Ułatwienia dostępu

A A A

Zdrowy jubileusz Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem”. We wtorek (21 lutego) hala widowiskowo-sportowa MOSiR przy ulicy Niepodległości 11 była już po raz piętnasty areną zmagań sportowych członków Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem”, którzy w znakomitych humorach walczyli przede wszystkim o swoje samopoczucie w myśl zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch!” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą ma zaszczyt i niekłamaną przyjemność we współorganizacji spartakiad letnich, zimowych i halowych wraz z Kostrzyńskim Stowarzyszeniem „Człowiekiem Jestem” już od wielu, wielu lat. - mówi dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski - Było ich już bez mała kilkadziesiąt, a dzisiaj mogliśmy już po raz piętnasty gościć naszych ukochanych Seniorów w ramach Indywidualnej Spartakiady Halowej.

 

Obserwując ich rywalizację, gdzie uśmiech i dobra zabawa były ważniejsze niż punkty do zdobycia, zazdroszczę Seniorom ich znakomitej kondycji! Tym bardziej mi miło, że możemy wspólnie i organizować takie właśnie wydarzenia… W tym miejscu chciałbym wyrazić wyrazy uznania dla zarządu Kostrzyńskiego Stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem” z prezesem Jerzy Wanatem na czele, za sportowe aktywizowanie swoich członków! Myślę, ze inne stowarzyszenia mogą tylko brać z nich przykład. Brawo, brawo, brawo!
XV Indywidualną Spartakiadę Halową członków KSCzJ poprowadził jak zwykle niezmordowany tandem w osobach Mariusza Staniszewskiego i Antoniego Żołny, którzy skrupulatnie dbali o prawidłowy przebieg wszystkich konkurencji. A było ich aż pięć: rzuty woreczkami do kosza, rzuty piłką lekarską przez głowę, rzuty do kosza, strzały na bramkę i strącanie kręgli. Seniorzy mieli więc okazję przetestować swoje umiejętności i celność w różnorakich zadaniach i oczywiście na koniec zostali nagrodzeni. Dekoracji dokonał osobiście dyrektor MOSiR Zygmunt Mendelski, który gratulował rewelacyjnych wyników wszystkim zawodnikom, honorując Ich wysiłek pięknymi, okolicznościowymi medalami.

Na najlepszego zawodnika i zawodniczkę, oraz tych najbardziej sędziwych wiekiem czekały również piękne trofea, które z pewnością ozdobią ich półki. W zmaganiach pań I miejsce zajęła Pani Helena Czyczyn – 35 pkt, II miejsce zajęły Panie: Franciszka Chocianowicz i Weronika Niewęgłowska – po 34 pkt. Wśród mężczyzn I miejsce zajął Władysław Kosiorek – 31 pkt, wyprzedzając Jerzego Wanata – 30 pkt i Szymona Chuchnowskiego – 29 pkt. Najstarszą uczestniczką zawodów była 84-letnia Helena Żerdziewska, zaś wśród Panów najstarszym był 82-letni Władysław Kosiorek. Dyrektor MOSiR kieruje słowa podziękowania pracownikom MOSiR dla: Pana Bartłomieja Suskiego oraz Pana Romana Bućkowskiego – za przygotowanie obiektu do spartakiadowych zmagań.


Organizatorami XV Indywidualnej Spartakiady Halowej były: Kostrzyńskie Stowarzyszenie "Człowiekiem Jestem" oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Imprezę sportową jak zawsze zakończył poczęstunek przygotowany przez KSCzJ, podczas którego uczestnicy już umawiali się na kolejną spartakiadę sportowo-rekreacyjną. Oczywiście zapraszamy i dziękujemy Seniorom za wspólną zabawę!

MOSiR w Kostrzynie nad Odrą