Ułatwienia dostępu

A A A

20 października po trzech latach przerwy ponownie na obiekty MOSiR zagościła Olimpiada Przedszkolaków. W tym roku w hali widowiskowo - sportowej Kostrzyńskiego Centrum Szkolenia Zapaśniczego przy ul. Mickiewicza 8 odbyła się już XI edycja tej imprezy. Do sportowo – rekreacyjnej rywalizacji przystąpiło 8 drużyn przedszkolaków z Kostrzyna nad Odrą: Przedszkole Niepubliczne „Mali Europejczycy”, Przedszkole Miejskie nr 2 „Kostrzyńskich Papierników”, Przedszkole „EUREGIO”, Przedszkole Miejskie nr 3 „Ekoludki”, Oddział Przedszkolny przy SP nr 2 "Sówki", Przedszkole Miejskie nr 1, „Pod Topolą”, Przedszkole Miejskie nr 4 „Bajka, Oddział Przedszkolny przy SP nr 1. Niestety w ostatniej chwili z udziału zrezygnowało niemieckie przedszkole z Seelow.

Około godziny dziesiątej na miejscu pojawili się pierwsi uczestnicy olimpijskich zmagań, a trybuny zaczęły wypełniać się kibicami. Punktualnie o godz. 10:30 sędziowie wyprowadzili wszystkie ekipy na boisko, a dyrektor MOSiR w Kostrzynie nad Odrą Zygmunt Mendelski w imieniu burmistrza dr Andrzeja Kunta, przywitał młodych sportowców wraz z opiekunami, licznych zgromadzonych kibiców oraz przybyłych gości, w osobach: Marka Tatarewicza – Przewodniczącego Rady Miasta, Marzeny Brenk-Sułkowskiej – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Opieki, Anny Samosionek - Inspektor ds. społecznych Wydziału Oświaty, Ireneusza Sobczaka – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1, Elżbiety Naumowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Leszka Naumowicza – dyrektora Zespołu Szkół oraz Mariusza Staniszewskiego – radnego Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą.

O godzinie 10:45 96 młodych sportowców było już gotowych do rywalizacji i zajęło wyznaczone miejsca, stając na starcie. Przedszkolaków podzielono na dwie grupy po cztery zespoły, w których to rywalizowali w 6 przygotowanych dla nich konkurencjach. W tym roku nasi olimpijczycy zmagali się w takich konkurencjach jak:

 • bieg węża,
 • zbieranie piłeczek,
 • rzut piłką lekarską,
 • bieg z taczką,
 • rzut woreczkami do celu,
 • slalom z hula hop.

Wspaniały doping kibiców poprzebieranych w kolorowe stroje – wyposażonych w nieodzowne atrybuty kibica takie jak gwizdki, transparenty, trąbki itp. stworzyło wspaniały i niepowtarzalny nastrój, mobilizując małych sportowców do walki o jak najlepszy wynik, choć to nie on był dziś najważniejszy.

Wszystkie konkurencje były oczywiści punktowane, a o końcowej kolejności zespołów decydowała suma zdobytych punktów. W tym roku rywalizacja była szczególnie zacięta, a o miejscach decydowała już nie tylko ilość zdobytych punktów, ale także ilość zwycięstw oraz drugich miejsc w poszczególnych konkurencjach.

