Ułatwienia dostępu

Zapaśniczy Puchar Polski Kadetów w Radomiu, Kolejna edycja Pucharu Polski 11-13.10.2019r, w Radomiu w Zapasach styl Klasycznym przyniosła kolejny sukces Kostrzyńskiego zapaśnika który zdobył swój pierwszy medal w tak ważnej imprezie. Brązowy medal w kategorii wagowej 100 kilogramów medal brązowy zdobył Filip Musiałowski zdobyczy medalowych niemniej jednak walki o brązowe medale Oskara Piekutowskiego oraz Lucjana Rojewskiego trzeba uznać za duży sukces. O dużym pechu może powiedzieć Mateusz Borysewicz- Woźnicki który w pięknym stylu zwyciężył w dwóch pojedynkach z medalistami i reprezentantami na Mistrzostwa Europy 2019 r. Niestety w ostatniej akcji wygranej walki z zawodnikiem z Wrocławia doznał urazu stawu skokowego i został wycofany z turnieju.

Wielka szkoda bo wygrywając walkę otworzył sobie drogę do finału , jednak uznaliśmy że zdrowie jest ważniejsze a to tylko kolejne zawody w jego już bogatej w zapaśnicze sukcesy karierze sportowej. Z pozostałych naszych zawodników szans medalowych nie wykorzystali Oskar Piekutowski oraz Lucjan Rojewski którzy w pojedynkach o brązowe medale ulegli swoim przeciwnikom i zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach wagowych. Brak medalu nie zmienia oceny że zawodnicy czynią stałe postępy i spokojnie możemy oczekiwać na ich zdobycze medalowe. Być może już za dwa tygodnie na Międzynarodowym Turnieju w Krakowie.