A A A

Kolejna edycja Spartakiady Sportowo - Rekreacyjna "Od Juniora do Seniora" za nami. W tym roku po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy ponownie gościć przedszkolaków i seniorów na obiektach MOSiR. W dniu 18 maja na kortach tenisowych MOSiR Kostrzyn nad Odrą do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów seniorów: Uniwersytet Trzeciego Wieku, KS „Człowiekiem Jestem”, Dom Seniora, Reszta Świata, Środowiskowy Dom Pomocy w Kostrzynie nad Odrą i jak corocznie niezawodni przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego nr 1 „Pod Topolą”, które to dzielnie zmagały się z konkurencjami sportowymi bawiąc się przy tym wyśmienicie.


Seniorzy zmagali się w pięciu konkurencjach takich jak:

  • Rzut woreczkami do celu,
  • Strzały do bramki,
  • Bieg Węża,
  • Rzuty do kręgli,
  • Rzuty hula hop do celu.

Każda z konkurencji dla seniorów była odpowiednio punktowana i drużyna gromadziła punkty, które zdecydowały o kolejności na „podium”, które w tym roku było „umowne”, nie prowadzono bowiem typowej rywalizacji a wszyscy uczestnicy od samego początku byli zwycięzcami. Tradycyjnie jak co roku rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, ale była to przede wszystkim wspaniała zabawa. Wszyscy uczestnicy z uśmiechami na twarzy podchodzili do kolejnych konkurencji zaliczając je bez najmniejszego wysiłku. Nie zmienia to faktu, że wszyscy walczyli zawzięcie o każdy celny rzut, czy pędzili do mety chcąc „urwać„ przysłowiowy, każdy ułamek sekundy. Oficjalnego otwarcia w imieniu dyrektora MOSiR Zygmunta Mendelskiego dokonali Antoni Żołna oraz Krystyna Budzińska z UTW, współorganizatora spartakiady.
Wszystkie drużyny uhonorowano pucharami oraz okolicznościowymi pamiątkami, dekoracji dokonali: Krystyna Budzińska oraz Radny Rady Miasta Mariusz Staniszewski.
Po zakończeniu turnieju wszyscy po wyczerpujących zmaganiach zasiedli do wspólnego grilla i mogli uraczyć się smacznymi kiełbaskami, zawierając kolejne znajomości i dobrze się bawiąc. Był to naprawdę udany dzień, który seniorzy spędzili zdrowo i aktywnie, w miłym towarzystwie i co najważniejsze z uśmiechami na twarzy. Seniorzy bawili się naprawdę wyśmienici, można im tylko pozazdrościć wigoru i dobrych humorów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom spartakiady, osobom, które wsparły organizację, Miastu Kostrzyn nad Odrą, sędziom zawodów Antoniemu Żołnie, Darkowi Górce, wspaniałym przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego nr 1 „pod Topolą” wraz z Paniami sprawującymi nad nimi opiekę.

Organizatorami Spartakiady Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz MOSiR Kostrzyn nad Odrą.