A A A

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z Fundacją Enea uruchomiły piątą edycję programu stypendialnego dla zdolnych sportowców. Wnioski można przesyłać do 8 lutego.  Kto może zostać stypendystą?. Osoby w wieku 17-22 lata, które osiągają wysokie wyniki w sporcie[1] na poziomie odpowiedniej do kategorii wiekowej klasy sportowej, we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich i spełniają przynajmniej jedno z następujących kryteriów: pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, o dochodzie gospodarstwa domowego w przeliczeniu na osobę nie wyższym niż 1960,00 zł (dochód netto)[2]. i/lub mają orzeczoną niepełnosprawność.

 

CO ZROBIĆ, BY ZDOBYĆ STYPENDIUM SPORTOWE?
Przeczytaj Regulamin Konkursu;
Nagraj filmik, w którym zaprezentujesz swoją kandydaturę. Filmik nie może trwać dłużej niż 90 sekund i powinien zawierać odpowiedź na pytanie – „Dlaczego to właśnie TY powinieneś/powinnaś otrzymać stypendium z Funduszu Natalii Partyki?”. Filmik udostępnij na swoim profilu social media (Facebook, Instagram, YouTube i oznacz w publikowanym wpisie Fundusz Natalii Partyki), a link wstaw do formularza wniosku (NIE załączaj filmu do maila);
Pobierz i wypełnij Wniosek w formacie .doc lub .docx (znajdziesz poniżej);
Wypełnij jedno z dostępnych poniżej oświadczeń, podpisz i zeskanuj lub zrób zdjęcie;
Prześlij Wniosek (w formacie .doc lub .docx) wraz ze skanem/zdjęciem jednego z oświadczeń (maks. 2 MB) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KRYTERIA OCENY WNIOSKÓW STYPENDIALNYCH:
Osiągnięcia sportowe
Ambicje i plany na przyszłość, m.in. planowany sposób wykorzystania stypendium
Sytuacja socjalna i życiowa kandydata

Stypendium z Funduszu Natalii Partyki wynosi 1000 zł miesięcznie, i jest przyznawane na 10 miesięcy od marca do grudnia 2022 r.

[1] Za wysokie wyniki sportowe uznaje się medale zdobyte na imprezach rangi mistrzowskiej na poziomie krajowym i międzynarodowym lub innych zawodach tego typu w okresie nie wcześniej niż dwa lata od dnia złożenia wniosku.

[2] 70% płacy minimalnej (2800,00 zł.) obowiązującej od 1 stycznia 2021 r. (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 15.09.2020 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2021 r. Dz.U. 2020 poz. 1596)

Pełna informacja na: http://fundusznataliipartyki.pl/