Ułatwienia dostępu

A A A

UKS ,,Jedynka‘‘ z sześcioma medalami na międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Gorzowie Wielkopolskim. Za nami ostatnie zawody bieżącego sezonu zapaśniczego 2022 r. W sobotę 10 grudnia w Gorzowie Wielkopolskim odbył się silnie obsadzony międzynarodowy turniej „Wrestling Cup III”, który wchodzi w skład rozgrywek międzywojewódzkiej ligi zapaśniczej oraz „Cyklu Tracza”. Na czterech matach zapaśnicze pojedynki rozgrywało 165 zawodników z 20 klubów w tym bardzo mocne ekipy z Estonii i Ukrainy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, ale też sportowym. W tym miejscu należą się wielkie brawa dla Trenera Radosława Grzybickiego, który dopiął wszystko na ostatni guzik. Brawo !!! Oczywiście na gorzowskim turnieju nie mogło nas zabraknąć i wystawiliśmy 13 osobową reprezentację.

Niestety z powodu choroby kilku chłopców nie mogło wziąć udziału w zawodach. Podczas rozgrywania turnieju drużyna UKS „Jedynka” pokazała wielki charakter i serce do walki tocząc trudne pojedynki z utytułowanymi przeciwnikami. Oczywiście nie wszystkim udało się przebić do strefy medalowej, ale każdy odniósł swój mniejszy lub większy sukces.
Patrząc na zdobycze medalowe mamy powody do dumy ponieważ wywalczyliśmy 4 srebrne i 2 brązowe medale. Warto dodać, że dopiero w przyszłym roku kilku chłopców (Somerski, Nowak, Ludka) będą najstarsi w tej grupie wiekowej. Do wielkich finałów o pierwsze miejsce awansowali: Antoni Ludka 85 kg, Damian Nowak 62 kg, Gracjan Somerski 48 kg i Olaf Bzdak 35 kg. Niestety tym razem nie było nam dane wywalczyć złotego medalu, ale i tak jesteśmy zadowoleni ze swojego startu. Natomiast swoje pojedynki o brąz zwyciężyli Serhii Vynnyk i Julian Iwaszko.
Na duże słowa pochwały zasługują również najmłodsi zawodnicy, którzy otarli się o medal: Florian Gąsiorowski i Marcel Marczak obydwaj rywalizujący w 38 kg. Pozostali chłopcy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce lub tuż za nią: Krzysztof Kasprzak, Jan Skałba, Olivier Ciążkowski, Marcel Krzywda.
Nieustanny rozwój oraz wysokie osiągnięcia sportowe UKS „Jedynka" nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymywane od naszych Sponsorów i Darczyńców.
Dziękujemy Wam Bardzo, że jesteście z nami !!!

Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk.


.