 W tym roku po główne trofeum „Puchar Burmistrza” Andrzeja Kunta oraz „Misia Mosirka” sięgnęło Przedszkole Miejskie Nr 2 „im. Kostrzyńskich Papierników” zdobywając 50 pkt, na drugim stopniu podium stanęły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Mali Europejczycy” z dorobkiem 43 pkt, a na trzecim przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki”.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na oficjalną ceremonię zamknięcia XI Sportowej Olimpiady Przedszkolaków. Dekoracji dokonali: Zygmunt Mendelski – dyrektor MOSiR, radny powiatowy, Marek Tatarewicz – Przewodniczący Rady Miasta, Ireneusz Sobczak – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, Elżbieta Naumowicz – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, Leszek Naumowicz – dyrektor Zespołu Szkół oraz Mariusz Staniszewski – Radny Rady Miasta.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Przedszkole Miejskie nr 2 "Kostrzyńskich Papierników" – 50 pkt
 2. Przedszkole Niepubliczne "Mali Europejczycy" – 43 pkt
 3. Przedszkole Miejskie nr 3 "Ekoludki" – 42 pkt
 4. Przedszkole Miejskie nr 1 "Pod Topolą" – 42 pkt
 5. Przedszkole Miejskie nr 4 "Bajka" – 42 pkt
 6. Oddział Przedszkolny przy   SP nr 2 -  grupa "SÓWKI" – 34 pkt
 7. Oddział Przedszkolny przy Szkole podstawowej nr 1 – 34 pkt
 8. Prywatne Przedszkole „EUREGIO" – 26 pkt

Reprezentacje nagrodzone zostały okazałymi pucharami, każdy uczestnik Olimpiady otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz pamiątkowy „złoty” medal. Cała reprezentacja przedszkola łącznie z kibicami otrzymała upominki w postaci napoi, owoców oraz słodyczy, a każda reprezentacja niezależnie od zajętego miejsca worek niespodziankę z zabawkami i akcesoriami sportowymi.  Tradycyjnie nagrodzono okazałym pucharem najlepszych kibiców, bez których nie można by było stworzyć tak wspaniałej atmosfery dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. W tym roku „Puchar Kibica” trafił w ręce kibiców z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Ekoludki. Po tym miłym akcencie młodzi sportowcy, kibice i rodzice opuścili gościnne mury hali sportowej, a my już dzisiaj zapraszamy na następną edycję naszej olimpiady! Do zobaczenia!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą składa serdeczne podziękowania za to, że wspólnie mogliśmy po raz 11 uczestniczyć w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków. Przede wszystkim dziękujemy naszym miłym uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem, w duchu sportowej rywalizacji stanęli w szranki ze swoimi koleżankami i kolegami z innych przedszkoli. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom za ich nieocenioną pomoc w przygotowaniach, opiece nad małymi sportowcami i kibicami podczas zawodów. Gratulujemy w tym miejscu wszystkim, niezależnie od zajętego miejsca, za wspaniałą sportową postawę i żywiołowy doping, dzięki któremu udało się stworzyć wspaniałą atmosferę, gdzie rywalizacja była sprawą drugorzędną, a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa! 

Dyrekcja MOSiR w Kostrzynie nad Odrą pragnie gorąco podziękować pracownikom kostrzyńskiego ośrodka oraz zapaśnikom SKF „Olimp”, medalistom mistrzostw Polski, którzy przygotowywali to sportowe wydarzenie z radością, zaangażowaniem i włożyli w jego przygotowanie i realizację wiele serca i czasu.  Kostrzyńska Olimpiada Sportowa Przedszkolaków sponsorowana była przez: Miasto Kostrzyn nad Odrą – burmistrz dr Andrzej Kunt, Kostrzyńsko – Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną – prezes Krzysztof Kielec,  członek zarządu Andrzej Kail, Arctic Paper Kostrzyn – prezes Michał Jarczyński,  Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. – prezes Olgierd Kłaptocz, Intermarche Kostrzyn –  właściciel marketu Stefan Biliński.

Na koniec pragniemy raz jeszcze, jak najgoręcej podziękować dyrektorom i opiekunom z kostrzyńskich przedszkoli za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych do imprezy oraz naszym małym „Mistrzom” za stworzone sportowe emocje, za godne reprezentowanie swoich przedszkoli oraz za piękny udział w olimpiadzie. Dla nas Wszyscy Jesteście Zwycięzcami!

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą

Galeria Zdjęć Facebook: