Ułatwienia dostępu

A A A

Bezpiecznie nad wodą. Już niedługo rozpoczną się wakacje, będące okresem regeneracji sił, relaksu, rekreacji i zasłużonego urlopu. Wszyscy chętni mają możliwość i okazję do poprawienia swojej sylwetki, zadbania o kondycję czy też pozbycia się niezbędnych kilogramów, aby jak najlepiej prezentować się innych na piaszczystych plażach. Ktoś z mądrych wyliczył, że jedna godzina leżenia (czytaj: opalania się), w promieniach słońca równa się utracie 80 kalorii, ale jeszcze lepsze efekty są oczywiście przy czynnym ruchu. W okresie wakacyjnym kostrzyński Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla dzieci i młodzieży przygotował imprezy i akcje (m.in. gry i zabawy w wodzie), w trakcie których każdy chętny będzie miał możliwość spróbowania sił oraz okazję do przebywania na świeżym powietrzu. Do sezonu letniego przygotowano także miejski basen przy ulicy Fabrycznej 7, którego otwarcie zaplanowano w sobotę 24 czerwca br. o godzinie 10.00.

Tradycyjnie z basenu będzie można skorzystać bezpłatnie. Dla młodych miłośników kąpieli czeka czysta woda, a nad bezpieczeństwem kapiących się będą czuwać odpowiednie służby ratownicze Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Basen będzie czynny od dnia 24.06.2023 r. do 31.08.2023 roku w godzinach od 10.00 do 18.00. Codziennie od godziny 14.00 do godziny 14.30 obowiązywać będzie przerwa techniczna w celu utrzymania m.in. czystości węzła sanitarnego. Korzystających z basenu prosi się o dostosowanie się do obowiązujących zasad i regulaminów basenu odkrytego. Każdego uczestnika obowiązuje kąpiel pod natryskiem przed wejściem do wody basenowej. Wszystkie osoby korzystające z basenu zobowiązane są do podporządkowania się poleceniom ratowników wodnych.
Z basenu mogą korzystać osoby uczące się pływać – pod opieką prowadzącego zajęcia, umiejące pływać – indywidualnie lub w zorganizowanych grupach, a dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie basenu oraz kąpać się wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich. Na terenie basenu obowiązuje noszenie przylegającego do ciała stroju kąpielowego.

W tym roku przygotowaliśmy szereg udogodnień dla korzystających z obiektu,

zakupiliśmy 2 szafki (łącznie 20 skrytek na drobne rzeczy), będzie można przechować w nich rzeczy osobiste, udostepnienie szafki będzie polegało na wpisaniu się na listę i pobraniu numerka szafki z kluczykiem, następnie kluczyk oddajemy obsłudze zostawiając sobie sam numerek, obowiązkowa będzie też kaucja za numerek w wysokości 10 zł zwracana przy oddaniu.
Ponad to:
• Za zgubiony numerek opłata 5 zł,
• Jeżeli szafka nie zostanie opróżniona po zamknięciu basenu wszystkie pozostawione w szafkach rzeczy zostają usunięte i naliczona zostanie opłata w wysokości 50 zł.

Kolejnymi udogodnieniami dla korzystających wykonanymi w tym przez pracowników MOSiR to:

  • Montaż 4 parasoli przeciw słonecznych na „schodkach” w obrębie niecki basenowej,
  • Ustawienie 6 ławo stołów wraz z trzema parasolami na terenach zielonych przy basenie,
  • Do dyspozycji korzystających z basenu będzie także punkt małej gastronomi.

Także w tym roku w związku z pracami budowlanymi związanymi z budową Krytej Pływalni wejście na mały basen będzie od strony Kręgielni. Idziemy drogą w stronę Kręgielni, skręcamy w lewo i następnie ponownie w lewo wzdłuż starej niecki dużego basenu specjalnie wytyczoną drogą oddzielająca plac budowy. Obowiązuje absolutny zakaz wchodzenia, wjazdu na teren budowy krytej pływalni, prosimy o parkowanie na parkingach przed Kręgielnią, nieparkowanie w bramie i drodze dojazdowej do basenu. Niestety prace budowlane będą powodowały sporo utrudnień i niedogodności, prosimy wszystkich o wyrozumiałość.

Dojście do basenu:

Regulamin:
1. Regulamin basenu odkrytego w Kostrzynie nad Odrą, zwany dalej „regulaminem”, określa zasady i tryb korzystania z obiektu i jego urządzeń oraz zaplecza technicznego i przyległego terenu przy ul. Fabrycznej, zwanego dalej „basenem”.
2. Każda osoba korzystająca z basenu jest zobowiązana do zapoznania się z regulaminem i do jego przestrzegania.
3. Basen jest obiektem użyteczności publicznej, stanowiącym własność Miasta Kostrzyna nad Odrą.
4. Zarządcą basenu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą z siedzibą przy ul. Niepodległości 11, zwany dalej „zarządcą”.
5. Basen jest czynny w sezonie letnim codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. Od godziny 14.00 do 14.30 obowiązuje przerwa techniczna – utrzymanie czystości węzła sanitarnego.
6. Osoby stwarzające swym zachowaniem zagrożenie dla bezpieczeństwa osób korzystających z basenu bądź dla obiektu lub urządzeń basenu, nie będą wpuszczane.
7. Z basenu mogą korzystać osoby:
- uczące się pływać – pod opieką prowadzącego zajęcia,
- umiejące pływać - indywidualnie lub w grupach zorganizowanych,
- dzieci do lat 7 mogą przebywać na terenie basenu oraz kąpać się wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich.
8. Osoby posiadające widoczne choroby skóry bądź niezagojone zranienia nie będą wpuszczane na basen.
9. Każdego uczestnika obowiązuje kąpiel pod natryskiem przed wejściem do wody basenowej.
10. Na basenie obowiązuje noszenie przylegającego do ciała stroju kąpielowego.
11. Wszystkie osoby korzystające z basenu zobowiązane są do podporządkowania się poleceniom ratowników wodnych.
12. Zabrania się:
- wchodzenia na teren basenu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub środków odurzających,
- palenia tytoniu, papierosów elektronicznych, spożywania alkoholu, zanieczyszczania wody w basenie, a także zaśmiecania obiektu basenu lub przyległego terenu,
- wprowadzania zwierząt na teren obiektu basenu,
- niszczenia urządzeń lub wyposażenia basenu,
- wnoszenia butelek szklanych oraz wnoszenia i spożywania jedzenia na terenie ogrodzonej niecki basenowej.
13. Oprócz zakazów określonych w pkt. 12 osobom przebywającym na basenie nie wolno:
- przekraczać granicy strefy wyznaczonej, jeśli nie umieją pływać,
- wchodzić do wody wbrew zakazowi ratownika wodnego oraz w czasie, w którym wywieszona jest czerwona flaga,
- zakłócać wypoczynku lub kąpieli innych osób, a w szczególności: popychać lub wrzucać do wody inne osoby, wprowadzać na teren basenu pojazdów mechanicznych, hulajnóg, rowerów i itp.
14. Ze względu na brak możliwości przechowywania przez zarządcę rzeczy osób korzystających z basenu, każdy korzystający z basenu, z jego terenu, zobowiązany jest do sprawowania pieczy nas swoimi rzeczami we własnym zakresie.
15. Wszystkie wejścia, wyjścia na terenie basenu muszą być wolne i przejezdne. Zabrania się pozostawienia jakichkolwiek rzeczy, które mogłyby utrudniać lub uniemożliwiać dostęp do wejścia lub wyjścia na terenie basenu.
16. Ze względu na bezpieczeństwo osób kąpiących się, zaleca się wzajemną obserwację, a w miarę potrzeby udzielenie pomocy.
17. Osoby naruszające zasady bezpieczeństwa lub porządku określone w regulaminie mogą być usunięte z terenu basenu.
18. Każdy, kto zauważy usterkę urządzenia bądź inne nieprawidłowości związane z nieprzestrzeganiem regulaminu, powinien niezwłocznie poinformować o powyższym ratownika wodnego lub zarządcę.
19. Skargi i wnioski należy zgłaszać zarządcy: tel. 95 752 3716.

Dyrektor MOSiR
w Kostrzynie nad Odrą.