Ułatwienia dostępu

A A A

Spotkanie burmistrza z medalistami mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. W dniu 19 grudnia br. w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie burmistrza Miasta Kostrzyn nad Odrą dr Andrzeja Kunta z tegorocznymi ośmioma medalistami mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym. Podczas spotkania listy gratulacyjne oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego otrzymali: Kacper Sobczyk (UKS Jedynka) – członek kadry narodowej juniorów młodszych, uczestnik mistrzostw Europy U17 w Bukareszcie, złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Suwałkach, Pucharów Polski Kadetów w Warszawie, w Radomiu i w Kostrzynie nad Odrą, Filip Iwaszko (UKS „Jedynka) – członek kadry narodowej juniorów młodszych, uczestnik mistrzostw Europy U17 w Bukareszcie, zloty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Suwałkach, Pucharu Polski kadetów w Warszawie, w Kostrzynie nad Odrą oraz w Radomiu, Julian Iwaszko (UKS „Jedynka”) – członek kadry narodowej młodzików, uczestnik mistrzostw Europy U15 w Zagrzebiu, złoty medalista mistrzostw Polski młodzików – eliminacje do mistrzostw 

Polski młodzików w Gomulinie, mistrzostw Polski młodzików w Janowie Lubelskim oraz brązowy medalista ogólnopolskich mistrzostw makroregionu młodzików w Koszalinie, Gracjan Somerski (UKS „Jedynka”) - srebrny medalista mistrzostw Polski młodzików w Janowie Lubelskim, brązowy medalista mistrzostw Polski – eliminacje do mistrzostw Europy młodzików w Gomulinie, Pucharu Polski kadetów w Radomiu oraz w ogólnopolskich mistrzostwach makroregionu młodzików w Koszalinie, Antoni Ludka (UKS „Jedynka”) – złoty medalista mistrzostw Polski młodzików w Janowie Lubelskim oraz w ogólnopolskich mistrzostwach makroregionu młodzików w Koszalinie, Serhii Vynnyk (UKS „Jedynka) - srebrny medalista mistrzostw Polski młodzików w Janowie Lubelskim oraz brązowy medalista ogólnopolskich mistrzostw makroregionu młodzików w Koszalinie, Mateusz Borysewicz – Woźnicki (SKF „Olimp”) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych w Raciborzu oraz w mistrzostwach Polski juniorów w Radomiu i w Wałbrzychu, Marcel Kaczmarek (SKF „Olimp”) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów starszych w Raciborzu. Burmistrz dr Andrzej Kunt złożył kostrzyńskim medalistom gratulacje za zdobyte medale w centralnych imprezach zapaśniczych, za powołania do kadr narodowych oraz za godne reprezentowanie Polski w mistrzostwach Europy.

Podkreślił, że uzyskanie tak znaczących wyników jest efektem ich oddanej, sumiennej i rzetelnej pracy. Burmistrz skierował także wyrazy uznania i szacunku dla Rodziców za ich zaangażowanie, wspieranie i oddanie na rzecz realizowania sportowych zamierzeń. Miłym akcentem było wręczenie na ręce Artura Żołny – prezes UKS „Jedynka” oraz Antoniego Żołny – trener koordynator SKF „Olimp”, listów gratulacyjnych, dziękując i gratulując znakomitych występów na matach zapaśniczych podczas ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów. Burmistrz podziękował zarządom i kadrze szkoleniowej za oddaną pracę, za zaangażowanie dziękując za znakomitą promocję Miasta i kostrzyńskiej społeczności. Słowa uznania i podziękowania zawodnikom - za uzyskane wspaniałe wyniki, kadrze szkoleniowej – za oddaną pracę w szkoleniu młodych sportowców, za trud wychowawczy, oraz zarządom – za ich społeczną pracę, za zaangażowanie w dążeniu do osiągnięcia sportowych sukcesów, za promowanie sportu zapaśniczego, skierowała Marzena Brenk – Sułkowska - naczelnik wydziału oświaty, kultury i opieki oraz Zygmunt Mendelski - dyrektor MOSiR.

Warto dodać, że w Polski Związek zapaśniczy w Warszawie przyznał Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą prawo do organizacji w dniach 24 – 26.03.2023 r. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W prawie 60 – letniej historii kostrzyńskiego sportu zapaśniczego będzie to już 41. centralna impreza promująca zapasy. Dzięki wspaniałym wynikom sportowym osiąganym przez zapaśników SKF „Olimp” UKS „Jedynka” oraz organizacji imprez zapaśniczych: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w stylu klasycznym, w stylu wolnym i kobiet, Międzynarodowe Mistrzostwa Polski młodzików, kadetów, juniorów i seniorów, Międzynarodowy Poland Open kadetów i juniorów, Indywidualne i Drużynowe Mistrzostw Polski kadetów i juniorów, Miasto Kostrzyn nad Odrą otrzymało dofinansowanie z rządowego Programu Inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na inwestycję budowy hali widowiskowo – sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego przy ulicy Mickiewicza 8. Przypomnijmy, że w 2019 roku podpisane zostało porozumienie partnerskie pomiędzy Polskim Związkiem Zapaśniczym w Warszawie reprezentowanym przez Andrzeja Suprona – prezesa PZZ, Miastem Kostrzyn nad Odrą – reprezentowanym przez burmistrza Andrzeja Kunta oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – reprezentowanym przez Zygmunta Mendelskiego – dyrektora MOSiR, w zakresie określenia ram współpracy, organizacji imprez zapaśniczych oraz szkolenia w zapasach w stylu klasycznym przez kostrzyńskie kluby SKF „Olimp” i UKS „Jedynka”. Tak więc jeszcze raz serdecznie gratulujemy kostrzyńskim zapaśnikom, kadrze szkoleniowej oraz zarządom UKS „Jedynka” i SKF „Olimp” osiągniętych wyników sportowych i życzymy Wszystkim kostrzyńskim sportowcom, stowarzyszeniom osiągnięcia jak najlepszych wyników w Nowym Roku.