A A A

11 medali Zapaśników UKS „Jedynka“ w Starej Kamienicy. W sobotę 26 czerwca jedenastoosobowa ekipa zapaśników UKS „Jedynka” udała się na kolejny turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi dzieci i młodzików w zapasach klasycznych ,,XI IZERY CUP”. W imprezie udział wzięło 103 zawodników z 15 klubów głównie reprezentujących województwa dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. Obecni byli również nasi sąsiedzi z Niemiec. Na zapaśniczych matach w Starej Kamienicy nasi zawodnicy mimo pierwszego dnia wakacji nie zaprezentowali już letniego rozluźnienia tylko stanęli na wysokości zadania i każdy walczący tego dnia zdobył medal. W efekcie końcowym zgarnęliśmy 11 medali: 4 złote,1 srebrny i 6 brązowych. Wspaniały występ całej ekipy został przypieczętowany trzecim miejscem w klasyfikacji drużynowej. Brawa dla całej drużyny za waleczną postawę na macie !!! W ,,XI IZERY CUP” wywalczyliśmy następujące lokaty:

 

7 medali zapaśników na XXVIII Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzików. W sobotę 5 czerwca w Wałbrzychu odbył się pierwszy turniej w ramach Międzywojewódzkiej ligi młodzików w zapasach klasycznych. Na czterech matach rywalizowało 127 zawodników z 17 klubów reprezentujących województwa: dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie. UKS “Jedynka“ wystąpił w 11 osobowym składzie. Nasi najmłodsi zawodnicy pokazali charakter i mimo małęj ilości startów w pierwszym półroczu udowodnili, że systematyczna praca na treningach owocuje w medale i wysokie miejsca. W Wałbrzychu po pięknych i zaciętych pojedynkach mogliśmy cieszyć się ze zdobycia 7 krążków: 4 złotych, 1 srebrnego i 2 brązowych. W klasyfikacji drużynowej stanęliśmy na podium zajmując trzecia lokatę.

Zawodnicy UKS „Jedynka” na Mistrzostwach Europy w Sofii. Turniej mistrzowski w Bułgarii zakończony więc przyszedł czas na podsumowanie występu naszych reprezentantów. W dniach 27-30 maja w Sofii odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików w zapasach. W 13-osobowej Kadrze Narodowej stylu klasycznego znalazło się aż czterech zawodników „UKS” Jedynka: Filip Iwaszko 41 kg, Kacper Sobczyk 44 kg, Wojciech Cudak 52 kg i Nataniel Troczyński 57 kg. Natomiast w narożniku trenerskim nie zabrakło naszego szkoleniowca Artura Żołny. Mistrzostwa Europy stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i pomimo pandemii wystąpiły wszystkie najsilniejsze reprezentacje z Rosją na czele, która jest potęga w tej dyscyplinie sportu. Zawodnicy rosyjscy udowodnili, że stawianie ich w roli faworyta nie było mylne ponieważ wygrali dziewięć z dziesięciu kategorii wagowych. My skupimy się na występie naszej czwórki zawodników.

sofiaAż czterech zawodników UKS „Jedynka” walczy w Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy Młodzików w Bułgarii. Historyczny moment dla kostrzyńskich zapasów właśnie się dzieje na naszych oczach. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby tylu zawodników z jednego klubu reprezentowało Polskę na zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata. Zapraszamy do oglądania walk na żywo naszych zapaśników.

Młodzicy UKS „Jedynka” zdobywają pięć medali na Ogólnopolskim Turnieju w Swarzędzu. Jeszcze nie opadły emocje po zakwalifikowaniu się czterech naszych zawodników na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii, a tu już kolejne i to bardzo poważne zawody za nami. Oczywiście mowa o otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Wielkopolski w Swarzędzu na które zjechało się aż 221 zawodników z całego kraju. Zawody rozgrywane były na czterech matach, a do rywalizacji stanęli zawodnicy z rocznika 2007-2009 oraz 2010-2012. UKS „Jedynka” wystartowała w 10 osobowym składzie. Perfekcyjny występ zanotował Piotr Dąbrowski w kat.35 kg. Piotrek w swojej drodze po złoto dosyć, że nie stracił żadnego technicznego punktu to jeszcze wszystkie pojedynki zwyciężył przez przewagę techniczną i położenie na łopatki.

Aż czterech zawodników UKS „Jedynka” w Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Młodzików w Bułgarii. Historyczny moment dla kostrzyńskich zapasów właśnie się dzieje na naszych oczach. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, aby tylu zawodników z jednego klubu reprezentowało Polskę na zawodach rangi Mistrzostw Europy lub Świata. A to wszystko za sprawą naszej ambitnej i systematycznie trenującej młodzieży. Doskonały start najstarszych zawodników grupy młodzików w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Gomulinie dał nam aż trzy złota: Filip Iwaszko 41 kg, Kacper Sobczyk 44 kg, Nataniel Troczyński 57 kg. i jeden brąz Wojtka Cudaka 48 kg. A jeszcze o krok od brązowego medalu byli Gracjan Somerski 38 kg. i Konrad Adamczewski 57 kg, którzy zdobyli piąte lokaty.

Zapaśnicze ciekawostki. Mateusz Borysewicz powołany do kadry Polski Kadetów na Międzynarodowy Turniej w Chorwacji. W dniach 28.04 – 02.05. 2021 roku w Chorwacji odbędzie się Międzynarodowy Turniej zapaśniczy, który będzie kolejnym a zarazem ostatnim etapem kwalifikacji do Mistrzostw Europy w Bułgarii. Mateusz Borysewicz wygrywając II Puchar Polski w Raciborzu postawił przysłowiową kropkę nad „i” i został powołany do reprezentacji, która wystartuje na turnieju w Chorwacji w którym to premiowane będą miejsca 1-6 dające prawo startu w Mistrzostwach Europy w Bułgarii.

Złoty Borys, Mateusz Borysewicz zwycięzcą II Pucharu Polski Kadetów w Raciborzu. W dniach 26-28 marca w Raciborzu odbył się II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym, w którym udział wzięło 186 zawodników. Były to jednocześnie kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata ora Europy. Znakomicie na tych kwalifikacjach zaprezentował się reprezentant Kostrzyna nad Odrą Mateusz Borysewicz wygrywając wszystkie swoje walki i zajmując pierwsze miejsce w kategorii 72 kg.