A A A

Młodzicy UKS „Jedynka” zdobywają pięć medali na Ogólnopolskim Turnieju w Swarzędzu. Jeszcze nie opadły emocje po zakwalifikowaniu się czterech naszych zawodników na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii, a tu już kolejne i to bardzo poważne zawody za nami. Oczywiście mowa o otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Wielkopolski w Swarzędzu na które zjechało się aż 221 zawodników z całego kraju. Zawody rozgrywane były na czterech matach, a do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2007-2009 oraz 2010-2012. UKS „Jedynka” wystartowała w 10 osobowym składzie. Perfekcyjny występ zanotował Piotr Dąbrowski w kat.35 kg. Piotrek w swojej drodze po złoto dosyć, że nie stracił żadnego technicznego punktu to jeszcze wszystkie pojedynki zwyciężył przez przewagę techniczną i położenie na łopatki.

 

Lepiej być już nie może. Brawo Piter !!! Wspaniałą niespodziankę zrobili nam Oktawiusz Maleńki 44 kg. i Maksymilian Dziemidowicz +55 kg. którzy dotarli aż do finału i wywalczyli srebrne medale. Są to młodzi chłopcy, którzy jak na rangę zawodów wypadli wyśmienicie. Brązowe krążki zawisły na szyjach Juliana Iwaszko 41 kg. i Antoniego Ludka 75 kg. Tym chłopcom na drodze do walki o złoto stanęli starsi zawodnicy z Miastka i Raciborza, którzy jeszcze tym razem okazali się mocniejsi. Ale znając Julka i Antka to oni już nie mogą doczekać się walk rewanżowych na kolejnym ważnym turnieju. O krok od medalu na zawodach w Swarzędzu byli też nasi najmłodsi zawodnicy Florian Gąsiorowski 33 kg. (kuzyn braci Iwaszko) i Seweryn Kunt 36 kg. oraz młodzicy Serhii Vynyyk 38 kg. i Damian Nowak 52 kg. którzy zajęli i tak bardzo wysokie piąte lokaty. Najtrudniejsze zawody okazały się dla Aleksa Kusynia 62 kg., który tego dnia musiał uznać lepszą dyspozycję starszych od siebie przeciwników. Aleks to Twardziel i Fighter więc z pewnością już odlicza dni do kolejnych zawodów. Wielkim nieobecnym na turnieju był Gracjan Somerski, 5 zawodnik Mistrzostw Polski z Gomulina, który niestety z powodu choroby nie mógł zasilić naszej ekipy. Podsumowując nasz start, zdobyliśmy pięć medali w ważnym Ogólnopolskim Turnieju. Zaliczyliśmy wiele ciekawych, bardzo wartościowych pojedynków z których wyciągnęliśmy lekcje i już działamy, aby kolejne występy zmierzały w kierunku wysokich osiągnięć sportowych naszych podopiecznych.

Nieustanny rozwój oraz wysokie sportowe osiągnięcia UKS „Jedynka" nie byłyby możliwe gdyby nie środki finansowe otrzymane od Burmistrza Miasta Dr Andrzeja Kunta oraz naszych Sponsorów i Darczyńców

Dziękujemy Wam bardzo, że jesteście z nami! Trenerzy: Artur Żołna i Mariusz Torbiczuk