Ułatwienia dostępu

A A A

I liga brydża sportowego w Kostrzynie nad Odrą. Miło nam Państwa poinformować, że amatorska drużyna MOSiR Kostrzyn nad Odrą startująca w sezonie 2021/2022 w II lidze w grupie NW (północno - zachodniej) Polskiego Związku Brydża Sportowego zajęła I miejsce i uzyskała awans do I ligi PZBS. Jest ogromny, historyczny sukces młodego (stażem) zespołu, ponieważ wynik ten został osiągnięty już w trzecim sezonie startu kostrzyńskiego zespołu. Drużyna wywalczyła ten awans po znakomitych ostatnich dwóch zwycięstwach w fazie play-off nad utytułowanymi brydżystami z takich ośrodków jak Poznań i Bydgoszcz. Drużyna MOSiR I Kostrzyn nad Odrą w sumie rozegrała 17 pojedynków, tj. 504 rozdania z czego 12 pojedynków wygrała i jeden zremisowała. Członkowie drużyny serdecznie dziękują Panu Andrzejowi Kuntowi, burmistrzowi Miasta Kostrzyn nad Odrą, Panu Zygmuntowi Mendelskiemu – dyrektorowi MOSiR, za zaufanie i opiekę nad amatorską grupą kostrzyńskich brydżystów oraz za możliwość propagowania Miasta Kostrzyn nad Odrą na ogólnopolskiej arenie brydżowej. 

Gorące słowa uznania i podziękowania członkowie brydża sportowego składają Panu Michałowi Jarczyńskiego, prezesowi zarządu Arctic Paper Kostrzyn S.A. oraz Panu Zbigniewowi Wesołowskiemu - wice prezesowi zarządu Arctic Paper Kostrzyn S.A. – za zaufanie i wsparcie oraz prosimy o pozytywne ustosunkowanie się do prośby objęcia naszej I ligowej drużyny bezpośrednim Patronatem przez APK Kostrzyn S.A. Słowa uznania i podziękowania kierujemy także do Pana Krzysztofa Kielca – za okazaną pomoc i wsparcie brydżowych wydarzeń odbywających się w Kostrzynie nad Odrą.

Amatorska drużyna MOSiR Kostrzyn nad Odrą wywalczyła awans do I ligi grając w składzie: Stanisław Kotas – kapitan drużyny, Andrzej Choniawko, Janusz Hliwa, Damian Mazurak, Marian Nieznański, Stanisław Owczarski, Sebastian Rawlik, Ryszard Smejda oraz Wojciech Waszkowiak.  

Z poważaniem.

Ze sportowym pozdrowieniem. Stanisław Kotas