizacja odbyła się w 3 kategoriach wiekowych: Skrzata, Żaka i Orlika na gościnnych obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Blisko pół tysiąca uczestników dzisiejszego festiwalu przeżyło piękną słoneczną pogodę i strugi deszczu. Pogoda trochę pokrzyżowała plany organizatorów i uczestników, ale to nie ona była najważniejsza. Kostrzyn nad Odrą reprezentowali zawodnicy UKS Czwórka, którzy rywalizowali w kategorii Skrzata oraz Żaka. Młodzi piłkarze Czwórki znakomicie zaprezentowali się w kategorii Żaka, wygrywając turniej, w finale pokonując drużynę UKS Polonia Słubice a trzecie miejsce przypadło drużynie Orła Międzyrzecz.

W XXXII kolejce rozgrywek o Mistrzostwo Klasy Okręgowej Celuloza na własnym obiekcie podjęła Toromę Torzym. W rundzie jesiennej wyjazdowe spotkanie z Toromą nie wyszło naszej drużynie i w to sobotnie popołudnie nadarzyła się wyśmienita okazja na rewanż. Celuloza mocno ruszyła na Toromę i już w ósmej minucie spotkania strzelanie rozpoczął Adrian Jacewicz. Podwyższenie udało się uzyskać w 28 minucie za sprawą naszego napastnika Mateusza Bandy. Po zmianie stron Celuloza już totalnie dominowała nad gośćmi. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Banda, który w 51 minucie podwyższył na 3:0. Kolejne trafienie to mocny strzał naszego kapitana Dawida Olszewskiego i na deser cztery trafienia Sebastiana Jankowskiego, który mocno podreperował sobie ilość bramek w ogólnej klasyfikacji strzelców ligi.

Zespół Radowiaka postawił bardzo trudne warunki Celulozie na ostatnim kroku do awansu do IV Ligi. Gospodarze potrzebują punktów jak tlenu, aby utrzymać się w klasie okręgowej, dlatego od pierwszych minut zagrali wysoko w pressingu spychając nas do obrony. Gospodarze otworzyli wynik w 20 minucie po golu Przemysława Brzeskiego. Brak skuteczności w naszej drużynie, dużo nerwów i nieporadność pozwoliły gospodarzom utrzymać wynik aż do 57 minuty. Wtedy po doskonałej asyście Migdala do bramki trafia kapitan Dawid Olszewski. Celuloza nie ciszy się długo z remisu, bo 67 minucie Marcin Kaczmarek wykorzystuje ponownie błąd stoperów i Radowiak prowadzi po raz drugi w tym spotkaniu.