Ułatwienia dostępu

A A A

Polsko – Niemiecka Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Seniorów i Osób niepełnosprawnych organizacji pozarządowych „Od Przedszkola do Seniora” o „Puchar Dyrektora MOSiR” Zygmunta Mendelskiego za nami. W tym roku niestety niesprzyjająca pogoda troszeczkę pokrzyżowała plany organizatorom, którzy zmuszeni byli przenieść rozgrywane konkurencje na halę sportową, ale to w żadnym razie nie przeszkodziło w przeprowadzeniu spartakiady, a już szczególności w znakomitej zabawie, która jak zawsze towarzyszy tej imprezie. W dniu 24 maja w hali sportowej MOSiR Kostrzyn nad Odrą do rywalizacji sportowo – rekreacyjne przystąpiło 7 zespołów seniorów: Uniwersytet Trzeciego Wieku, KS „Człowiekiem Jestem”, Dom Seniora, Związek Emerytów i Rencistów, Kresowianie „Przyjaciele Lwowa”, dwa zespoły z Niemiec: Seniorzy Gminy Reitwein, Seniorzy Gminy Lebus i jak corocznie niezawodni przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą”, które to dzielnie zmagały się z konkurencjami sportowymi bawiąc się przy tym wyśmienicie.

Seniorzy zmagali się w sześciu konkurencjach takich jak:

Rzut woreczkami do celu

• Strzały do bramki kijem do unihokeja,

• Rzuty ringo do celu,

• Rzuty do kręgli,

• Bieg z hula hop,

• Rzuty piłką lekarską do skrzyni gimnastycznej.

Oficjalnego otwarcia dokonali dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski oraz Krystyna Budzińska – prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku. O godzinie 11.00 seniorzy oraz przedszkolaki przystąpili do sportowej rywalizacji, a hala sportowa wypełniła się odgłosami rywalizacji i dopingiem zgromadzonych kibiców. Poszczególne reprezentacje seniorów kolejno zaliczały konkurencje gromadząc punkty do końcowej klasyfikacji, które zdecydowały o kolejności na „podium”, która jak zawsze była „umowna”. Tradycyjnie, jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, ale była to przede wszystkim wspaniała zabawa i okazja do wspólnego aktywnego spędzania wolnego czasu. Nie zmienia to faktu, że wszyscy walczyli zawzięcie o każdy celny rzut, czy pędzili do mety chcąc „urwać” przysłowiowy, każdy ułamek sekundy. Wszystkie drużyny uhonorowano pamiątkowymi szklanymi trofeami oraz okolicznościowymi certyfikatami, dekoracji dokonali: Zygmunt Mendelski, Krystyna Budzińska oraz radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski.

Klasyfikacja końcowa:

1. Związek Emerytów i Rencistów – 97 pkt,

2. KS „Człowiekiem Jestem” – 90 pkt,

3. Kresowianie „Przyjaciele Lwowa” – 89 pkt,

4. Seniorzy Gminy Reitwein – 87 pkt,

5. Uniwersytet Trzeciego Wieku – 72 pkt,

6. Dom Seniora – 68 pkt,

7. Seniorzy Gminy Lebus – 64 pkt


Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego grilla, gdzie mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami, zawierając kolejne znajomości i dobrze się bawiąc. Był to naprawdę udany dzień, który seniorzy spędzili zdrowo i aktywnie, w miłym towarzystwie i co najważniejsze z uśmiechami na twarzy. Seniorzy bawili się naprawdę wyśmienicie, można im tylko pozazdrościć wigoru i dobrych humorów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom spartakiady osobom, które wsparły organizację, Miastu Kostrzyn nad Odrą Panu burmistrzowi Andrzejowi Kuntowi, sędziom zawodów Antoniemu Żołnie, Darkowi Górce, Bartłomiejowi Suskiemu, wspaniałym przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 1 „pod Topolą” wraz z Paniami sprawującymi nad nimi opiekę. W szczególności dziękujemy naszym wspaniałym seniorom, za ich wytrwałość chęć rywalizacji a przede wszystkim za to, że byli z nami po raz kolejny, a była to już dwudziesta edycja sportowo – rekreacyjnych zmagań. Organizatorami Spartakiady Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą.