Ułatwienia dostępu

A A A

Polsko-Niemiecka XV Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna Organizacji Pozarządowych Seniorów za nami, już po raz XV seniorzy rywalizowali w sportowych konkurencjach na gościnnych obiektach MOSiR w Kostrzynie nad Odrą. Tradycyjnie organizatorami spartakiady było Kostrzyńskie Stowarzyszenie Człowiekiem Jestem oraz kostrzyński MOSiR. Tegoroczna spartakiada odbyła się 17 sierpnia, ta edycja była wyjątkowo licznie obsadzona do rywalizacji przystąpiło aż 10 zespołów w tym 1 z Niemiec, do zmagań przystąpiły następujące zespoły. Zespół Mieszany Kostrzyn – Dębno, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Sulęcińska Rada Seniorów SRS Sulęcin, Seniorzy z Lebus – Niemcy, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Dębno, Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Kostrzyn nad Odrą, Dom Seniora + Sulęcin, Kostrzyńskie Stowarzyszenie Człowiekiem Jestem, DPS Kamień Wielki, Środowiskowy Dom Samopomocy Kostrzyn nad Odrą. 

Od godziny 10.00 Antoni Żołna wspólnie z Jerzym Wanatem rozpoczęli zapisy drużyn, po zakończeniu zapisów wszyscy uczestnicy spartakiady zebrali się na kortach tenisowych na oficjalnym otwarciu, którego w imieniu dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego dokonał Mariusz Staniszewski wspólnie z prezesem KS „Człowiekiem Jestem” Jerzym Wanatem, życząc wszystkim doskonałej zabawy, rywalizacji sportowej w rodzinnej atmosferze oraz dużo sił i zdrowia. Pogoda w tym roku nie rozpieszczała naszych walecznych seniorów, od wczesnych godzin rannych słońce grzało bardzo mocno i dlatego w trosce o zdrowie uczestników zdecydowano się na rozegranie tylko czterech konkurencji zamiast sześciu. Uczestnikom spartakiady humory dopisywały od samego początku, ochoczo przystąpili do rozgrzewki i prób przed zasadniczymi rozgrywkami. Kostrzyński MOSiR odpowiedzialny był za przeprowadzenie części sportowej, a członkowie KS Człowiekiem Jestem przygotowali grilla i piekli kiełbaski przygotowując się do wspólnego ucztowania po zakończeniu części sportowej. Tej imprezie zawsze przyświeca jeden cel – „bawić się znakomicie” pomimo punktowania poszczególnych konkurencji, była ona tylko symboliczna. Dziś wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, z uśmiechem na twarzy pokonywali swoje ograniczenia, były symboliczne „piątki” , „żółwiki” i wybuchy radości po udanym rzucie czy strzale na bramkę. Nasi seniorzy udowodnili przede wszystkim, że nawet w tak trudnych czasach można się znakomicie bawić, spotkać z przyjaciółmi jednocześnie zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa. W tym roku Seniorzy pod czujnym okiem sędziów (Antoniego Żołny, Mariusza Staniszewskiego, Dariusza Górki, Bartłomieja Suskiego) zmagali się w następujących konkurencjach:

 • rzuty woreczkami do celu
 • strącanie kręgli
 • strzały piłką do bramki
 • rzut hula hop do celu

Po zakończeniu zmagań sportowych seniorzy tradycyjnie już zasiedli wspólnie do stołów teraz już przy kiełbasce, kawie i nie tylko tocząc rozmowy, bawiąc się i śmiejąc. W tym czasie sędziowie podliczyli wyniki spartakiady i przygotowali się do dekoracji uczestników. Na zakończenie sportowych zmagań oficjalnej dekoracji i zakończenia spartakiady dokonali Radny Rady Miasta Kostrzyn nad Odrą Mariusz Staniszewski, Jerzy Wanat oraz Antoni Żołna. Wszystkie zespoły nagrodzono jednakowymi pucharami, wspaniałymi pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Klasyfikacja końcowa

 1. Sulęcińska Rada Seniorów - SRS Sulęcin - 38 pkt
 2. Seniorzy z Lebus – Niemcy - 31 pkt
 3. Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Dębno - 28 pkt
 4. Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Kostrzyn nad Odrą - 26 pkt
 5. Uniwersytet Trzeciego Wieku - 25 pkt
 6. Zespół Mieszany Kostrzyn – Dębno - 22 pkt
 7. Środowiskowy Dom Samopomocy Kostrzyn nad Odrą - 21 pkt
 8. Dom Seniora + Sulęcin - 20 pkt
 9. Kostrzyńskie Stowarzyszenie Człowiekiem Jestem - 18 pkt
 10. DPS Kamień Wielki- 12 pkt

Organizatorami zawodów byli: Kostrzyńskie Stowarzyszenie „Człowiekiem Jestem” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą. Dziękujemy organizatorom, sędziom, kibicom, pracownikom MOSiR a w szczególności naszym wspaniałym seniorom za uśmiech, wytrwałość, wole walki – Jesteście Wielcy. Do zobaczenia na kolejnej edycji spartakiady.